ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Mr.Oizo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: St 01. Apr, 2020, 17:22
Bydlisko: Poprad

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Mr.Oizo »

JacobSteven napísal: So 11. Dec, 2021, 14:05Ale z vlastnej skúsenosti čo som prenášal účet od TB do SLSP tak to trvalo cez jeden mesiac
IBAN ti asi neostal rovnaký čo ?
.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Jedná sa o akési skôr zlúčenie, resp. ak by si mal na tom účte trvalé príkazy, inkasá atď tak to prenesú na tvoj aktuálny účet aj zo zostatkom na tom účte čo tam ostal. Tým pádom sa ten účet v predošlej banke zruší a tým zanikne aj IBAN. A IBAN nedokážeš ani zachovať lebo každá banka má svoje štvorčíslie a nemyslím si, že je možné mať IBAN so štvorčíslím napr. od SLSP vedený u ČSOB dajme tomu.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Miso122 »

Noxius napísal: So 11. Dec, 2021, 14:01 Ako ste rušili účet v 365bank ?
ked prisiel ucet o zmene obchodnych podmienok, napisal som im mail na podporu, ze nesuhlasim a pozadujem zrusenie uctu. do par dni zrusili.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Mr.Oizo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: St 01. Apr, 2020, 17:22
Bydlisko: Poprad

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Mr.Oizo »

Tiež nápad 😀
.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3275
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Diablo1st »

JacobSteven napísal: So 11. Dec, 2021, 14:05 Môže byť :D som to teraz pozeral, mal som len Transakcia, a ešte tam je Kartové transakcie, tiež nechápem čo to nedali dokopy a treba to zvlášť :D No uvidím pri najbližšej platbe či to už funguje :D

Dúfam najbližšie, že fakt spravia aj normálne PUSH notifikácie pre kartové transkakcie či hocičo, fakt sa stále divím, že to nemajú keď úprimne odkedy spoplatnili asi všade SMS notifikácie tak je to taký štandard PUSH notifikácie
Aj v Uni appke je možnosť zapnúť si "oznámenia o transakciách". Keď tak to vyskúšaj. Mali by ti potom chodiť všetky oznámenia na mobil, ale ako to funguje neviem, nemám to zapnuté.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

@Diablo1st - to som práve skúšal už viackrát všelijako nastaviť a nič... aj samotný Unicredit mi napísal, že tie notifikácie v aplikácii slúžia na niečo úplne iné, že jedine ak chcem o platbách kartou či ak prijmem napríklad peniaze tak jedine e-mailové notifikácie.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

mate niekto fio?
mal by som par otazok

1. plati sa nieco, ak sa na ucte nrobia ziadne platby kartou?
2. zobrazuje fio app notifikacie o tom, ze sa udial nejaky presun penazi na ucte?

Pytam sa preto, ze mam jeden "cestovny" ucet v mBank, na ktorom platim kartou len ked niekam cestujem (nejdem rozoberat preco to tak mam). Problem je ten, ze ak u mBank neplatite viac ako 70€ kartou mesacne, platite poplatok. Co je sice len 18€ rocne, ale ide o princip.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Neplatí sa nič a notifikácie si vieš nastaviť ako len chceš, napríklad pohyby od hocijakej čiastky, akej chceš (ja mám od 0,01€, takže všetky), rovnako platby kartou, atď.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
engineer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ut 19. Nov, 2013, 22:11

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa engineer »

Má niekto skúsenosti so osobným účtom Smart od ČSOB? Bezplatné vedenie účtu od Tatra banky mi po roku skončilo a keďže ani nepodporujú Garmin Pay, tak ma u nich nič nedrží. Preto rozmýšľam nad prechodom do ČSOB (i keď tam mi vadí zasa absencia PUSH notifikácií) alebo by som si založil účet v mBank (tam mi vadí nemožnosť vkladania peňazí na účet a potom tie ich bežné obmedzenia ako výber min. 70 € a obrat pri platbe kartou 70€).
Ktorý účet by ste mi poradili resp. s ktorým máte najlepšie skúsenosti?
Vďaka za rady. Určite to ocenia aj iní ;)
WS Case Fractal Design Define Mini In/Out take 4x Noctua NF-S12B MB Asrock Z390M-PRO4 CPU Intel i5-9600K+ 2x Noctua NF-P12 PWM RAM Corsair DDR4 64GB SSD ADATA XPG SX8200 1TB + Crucial M500 256GB + Kingston UV400 240GB HDD 2x HGST 1TB v Himuro(mini) VGA Sapphire Nitro+ RX570 4GB PSU Corsair RM550 AUDIO Asus Xonar DGX DISPLAY EIZO CS2731 MOUSE Logitech G502 GAMEPAD Logitech G440 KEYBOARD HyperX Alloy Origins
SLR BODY Nikon D780 LENS Nikon AF-S 35 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 50 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 85 mm f/1.8 FLASH Godox V1
AUDIO ACM Fluid F5 DAC Audinst HUD-MX2
HEADPHONES Audio-Technica ATH-M50X
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Papek »

Mam CSOB nieco malo cez rok. Push notifikacie by som uvital, ale nejako bez toho zijem. Daju sa nastavit notifikacie na mail, aj ked to nie je uplne to co by som chcel. Mam ich zapnute aspon na prichadzajuce platby, nech mam prehlad ak mi niekto nieco posle (alebo neposle). Akurat ze sa mi zbytocne kopia maily. Push notifikacia by zmizla a viac sa nestaram.

