Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5823
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa wingo »

Ak si dobre pamätám ja som to vždy riešil cez moju havarijnú s tým že vinník bol známy a moja poisťovňa si to následne vymáhala cez PZP vinníka, nikdy mi nezvýšili predpis a oficiálne som bol stále bez zapríčinenej nehody. Ale možno to závisí aj od poisťovne, prípadne ako jej to nahlásiš a kde to dáš opraviť.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1626
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa d3Xter »

co vas vedie k tomu to riesis z vlastnych poistiek?
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa mirjak »

V minulosti som to riesil presne ako pise wingo... okrem toho, ze pri kryti z PZP bola vtedy bezna amortizacia, tak cez HP to bolo procesne rychlejsie. Obdobna zalezitost sa mi stala na sluzobaku, operativny lizing, tiez to riesili z ich HP aj ked bol jasny vinnik aj policajny zapis...
Používateľov profilový obrázok
Pán L
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: Št 28. Júl, 2011, 09:43

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa Pán L »

Do poistovne (komunalna) budem volat zajtra, tak som zvedavy co mi povedia na otazku ci mi to zvysi cenu havarijneho na dalsi rok.
Ked do mna naburala, tak som cez svoju poistovnu a ich asistencne sluzby poriesil odtahovku, a nejako som to cele potom nechal len cez moju poistku. Opravovane to bolo v autorizaku VW, nakolko je to novsie auto (ma rok a kusok, cca 15tis. najazdene). Ked som sa pytal typka v servise aj obhliadajuceho technika ze ci je to lepsie riesit cez moje havarijne, alebo jej PZP, tak mi povedali ze je to viac-menej jedno.
Asi som si myslel ze ked je to riadne aj policiou zdokumentovane ze som v tom bol nevinne, tak odo mna nebudu pytat prachy.
MB: ROG Strix B650E-F Gaming CPU: AMD 7950X3D RAM:Kingston FURY 32 DDR5 6 000
GPU:Asus 4090 TUF Cooler: Arctic Liquid Freezer II 360 Case: Fractal Meshify 2 RGB
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1626
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa d3Xter »

presne preto, ze amortizacia pri pzp uz neexistuje nie je dovod riesit z vlastnych poistiek
ak to riesis s AS ktory je zmluvny tak si vsetko vyriesia cez kryci list...edit. v pripadne riesenia cez pzp vinnika nie vymahanie samozrejme
Naposledy upravil/-a d3Xter v Ut 21. Dec, 2021, 22:31, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Pán L
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: Št 28. Júl, 2011, 09:43

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa Pán L »

Tak do buducna budem vediet, pomerne draha skusenost toto :facepalm:
Zo servisu mi napisali tolko ze kym neuhradim cenovy rozdiel (spoluucast) tak nemozem prebrat auto.
MB: ROG Strix B650E-F Gaming CPU: AMD 7950X3D RAM:Kingston FURY 32 DDR5 6 000
GPU:Asus 4090 TUF Cooler: Arctic Liquid Freezer II 360 Case: Fractal Meshify 2 RGB
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1626
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa d3Xter »

ak chces jazdit budes musiet zaplatit a potom si to vymahat
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9992
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa stiv »

Samozrejme ze ti auto bez uhrady spoluucasti nedaju, nikde.
.
Používateľov profilový obrázok
Pán L
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: Št 28. Júl, 2011, 09:43

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa Pán L »

