ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3322
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa beardie »

zalezi ako casto vyberas hotovost
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja si myslím, že tu vôbec nejde o množstvo ale o tú voľnosť, že ak potrebuješ, tak neriešiš čo a kde. Ale ono mňa by aj tak zaujímalo, či sa trebárs v zahraničí a napríklad mimo EU pri výbere na to nemôžu nabaliť nejaké poplatky.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Aké poplatky máš na mysli? Od Fio či od koho? Bankomat danej banky si môže účtovať poplatok, ale ak sa nemýlim na to by mal si byť upozornený, ale čo mám skúsenosť tak moc takých bankomatov nie je. Jedine snáď čo poznám tak Euronet bankomaty majú celkom vysoký poplatok za výber ževraj. To sú tiež riadne odžubávačské bankomaty, a keď som videl, že aj na letisku v Bratislave tam kde batožinu po prílete si vyzdvihneš je tiež jeden... sila. A to nehovorím, že čo som bol v Bulharsku tak tam na každom kroku, aj samotné malé potraviny skoro každé ho mali... (tak našiel som, že približne si účtuje 3,50€, ale aj tak je to dosť, plus keby človek vyberal ešte kartou kde mu aj banka zaúčtuje poplatok sme už na +-8€ hádam a to je už extrém)
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Surcharge je stále viac častejší. Napríklad v HR už snáď žiaden bankomat nefunguje bez. Rovnako aj vo Viedni bol problém nájsť bankomat bez surchargu.

Visa dosť agresívne znížila poplatky pre banky (voči Mastercardu). To je dôvod prečo banky prechádzajú na Visu - SLSP, UCB, Fio…
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Fakt? Zaujímavé... lebo ono pri Revolute napríklad tu: https://community.revolut.com/t/the-ult ... ntry/61491 je odkaz na súbor kde sú banky, kde si neúčtujú poplatok za výber. Síce je otázne či je aktualizovaný, ale čo som bol v zahraničí väčšinou čo som si tam pozrel tak to sedelo a bankomat banky čo bol v zozname tak bez poplatku.

Keď spomínaš prechod na VISU presnejšie pri SLSP, tak ono ani som osobne nevidel, niekedy, že by SLSP mala Mastercard kartu, vždy sme viacerí v rodine mali VISU odjakživa. Jedine jeden prípad kedy známa mala Maestro.

Aj to som ešte teraz niekde čítal, niekto písal na jednej stránke komentár: "Pana Beka VISA ..to aj niekde berú?" Vtedy som si pomyslel: Robí si prdel? Lebo úprimne zatiaľ všade v zahraničí kde som bol nemal som s VISA kartou žiadny problém. Takže akosi nechápem ako niečo takéto niekoho môže napadnúť napísať keď je to blbosť.
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Ono Surcharge sa definuje podľa BINu karty, regiónu vydavateľa karty, natívnej meny karty… Je možné, že napr. pri Revolute ak máš Visu aj MC, tak na jednej ten poplatok bude a na druhej nie. Je to kompetencia prevádzkovateľa bankomatu zadefinovať pre aký BIN bude aký poplatok. Na Slovensku to je ešte celkom ok, veľa bánk surcharge neúčtuje. Prípadne účtujú surcharge len pre BIN range Revolutu a nie ostatných bánk…(lebo vedia, že ľudia Revolut zneužívajú na bezplatné výbery z ATM).

Maestro patrí pod MC.

Tie komentáre, to máš tak ako keď sa robotník z riti sveta vyjadruje o zdravotníctve, politike atď. Visa a MC sú v našich končinách rovnako akceptované. Sú časti sveta, kde je lepšie mať Visu ako MC.

Z profesijného hľadiska sa mi v poslednej dobe lepšie spolupracuje s Visou. Sú rýchlejší, flexibilnejší, ochotnejší a lacnejší.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3275
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Chlapi potreboval by som poradiť bezplatný bežný účet ako primárny účet.
Doteraz som mal Prima Banku kvôli hypotéke, ale troška sme sa nedohodli, takže musím vyplatiť hypo a za ten ich bežný účet odmietam platiť 6,90€ mesačne.

Nejako náročný nie som, bude mi tam chodiť príjem, všetko elektronicky, výbery z bankomatov robím sporadicky (1-2x kvartál) a ak sú tak v sumách 100€+. Všetko platím elektronicky cez IB (niektoré platby cez paypal) alebo mobilom cez Gpay.
Jedinú požiadavku čo by som mal je zmena limitov na karte v appke najlepšie zadarmo. Tuto ma Unicredit na***la, lebo sa to dá len cez help desk za tuším 5€ a ešte to trvá 24h :x

Čo som pozeral, tak som našiel 4 ponuky na bežné účty zadarmo:
- ČSOB Smart účet - tuto musím ísť na pobočku, lebo už som raz čsob mal a nedá sa mi zriadiť účet on-line. Na pobočku sa mi vážne trepať nechce, jedine, že by tento účet predčil v niečom všetky ostatné.
- FIO - tuto mám firemný účet a aj sa mi pozdáva, ale nechcem mať súkromné aj firemné financie v jednej banke, jedine že by nebola iná možnosť.
- mBank - zatiaľ sa mi toto zdá ako naj ponuka.
- 365banka - nejako ma nezaujali, ale ak má niekto skúsenosti tam sem s nimi.

Ktorý účet teda vybrať?
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Miso122 »

tatra banka, aktualne pri presunu uctu z inej banky mas 3r ucet zadarmo. a voci tym pseudobankam sa to neda porovnavat.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3275
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Diablo1st »

V čom je Tatra Banka lepšia pre môj prípad oproti ostatným?
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Miso122 »

vsetko funguje - bankomaty vsade, pobocky vsade, vkladomaty vsade, super appka, support 24/7 (a aj cez telefon poriesia uplne vsetko potrebne, takze na pobocku nemusis nikdy v zivote zavitat).
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3275
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ďakujem za tip, aj keď sa mi moc nechce meniť účet po 3. rokoch znova, minimálne to stojí za zváženie. ;)
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Miso122 »

nemusis menit, mozno zistis ze vdaka vyuzivanym produktom budes moct zostat aj navzdy
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Papek »

Mam ČSOB a prakticky všetko ide meniť cez IB, aj limity na karte, blokovanie karty a zobraziť pin. Zmena limitov je spoplatnena, ale netuším za koľko.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa d3Xter »

slsp po troch TP a zaplateni 250e karkou je ucet free, ci to bude zadarmo je viditelne v apke ako moja odmena a meni sa to dynamicky, tj hned vidis kolko toho este treba splnit
limity je mozne menit v apke bezplatne a prejavi sa to hned
je tam aj money back, podobna zalezitost ako plna penazenka
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3275
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Miso122 napísal: St 23. Nov, 2022, 17:44 nemusis menit, mozno zistis ze vdaka vyuzivanym produktom budes moct zostat aj navzdy
Tomu moc neverím, lebo ja moc bankové produkty nevyužívam. Ostatné produkty ako poistenie, kreditky, sporenia a pod ma v bankách absolútne nezaujímajú a ani o ne nemám záujem.
Mne stačí bežný účet, ktorý normálne využívam, t.z. príde mi tam výplata, pár trvalých príkazov, inkaso, nejaké platby cez IB, platby kartou resp. mobilom a občas výber z bankomatu. To je celé. Pobočku až tak nepotrebujem, bol som tam asi len keď som nejaký účet zakladal, inak vôbec. Ak je možnosť mať toto v jednej banke zadarmo nevidím dôvod za to platiť v druhej.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie

Návrat na "Debata o všetkom"