EK - s nami alebo proti nám?

Názory, diskusie a všetko čo sa nehodí do ostatných sekcii...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Reakcie:
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

EK - s nami alebo proti nám?

Príspevok od používateľa Snake »

Nadpis možno trošku bulvárny, ale v podstate vystihuje podstatu. Ešte predtým sa ale vrátime do dôb minulých...

Všetko sa to začalo minulý rok, písal sa deň ponelok, a ešte presnejšie dátum 14/1/2008. Európska komisia (EK) vydala tlačovú správu o začiatku vyšetrovania Microsoftu z dôvodu dominantného postavenia, samozrejme, nebolo to iniciované samé od seba, ale na podnet malej firmičky ktorá si hovorí Opera Software, a cítila sa dotknutá za to, že so svojím brakovým prehliadačom nemôže pokoriť hranicu 1% používania medzi celosvetovými prehliadačmi. Samozrejme, ja ako CEO spoločnosti by som tiež hľadal spôsoby ako svoj produkt presadiť, nešlo to cez primitívny layout engine Presto ktorý Opera dodnes používa, tak si vybrali inú cestu, "žalovať" na Microsoft že zneužíva svoje dominantné postavenie tým že zahrnie Internet Explorer do svojho operačného systému (ten tam je počnúc verziou Windows 95). Začiatkom mi to pripadalo ako blbý vtip, veď povedzme si otvorene, som vývojár softvéru, predávam ho, tak ako mi môže niekto diktovať čo môžem a čo nie zahrnúť do svojich produktov? Poviem otvorene, IE nepoužívam ako primárny browser, nikdy ma netrápil že v systéme bol, otváral som ho len sporadicky pri kontrole kompatibility webov alebo iných výnimočných situáciách (ktoré tvoria tiež menej než 1% môjho času čo trávim na internete).

Samozrejme, môžeme sa baviť o nekalej súťaži, lenže v krajine kde sa tuneluje, prevádzkujú nástenkové tendre, predávajú emisie za polovičnú cenu, a už teraz sa nevie, či dôchodci budú mať na svoje dôchodky, si myslím že my slováci by sme na niečo takéto mali byť zvyknutí. Ale späť k IE. Microsoft sa odvolával, dokonca pridal možnosť vyradiť binárku IE z Windowsu (písal som o tom v tejto téme), ale, nestačilo to. A tak sa Microsoft uchýlil k ráznemu kroku, vydať špeciálnu verziu Windows 7 s názvom Windows 7 "E" (podobnú verziu ale s písmenom N môžete nájsť v ázijských krajinách, tá absentuje Windows Media Player), samozrejme, na tomto by nebolo nič zvláštne, verzia bez IE, možnosť opätovnej inštalácie, a podobne. Keďže ale ja som koncový zákazník žijúci v Európe (patetická veta, nuž čo), zaujíma ma, čo ja získam, a naopak čo stratím. To že by som stratil IE ma ani tak netrápi,ale za to že žijeme v Európe (óóó aké mocné), tak sa žiadny upgrade z Visty nekoná. Jediné riešenie (u mňa napríklad), je buď si kúpiť OS v US, alebo jednoducho si ho stiahnuť ,a použiť zakúpený kľúč (ak bude fungovať). Čiže, aby som to zhrnul, Opera nám pripravila vcelku zaujímavý produkt (aby som to upresnil, posrala to úplne), a kto si myslí, že IE doinštaluje späť, mýli sa.
<img src="http://www.winsupersite.com/images/win7 ... 264_18.jpg" width="640" height="480px" />
<img src="http://www.winsupersite.com/images/win7 ... 264_20.jpg" width="640" height="480px" />
Build 7264 Windows 7 E. U mňa (a pravdepodobne nie som sám), je jednoducho niečo ako reinštalácia systému ako ukrižovanie. Som zvedavý čo sa z tejto kauzy vyvinie, lebo zatiaľ mi to pripadá tak, že papalášom z bruselu je úplne jedno čo a ako bude, hlavne nech ten spis je už preč zo stola, a fínsky babráci nech dajú pokoj... :rolleyes:

.

Návrat na "Iné"