Neviem co konkretne by som este napisal. Mam ebosovany Mastercard Classic, ktory mi zatial zobrali vsade narozdiel od Maestra, ktore nefunguje tusim vo Wolte ani v Bolte. Aplikacia je prehladna a rychla, akurat skener na IBAN viac nefunguje ako funguje. QR kody cita bez problemov. Neblokuju mi platby na Coinbase. Vybery a vklady ani neviem poriadne ako funguju. Hotovost pouzivam velmi malo a ked uz potrebujem vybrat, tak vacsinou nemam ziadny CSOB bankomat po ruke a tak vyberam cez N26 :D v podstate som CSOB kartu nepozil ani nepamatam. Vlastne ani pin ma teraz z hlavy nenapada, kedze platim cez Apple Pay.

Ak to mam zhrnut, tak sa mi paci prehladnost aplikacie, jednoduche upravy prikazov, potvrdzovanie transakcii cez smart token, pouzitelna platobna karta a hlavne to ze sa nemusim starat, kolko mam trvalych prikazov, aky mam obrat a kolko krat som sa za posledny mesiac pomodlil, aby som mal ucet bez poplatku.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3322
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa beardie »

v ceskej CSOB uz push notifky su po vydani novej verzie appky asi pred mesiacom, ak na Slovensku este nie su, tak budu coskoro
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3275
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Diablo1st »

engineer napísal: Št 03. Feb, 2022, 13:23 Má niekto skúsenosti so osobným účtom Smart od ČSOB? Bezplatné vedenie účtu od Tatra banky mi po roku skončilo a keďže ani nepodporujú Garmin Pay, tak ma u nich nič nedrží. Preto rozmýšľam nad prechodom do ČSOB (i keď tam mi vadí zasa absencia PUSH notifikácií) alebo by som si založil účet v mBank (tam mi vadí nemožnosť vkladania peňazí na účet a potom tie ich bežné obmedzenia ako výber min. 70 € a obrat pri platbe kartou 70€).
Ktorý účet by ste mi poradili resp. s ktorým máte najlepšie skúsenosti?
Vďaka za rady. Určite to ocenia aj iní ;)
Bežné účty zadarmo sa dajú zriadiť aj v UniCredit a fio.
Ja mám UniCredit a mne celkom vyhovuje, najmä výber zadarmo z hocijakého bankomatu, ale každý máme svoje preferencie.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
engineer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ut 19. Nov, 2013, 22:11

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa engineer »

@Diablo1st
Unicredit tu niekto celkom kritizoval a hlavne nepodporuje Garmin Pay, čo je u mňa podmienkou.
WS Case Fractal Design Define Mini In/Out take 4x Noctua NF-S12B MB Asrock Z390M-PRO4 CPU Intel i5-9600K+ 2x Noctua NF-P12 PWM RAM Corsair DDR4 64GB SSD ADATA XPG SX8200 1TB + Crucial M500 256GB + Kingston UV400 240GB HDD 2x HGST 1TB v Himuro(mini) VGA Sapphire Nitro+ RX570 4GB PSU Corsair RM550 AUDIO Asus Xonar DGX DISPLAY EIZO CS2731 MOUSE Logitech G502 GAMEPAD Logitech G440 KEYBOARD HyperX Alloy Origins
SLR BODY Nikon D780 LENS Nikon AF-S 35 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 50 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 85 mm f/1.8 FLASH Godox V1
AUDIO ACM Fluid F5 DAC Audinst HUD-MX2
HEADPHONES Audio-Technica ATH-M50X
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

engineer napísal: Št 03. Feb, 2022, 13:23 Má niekto skúsenosti so osobným účtom Smart od ČSOB? Bezplatné vedenie účtu od Tatra banky mi po roku skončilo a keďže ani nepodporujú Garmin Pay, tak ma u nich nič nedrží. Preto rozmýšľam nad prechodom do ČSOB (i keď tam mi vadí zasa absencia PUSH notifikácií) alebo by som si založil účet v mBank (tam mi vadí nemožnosť vkladania peňazí na účet a potom tie ich bežné obmedzenia ako výber min. 70 € a obrat pri platbe kartou 70€).
Ktorý účet by ste mi poradili resp. s ktorým máte najlepšie skúsenosti?
Vďaka za rady. Určite to ocenia aj iní ;)
Fio. :D Podporuje, čo potrebuješ. Sú úplne zdarma, máš dva výbery z hociktorého bankomatu (tuzemského) zdarma. IB je dobrý, nájdeš tam všetko a appka je podľa mňa super. Mne tam chýba už len nejaká tá možnosť si generovať jednorázové karty. O viacmenej "natívnych" platbách v CZK a prijímaní platieb (t.j. tvoje číslo účtu + kód banky 2010) ani nehovoriac, no to je výhoda len pre toho, kto to potrebuje (za cenu jedného z najhorších kurzov).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Diablo1st napísal: Št 03. Feb, 2022, 17:17 Ja mám UniCredit a mne celkom vyhovuje, najmä výber zadarmo z hocijakého bankomatu, ale každý máme svoje preferencie.
To bolo kedysi, teraz už pri free účte je výber z hocijakého bankomatu od 80€ zdarma, čo je dosť veľká čiastka. A to nehovorím, že Unicredit ničím až tak extra nenadchne, som tu dávnejšie sa radil, či ho zvoliť, aj som zvolil, ale nič extra to nie je. Hlavne dosť bieda, že fakt stále nemajú PUSH notifikácie len cez e-mail čo je oničom.

Návrat na "Debata o všetkom"