Rychlejsie nahrada za TeamViewer

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12238
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Rychlejsie nahrada za TeamViewer

Príspevok od používateľa HellAngel »

chalany a ma anydesk nieco ako TV "Lahky pristup"? Pouzivam to to na niektorych PC, aby som ku nim mal pristup cez TV, kde zadam meno a heslo. Neprihlasujem sa do TV ako programu takeho, len kvoli tomu, aby som u seba v notebooku mal ten PC ulozeny v zozname pocitacov a mohol sa ku nemu lahko pripojit
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Rychlejsie nahrada za TeamViewer

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Ano, ked ho nainstalujes tak v nastaveniach (globalnych, po potvrdeni UAC) v Security zapnes heslo a tym heslom na dane ID sa prihlasujes.
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12238
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Rychlejsie nahrada za TeamViewer

Príspevok od používateľa HellAngel »

A to ID sa nemeni?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6709
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Rychlejsie nahrada za TeamViewer

Príspevok od používateľa molnart »

ked sa divam na anydesk, ten nema nejaku alternativu k teamviewer quicksupport, teda nejaka rychla aplikacia ktora sa da spustit hned bez potreby instalacie, prihlasenia apod.? lebo ak je to tak, tak je to uplny showstopper. aj s teamviwerom mam casto problem, ze druha strana ma nainstalovanu nejaku starsiu verziu na ktoru ma nepusti pripojit a nema admin prava, takze novsiu si neda. anydesk na 100% nikto nema.

este som pouzival ultraviewer, ale zasa ten nema android support, ktory tiez potrebujem (pripojit sa na android, nie z androidu)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2086
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Rychlejsie nahrada za TeamViewer

Príspevok od používateľa zoom »

molnart: Vtip je v tom, ze AnyDesk nepotrebuje nahradu za QuickSupport alebo nejaku light verziu. Cely TeamViewer sa casom stal bloatware, ktory sa dlho spusta a so vsetkym otravuje. Ked sa konecne spusti, obcas chvilu trva, kym sa zobrazi tvoje ID a mozes sa napajat. Tak TeamViewer vymyslel QuickSupport, ktory obsahuje menej balastu, rychlejsie sa spusti a navyse to mozu predavat ako sluzbu (brandovanie logom firmy). Aby si si to cele dal do perspektivy:
  • TeamViewer full = 49 MB
  • TeamViewer QS = 25 MB
  • AnyDesk full = 4 MB (ano, 4 MB)
AnyDesk nepotrebuje nejaku lite verziu, co sa neinstaluje, lebo to zakladne EXE, co stiahnes, nemusis instalovat a len ho spustis. Od povolenia spustenia vo Windowse po nabehnutie GUI s mojim ID preslo 1,5 sekundy. Teraz som to skusal a stopoval. Windows po restarte, AnyDesk nebol nacachovany. Normalny moderny PC s NVMe SSD. It just works.

Pokial tvoji vzdialeni ludia maju len TeamViewer a nic ine si nedaju a nechcu dat a neviem co, tak okej. Dovod pre TV. Ale AnyDesk je niekde uplne inde a co ho pouzivam, tak TV som nepouzil ani raz (ani nechcel pouzit, ani nemusel pouzit).
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Rychlejsie nahrada za TeamViewer

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Za mna jedina nevyhoda AnyDesk oproti TeamViewer je len to, ze si vo free verzii nevies ukladat kontakty do svojho uctu. Sice ti ostavaju posledne pouzite zariadenia v konkretnom zariadeni odkial si sa pripajal, ale inak nie. To som ale vyriesil jednoducho tym, ze som si vsetky kontakty, ktore potrebujem castejsie (teda rodina hlavne) pridal do zlozky v KeePasse a problem solved.
Na AnyDesk som prechadzal z TeamVieweru preto, ze mi to zrazu zablokovali, udajne ze pouzivam na komercne ucely. Co ale nemali ani nejaky dovod, vyuzival som ho mozno tak 1x tyzdenne, ak vobec .. A ked to zacalo, tak som v podstate zapol TeamViewer, okamzite po pripojeni stiahol AnyDesk, skopiroval si ID, dal sa pripojit a este cez TV som si potvrdil pristup .. nasledne cez AD som TV odinstaloval a bol pokoj :D
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
DomiSvk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ut 11. Apr, 2017, 18:04

Re: Rychlejsie nahrada za TeamViewer

Príspevok od používateľa DomiSvk »

@Keyless

Skús Parsec podla mňa ten zotrie všetky remote softy .

Návrat na "Programy a problémy s nimi"