ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

365 autorizuje podľa kurzu MC a následne zaúčtovanie podľa vlastného kurzového lístku. O 2-3 dni keď príde do banky settlement file, tak sa suma navýši odhadom o 2%.
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa tyler91 »

rozmýšľam, že prejdem z UniCredit, na ten CSOB Smart Ucet, vyzerá dosť fajn, navyše teraz rozdávajú 60€. na Unicredit ma irituje tá technická stránka, ako je na tom CSOB aplikácia ?
Ak požiadam o presun účtu, nemusím ísť vôbec do pôvodnej banky?
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa stefan222 »

kazdemu davaju tych 60€?tiez na mna vyskocila csob akcia ze navzdy ucet zdarma
hry- ps5
doma-HP probook
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

@tyler91 - ak požiadaš o presun nemusíš, ale počítaj s tým, že to môže kľudne mesiac trvať, ale môže aj menej. Napr. ja som si účet v Tatrabanke chcel zrušiť a hneď mi povedali nech spravím presun a to som u SLSP kde mám hlavný účet spravil a cca až po mesiaci to presunuli :D celkom dlho na to aká je dnes doba, ale nedivím sa akosi keď stále nie sú instantné platby do hociktorej banky, som zvedavý či to bude realita vo Februári ako sa hovorí.

Inak ako som tu hľadal banku s free účtom nakoniec som predsa vybral si Unicredit. No jedine som trošku sklamaný z tej ich appky, pri ktorej mi je síce jedno, že je neprehľadná, ale trošku ma zamrzelo, že nepodporujú PUSH notifikácie o platbách. To som inak nepochopil, prečo to ešte nemajú, keď snáď každá banka to má, a čo som zistil a vedel nastaviť buď sa dá SMS (čo je asi platené) alebo zdarma, že mi budú e-maily chodiť o pohyboch. Zároveň tá poukážka do Alzy 20€ po založení účtu mi prišla, a vtipné je, že prišla mi aj tá druhá 40€ a to na ten účet mi neprišla výplata :D čiže zjavne mi systém omylom poslal kód aj keď mi ho nemal poslať :D ale ja som happy :D 60€ v Alze sa zíde :D

@stefan222 no dávajú čo som teraz pozrel, ale takéto sú podmienky:
Aktivačný bonus až do výšky 60 Eur pozostáva z týchto 3 častí:

Bonus 30 Eur – za zriadenie nového ČSOB Smart účtu a prihlásenie sa do aplikácie ČSOB SmartBanking
Bonus 15 Eur – za prvú platbu EKO platobnou kartou vydanou k ČSOB Smart účtu
Bonus 15 Eur – za zriadenie Investičného programu a zároveň realizáciu 3 pravidelných platieb do Investičného programu prostredníctvom trvalého príkazu
Čiže realita je tých 45€, pochybujem, že niekto chce využívať ten Investičný program :D ale aj tak 45€ keď ti len tak dajú tak prečo nie :D normálne by sa oplatilo len založiť účet a potom ho zrušiť, stavím sa, že bude dosť takých špekulantov :D
Naposledy upravil/-a JacobSteven v St 03. Nov, 2021, 21:24, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa kllr007 »

unicredit mi push krasne funguju.
(viac - nastavenia - oznamenia - povolit PUSH)
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Heej? Zaujímavé... ja som skúšal v nastaveniach ešte nastavovať to aj od akej sumy to má posielať a absolútne nič, neprišla mi nikdy push notifikácia. A informoval som sa aj na zákazníckej podpore a toto mi odpísali:
push notifikácie sú určené pre prihlásenie a pri platbe kartou cez internet na potvrdenie transakcie. Nofitikácie o platbách a výberoch je potrebné nastaviť formou SMS cez online banking. Poplatok za SMS je 0,15€. Prípadne na email, čo je bezplatná forma.
Čiže teraz nechápem prečo mne to teda nefunguje ak to teda fungovať má :D

A hej ako si napísal tak to mám aktivované a nič mi nechodí :D či je problém, keď tá platba príde akurát keď ja dáta na mobile mám vypnuté alebo kde je problém... divné to je.
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa tyler91 »

Mne na UniCredit fungujú pushky bezproblémov, ak máš xiaomi povoľ to ešte v nastavení... Len to nevie oznamovať pohyby kartou, na tie mám mailovú notifikáciu
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

iPhone mam prave… a nefunguju :D to som myslel push o pohyboch kartou, cize tie asi nikomu nefunguju. E-mailovu tiez mam aktivovanu, ale sa divim proste, ze zjavne ako jedina banka co zatial poznam nemaju push o pohyboch na ucte.
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa tyler91 »

ČSOB ich nemá tiež
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Nemá, ale pridajú čoskoro. Appku majú ale o svetelné roky lepšiu ako UB.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa HellAngel »

chalani, celkom sa mi pozdava ten smart ucet. Som vo VUB a rozmyslam, ze by som presiel na ten ucet SMART. Paci sa mi to, ze je vedenie uctu zadarmo. Mam ale vo VUB spotrebny uver, nie velky ale mam. Da sa to aj s nim preniest online, ci by som musel ist na pobocku a zariadit to v nej osobne?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

@HellAngel - na stránke píšu toto
vyplňte žiadosť v pobočke alebo nám ju zašlite spolu s úradne overenou pravosťou podpisu,
A možno som v tej žiadosti len prehliadol niečo o tomto, alebo som to vôbec nenašiel o tom či sa dá vôbec spotrebák preniesť. Zároveň asi bude lepšie ak tam pôjdeš osobne, lebo tak či tak by si musel mať úradne overenú pravosť podpisu a to je asi jedno či pôjdeš si to dať overiť alebo rovno do ČSOB.

Inak ja som ešte zistil u tej ich odmeny za založenie účtu atď čo je do 60€, že je tam zjavne háčik :D
Tu: https://www.csob.sk/-/aktivacny_bonus_d ... _az_60_eur
Akcia je určená pre prvých 5 500 klientov - fyzické osoby rezidentov, občanov SR vo veku od 18 rokov
- čiže nárok získa len 5 500 klientov ak to správne chápem, ale zase asi pochybujem, že vôbec taký limit sa naplní či? :D
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa tyler91 »

Platobnú kartu musím odovzdať osobne na pobočke pôvodnej banky, ak prenesiem si účet?
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Nie, ta automaticky sa zrusi a je na tebe ci ju vyhodis alebo co s nou spravis :D
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Zriadil som ten Smart účet, tak uvidím kedy príde tá odmena.
Bude to môj sekundárny účet, 365 som zrušil a mBank si zatiaľ nechám kvôli kreditke, no možno časom zruším tiež.

Návrat na "Debata o všetkom"