Jasne, uz som im to poslal, spoluucast potom budem skusat vymahat od jej PZP. Kazdopadne diky za rady, mozno si to tu niekto precita a pouci sa z mojej neznalosti
MB: ROG Strix B650E-F Gaming CPU: AMD 7950X3D RAM:Kingston FURY 32 DDR5 6 000
GPU:Asus 4090 TUF Cooler: Arctic Liquid Freezer II 360 Case: Fractal Meshify 2 RGB
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa mirjak »

vinnik to predpokladam nahlasil na svoju poistovnu, kde ma on PZP a Ty mas nim podpisany papier "sprava o nehode" kde sa on dobrovolne oznacil za vinnika predpokladam... lebo ak nie, alebo si dobrovolne na ten papier napisal, ze si nechces od neho uplatnovat skodu a pripadne poistovna vinnika to nemala vobec nahlasene a nespravila obhliadku skor, nez si to dal opravit, tak mozes mat problem nieco vymahat... naopak ked to on nahlasil, tak sa zvykne poistovna vinnika ozvat, ze nemozu likvidovat/vyplatit skodu, lebo si este stale si im nedodal potrebne podklady... bezne sa dava na ucet vinnika PZP nahradne auto pocas opravy (pri FO neviem, ale ak bolo Tvoje na firmu, tak takmer vzdy to uznaju a preplatia v nejakej stanovej sadzbe za den). Drzim palec.
Používateľov profilový obrázok
Pán L
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: Št 28. Júl, 2011, 09:43

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa Pán L »

Ci to ona hlasila svojej poistovni neviem, asi dalsia vec ktoru zajtra musim zistit. Sprava o nehode bola riadne spisana, kde sa podpisala ze to zavinila ona. Mne sa zatial ohlasila len moja poistovna, jej nie. Samozrejme vsetko je uz davno obhliadnute, takze ak to nenahlasila, tak to bude este zaujimave.
Nahradne auto mi bolo povedane ze nedostanem na taku dlhu dobu (som FO) tak som pocas posledneho mesiaca jazdil na 20 rocnom fiate punto :D
MB: ROG Strix B650E-F Gaming CPU: AMD 7950X3D RAM:Kingston FURY 32 DDR5 6 000
GPU:Asus 4090 TUF Cooler: Arctic Liquid Freezer II 360 Case: Fractal Meshify 2 RGB
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa marfan »

Ja riešim aktuálne problém s tým, že poisťovňa na mňa akoby zabudla, že som chcel uplatniť škodu ako poškodený. Auto som mal opravené v polovici oktobra hneď som im zaniesol zo servisu veci a po dvoch mesiacoch servis ešte nemá peniaze od nich. Už som u nich dva krát bol tri krát volal a likvidátor to má asi na saláme.

Máte aj Vy niekto takúto skúsenosť ?? Škodca má havarijnú poistku na nakladací báger v poistovni Generali.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasna vec, poistovna tu nie je na to aby sa vinnik a nedajboze poskodeny mohli veselo usmievat v pripade multi-desat-tisicovych skod... natahuju ako mozu, chapes... overnighty, cena penazi v case atd, atd.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9992
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa stiv »

marfan napísal: St 22. Dec, 2021, 00:05 Ja riešim aktuálne problém s tým, že poisťovňa na mňa akoby zabudla, že som chcel uplatniť škodu ako poškodený. Máte aj Vy niekto takúto skúsenosť ??
Deje sa to vsade.
Naposledy pomohli lahke vyhrazky, po com pani na linke po 10 sec odmlke povedala, ze tomu nastavi urgenciu a doriesilo sa to este v ten den.
.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1626
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Poistenie - PZP, havarijné, GAP... skúsenosti, odporúčania

Príspevok od používateľa d3Xter »

Pán L napísal: Ut 21. Dec, 2021, 23:51 Ci to ona hlasila svojej poistovni neviem, asi dalsia vec ktoru zajtra musim zistit. Sprava o nehode bola riadne spisana, kde sa podpisala ze to zavinila ona. Mne sa zatial ohlasila len moja poistovna, jej nie. Samozrejme vsetko je uz davno obhliadnute, takze ak to nenahlasila, tak to bude este zaujimave.
Nahradne auto mi bolo povedane ze nedostanem na taku dlhu dobu (som FO) tak som pocas posledneho mesiaca jazdil na 20 rocnom fiate punto :D
ty si to do jej poistovne nenahlasil, ze si bol poskodeny?

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"