Problém pri zapínaní PC

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1555
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Problém pri zapínaní PC

Príspevok od používateľa lopo1 »

Taakže neviem či som trafil tému ale trápi ma jeden zvláštny problém pri nasledovnej zostave:
CPU: AMD Ryzen 5950X + Fractal Design Lumen S28
MB: Pro WS X570-ACE
RAM: 128GB 4x G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB Neo
GPU: Gigabyte Aorus geforce rtx 3090 ti xtreme waterforce
Monitor: 2x 27“ 4K Philips PHL279M1RV
PSU: Silverstone strider platinum st1000-pts
Case: Fractal Design Pop XL Silent Black Solid
Systém SSD NVMe: Samsung 980Pro 1T

a Teraz k problému ten je že PC niekedy neviem zapnúť pomôže až keď natvrdo vypnem a zapnem zdroj niekedy to spraví dve tri zapnutia po sebe a niekedy zapnema PC bez problémov aj 10x po sebe.
Potom tu máme ďalší problém a to ze PC nabehne ale ako keby nedostala signál grafika a monitory zostávajú v stand by režime musím PC natvrdo vypnúť a následne už zas ide všetko v poriadku.
no posledná alternatíva (ta sa mi stala len 1x) ze PC nabehol ale zapol sa len jeden monitor druhý sa tvaril ze ide ale obrazovka zostala cierna vtedy pomohlo prehodiť DP kabel do druhého portu a monitor sa rozbehol.....

Ovládače na grafike sú od Nvidie a aktuálne s Biosom ani ničím iným som nelaboroval.
Kde hladať chybu resp. kde začať?
DomiSvk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: Ut 11. Apr, 2017, 18:04

Re: Problém pri zapínaní PC

Príspevok od používateľa DomiSvk »

No skúsil by som posledný release BIOSU a nahodiť tam teda aktuálny .
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1555
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Problém pri zapínaní PC

Príspevok od používateľa lopo1 »

jo na to sa už chystámakurát nemam po ruke ziadne USB :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5823
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Problém pri zapínaní PC

Príspevok od používateľa wingo »

Len hádam, ale vyzerá to na GPU, hlavne kvôli tomu signálu do monitorov. Keď PSU nenabehne môže byť že GPU zopla nejakú ochranu v PSU.
Druhá možnosť samozrejme PSU, keď nabehne PC ale žiadny signál do monitora môže byť že GPU nemá šťavu z PSU. Len ten posledný prípad keď jeden monitor šiel a druhý nie moc nesedí s chybou PSU, ale to mohla byť aj náhoda.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1555
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Problém pri zapínaní PC

Príspevok od používateľa lopo1 »

No je to divne pretoze PC normalne vypnem pekne sa ukončí a pridem rano k PC a nic ... takze fakt netusim aku ochranu by tam ta GPU zapla ale pojdem teda postupne zacnem updatom BIOSU a budem sledovat co sa deje PC ma cca 3 mesiace ked tak pojde na reklamacku aj ked to bude na dlhe lakte
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1555
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Problém pri zapínaní PC

Príspevok od používateľa lopo1 »

Takze sme sa dopracovali k závade a to na MB takze vymena v rmaci zaruky uz len pockamt kym sa to doriesi a pride druha doska

Návrat na "Hardware všeobecne"