Zaruka u orange

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa newmi »

Edit:zmazane nemam naladu sa hadat :)

P.S.: Ten clanok na mobilmanii som cital a moc sa mi tie podmienky nezdaju s tou stratou zaruky. neviem vsak presna aka je politka vyrobcou mobilnych fonov v pripade akciovych telefonov.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa faugusztin »

A newmi, ja uz neviem ci mas problem pochopit pisany text alebo mas iny problem. Telefon od Orange ti autorizovany servis NEZOBERIE.

http://ladislavnagy.blog.sme.sk/c/18195 ... ervis.html
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa MaxPayne »

faugustin ma pravdu,neviem co na tom nechapete. Newmi nechcem do teba rypat,ale mali sme uz vymeny nazorov ohladne mobilov,vzdy si mal ty tvoju pravdu,ktora ale nakoniec pravdou v skutocnosti nebola. Tak isto aj v tejto teme. Neviem ci si myslis,ze si nejaky extra borec v mobilnej komunikacii,ale poviem ti len jedno. Bejvavalo,dufam ze to chapes :D
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa newmi »

faugusztin napísal:A newmi, ja uz neviem ci mas problem pochopit pisany text alebo mas iny problem. Telefon od Orange ti autorizovany servis NEZOBERIE.

http://ladislavnagy.blog.sme.sk/c/18195 ... ervis.html
nie, vobec, tak ten cierny SE W910i co predaval Orange som asik opravil sam, ze? Nejake odkazy si nechaj pre seba. Opakujem x-ty krat, pisem to co som zazil osobne.Sivy SE W510i z o2 brali bez problemov ale s tym, ze v pripade neopravitelnej chyby treba ist do o2, cierny SE W910i brandovany Orange zobrali na opravu, len s poznamkou, ze ked bude nejaka vacsia alebo neopravitelna porucha treba ist priamo do Orange. Este alebo mam ist pre pisomne vyhlasenie do Autotelu?
MaxPayne napísal:faugustin ma pravdu,neviem co na tom nechapete. Newmi nechcem do teba rypat,ale mali sme uz vymeny nazorov ohladne mobilov,vzdy si mal ty tvoju pravdu,ktora ale nakoniec pravdou v skutocnosti nebola. Tak isto aj v tejto teme. Neviem ci si myslis,ze si nejaky extra borec v mobilnej komunikacii,ale poviem ti len jedno. Bejvavalo,dufam ze to chapes :D
Ty si mi ale premuuudrely. Ja sa nepasujem za ziadne borca ale o mobiloch toho viem dost, aspon v tej vseobecnej rovine. Dost som toho uz aj zazil z operatormi (najma z Orange). Vzdy som mal pravdu, ktora nakoniec pravdou nebola? Hej, bud to PODLOZ JASNYMI FAKTAMI alebo ma neurazaj. Ja NEKLAMEM :!:
Tu vymenu nazorov si myslel tuto diskusiu http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 10#p682510? Ked hej tak nemam slov, kazdy rozumny clovek co si to precita jasne vidi, ze nikde som neklamal, nemachroval.

A napr tu http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... ilit=newmi sme sa zhodli (aj ked to nebolo ohladom mobilov)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa MaxPayne »

a zas si tvrdis svoju pravdu,ak nechapes moje a faugustinove slova ,tak nemam slov. Ked nam teda neveris,kup si mobil z bazaru od niekoho kto ho vybral s orange a skus ho ist reklamovat.skoncil som
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa newmi »

Max ale ved o to ide :!: Ze som daco podobne spravil. Kamaratovi sme zobrali fon co ma od Orange rovno do servisu Autotel. Chapes? Ja vas chapem ale ja pisem, ze mne Orange fon zobrali aj v autorizovanom servise. Neviem ci tak robia vsetky servisi ale v uz spominanom Autoteli ho vzali.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
peto.vac
Ban
Ban
Príspevky: 7
Dátum registrácie: St 14. Júl, 2010, 14:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa peto.vac »

Ale volakedy sa to dalo,no teraz uz nie,este MobilASK ma/l vycapenu tabulu,ze reklamovane telefony z Orange neprevezmu,ze musis ist priamo do Orange...Neviem ako u ostatnyx servisnyx strediskax,ale kamarati robili v MobilASKu a volakedy brali telefony bez evidencie,dal si telefon a zarucak a doniesol ti ho opraveny,nex bol kupovany kdekolvek,dokonca sa dala vybavit aj bez zarucaku oprava...No potom sprisnili pravidla,nielen Orange,ale aj MobilASK,mozno prave na zaklade poziadavky MobilASKu...
Xapes...???Skus sa ist len informovat do servisu,ci ti prevezmu reklamaciu telefonu z Orange,vybraty na pausal,ktory je pisany na kamarata alebo mamu,to je jedno...
Podpis zmazaný administrátorom
Používateľov profilový obrázok
lil_b
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Št 07. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa lil_b »

faug a spol ma pravdu. tiež sa zopakujem, pracujem v orange na pozicii zastupca veduceho, reklamacie mam na starosti. o2 nema dotovane mt na zmluvu. oni ponukali hotovostne so zlavami k paušalom. k tomu stredisku, autotel nepoznam. my posielame nokia do mobilask, se, lg, toshiba a ine hnoje do ppi-etc. samusng do telemax hungary. kludne si zavolaj do mobilasku alebo ppi a sa dozvieš že dotovane mt iba u operatora reklamuješ (t-mobile,orange) o2 nema dotovane mt, ani tesco mobile ani naymobile... ak ti to autotel berie, neviem čo je to za servis
D3VIANT
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2009, 14:36

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa D3VIANT »

Teraz sa vyjadrím aj ja lebo tiež robím s MT. Máš telefón od ruky so zaručákom z orangu. Mozes si zobrat zaručák do autorizovaného strediska a dat telefón do opravy keď je este platná záruka. Oni to aj zoberú a poväčšine spravia... Problém vsak nastáva keď ti telefón nevedia spraviť, lebo nemajú nahradený diel abo podobne... Vtedy ti telefón jednoducho vrátia a povedia, ze si to zober k dodávateľovi a daj tam reklamovať... :!: A.S. peniažky vracať nebude NIKDY, :!: ale opravu vykonajú keď vedia.... Podotýkam nepoznám všetky AS, iba MH plus a PPI ETC, ale je to dosť na to aby sme povybavovali telefóny S.ER, Nokia, Samsung, LG...
Naposledy som tak posielal pred tyždnom do PPI ETC S. ER. W350 a spravili. Zase pred mesiacom sme tu mali použitý telefon K550 ešte v záruke tiež. Ale ten nám vrátili s protokolom že sa servisný zásah nekonal, lebo nemali náhradný diel a mame sa obrátiť na dodávateľa. Keďže cez nich nič neporiešíme a orange nam to samozrejme neprevezme môžme si s tým akurát utrieť p***l. To by sa dalo riešit už iba reklamáciou paušálu, ako to písal faugusztin vyššie, ale nato už ja ako druhý majiteľ telefónu nemám pravo, kedže telefón bol predávaný na paušál a nie na moje meno...
MB: ASUS MAXIMUS VIII ALPHA HERO
CPU: INTEL i7 6700k + Noctua NH-U14S
RAM: Kingston HyperX 32GB 36000Mhz
GPU: ZOTAC EXTREM GTX1070
SKRINKA: Corsair Obsidian 750D Airflow edition
ZDROJ: SEASONIC 700W Gold
stanley159
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ut 09. Jún, 2015, 13:44

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa stanley159 »

Ozivim tuto temu...
mam zaujem o nerozbaleny mobil na bazosi z Orange-u.
Ked som nieco pogooglil obavam sa pripadnej reklamacie, mate stym niekto skusenosti ako to funguje ked je telefon viazany/neviazany a ci teda robia problemy? vdaka
Audio: Fiio E10K/ HiFiman HE 400 SE/ Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa MaxPayne »

Myslim,ze sa nic nezmenilo odvtedy,opravte ma ak sa mylim.
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1318
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Zaruka u orange

Príspevok od používateľa Fanthomass »

Presne tak, nič sa nezmenilo, v orange reklamácia jedine so splnomocnením od človeka, ktorý telefón kúpil a to splnomocnenie musí byť overené notársky s nejakými presnými náležitosťami.

Pre mňa sú orange záruky na mobily z druhej ruky veľmi problémové, nekupoval by som si telefón z druhej roky na záruku z orange.

Problém môžeš mať aj v Telekome ak servis označí opravu ako záručnú, ale neopraviteľnú, vtedy vrátanie finančných prostriedkov, prípadne druhý mobil poriešiš tiež iba s vlastníkom zmluvy, na ktorého sa telefón bral. Ale opravy mimo (dobropisu, výmeny HW), čiže tie bežné v pohode urobia v Telekome.
CPU: Intel i7-13700K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000@4200MHz CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"