vyber noveho vozidla || alternativy k Volvo V60

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

vyber noveho vozidla || alternativy k Volvo V60

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

zdravim vsetkych,
zvazujem kupu noveho vozidla a rad by som si rozsiril obzory toho co je mozne a zmysluplne v dnesnej dobe

vzdy sa mi pacilo stare volvo v70 ako taka paradna hranata krabica

ako prve som teda zacal pozerat na nove Volvo V60 a do budgetu sa mi vojde iba to najzakladnejsie V60 s B3 mild hybridom co ma 120kW a o tom nie com nejako vnutorne presvedceny [nie som pretekar a 130km na dialnici mi uplne staci, ale zas to uz je tazke auto IMHO]

niesom narocny, najprv som mal staru Hondu Civic 6G a ako prve auto to bolo fajn
nikdy som si nove auto nevyberal alebo nekupoval predtym, cize kazda rada je vitana [ano, aj to ze kupovat nove auto je hlupost a vyhadzovanie penazi viem]

moje poziadavky su:
- kombi/wagon/estate [rad nalozim bicykel do kufra a vybehnem za mesto, cize preto kombi]
- do 150g CO2/km
- cenova hladina ako najzakladnejsie Volvo V60 B3
- viac ako 120kW

//edit:
a este som zabudol ze to ma byt take vikendove auto na dialnice a okresky, v meste s tym velmi jazdit neplanujem


ak by my vychadzalo na Volvo V60 B4 aspon najnizsiu verziu tak asi nemudrujem a idem do toho, ale kedze budget [a CO2 limit] je fixny, tak hladam aletrnativy


momentalne si klikam Audi A4 Avant 40 TFSI a mam pocit ze za rovnake peniaze dostavam viac muziky


na ake dalsie modely by som mal este pozriet?
...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: vyber noveho vozidla || alternativy k Volvo V60

Príspevok od používateľa stiv »

3er f kombiku.

Aj ked netusim aky je budget, volva idu mimo mna.
.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1512
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: vyber noveho vozidla || alternativy k Volvo V60

Príspevok od používateľa lopo1 »

hmm tazka volba otazka znie ci sa berie do uvahy cennikova cena alebo uvazujes s moznostou dakej zlavy aj ked v dnesnej dobe priestor na zlavy uz nie je . Ak som spravne pozeral cennik V60 bavime sa niekde o sume okolo 38 - 40 tis spravne?
Co ma napada je este Opel insignia v nafte
Ocatavia combi prekracuje dany limit CO2
Cupra Formentor bud 1,5tsi (prepracuje limit 152g Co2) alebo 2,0TDI (154g CO2)
Mazda 6 wagon (neviem sa dopatrat k CO2)
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: vyber noveho vozidla || alternativy k Volvo V60

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

vdaka
na BMW3 som pozeral ale aj najzakladnejsie 318i touring cennikova cena bola vyssia ako Volvo aj Audi, takze som ani nepisal dealerovi
a 320i bola este dalej [a stale nie som ani tam co 40 TFSI od Audi co a tyka vykonu - aspon na papieri]

no skusim im napisat ci nejaku zaujimavu zlavicku neponuknu
Octaviu [vseobecne Skodu] uz neobjednavaju, ze take su cakacky ze toto nema zmysel mi povedali [vo Volve mi povedali ze Dec '23 ak vsetko pojde dobre, ak nie tak kludne aj Mar '24]

Mazdu 6 Wagon som pozeral, to bola vpodstate druha volba po Volve, ale s tymi atmosferami sa do 150g CO2 nevojdem s nicim tusim


150g CO2/km je striktny limit
priznam sa ze na formentor som nepozeral vobec, ale do limitu sa vojde len 110kW verzia so 6-stupnovym manualom
...
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1512
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: vyber noveho vozidla || alternativy k Volvo V60

Príspevok od používateľa lopo1 »

ano ale manual v tejto triede uz asi clovek nechce ono najvacsi problem je tých 150g
Este ma napadlo zabrusiť do vôd toyoty Corola cross vyzera zaujimavo ale realne neviem ako je na tom s velkosťou kufra
a teoreticky aj Rav4 ak to nebude 4kolka
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: vyber noveho vozidla || alternativy k Volvo V60

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ty wole mio, to je co za uchylku vyberat auto podla CO2 - to mas z vlastnej hlavy alebo nejaky korporátny debilát ?

aky mas budget ? Nech tu nehadame...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: vyber noveho vozidla || alternativy k Volvo V60

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

korporatna green deal politika kde CO2 je obcas este vacsi limit ako rozpocet samotny

akoze manual by som kludne bral aj dnes, nic proti tomu nemam, jazdil som aj s manualom aj s automatom v USA [bol fasa ale nie je to must-have pre mna]
ale 110kW/150hp je este menej ako ten najzakladnejsi motor vo Volve



SUV ma popravde vobec nelaka a nevidim v tom zmysel
ak by som chcel nieco vyssie tak Volvo V60 Cross Country alebo Audi A4 Allroad by bolo to po com pozeram



//edit: lopo1 to trafil presne
zalezi kto aku zlavu ponukne, ale 38-40 cennikova cena
...
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: vyber noveho vozidla || alternativy k Volvo V60

Príspevok od používateľa Ivko »

Ford S-MAX 2.5 Duratec HEV, automat 2,5 liter 140kW, emisie uvedené v katalogu 146-147(g/km) a plac na bicykel ako v žiadnom kombíku
https://www.youtube.com/watch?v=F_iZGsozz3k[/youtube]
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: vyber noveho vozidla || alternativy k Volvo V60

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne tymto smerom som chcel ist ... kolega kupil presne tento 2.5i a vysypal za to 39k eur koncom minuleho roka.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: vyber noveho vozidla || alternativy k Volvo V60

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

vdaka
na toto MPV [a ford vseobecne] som nepozeral
zaujimave ze v slovenskom dealerstve sa ta 2.5i da normalne konfigurovat ale ked pozrem v zahranicnom [PL] tak tam sa neda a je len dopredaj skladovych kusov [cize asi dokopy 0,000 nic]
chapem ze MPV je na rozdiel od SUV aspon prakticke, ale zas dodavku nepotrebujem

asi mam uchylku len na wagon/shooting brake tvary
...
Používateľov profilový obrázok
fallenblue
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Po 20. Sep, 2021, 10:00
Bydlisko: Trenčín

Re: vyber noveho vozidla || alternativy k Volvo V60

Príspevok od používateľa fallenblue »

Na prémiovejšie (BMW, Audi, Volvo) nie je rozpočet.
Pozri aj napr. Kia Proceed (alebo Ceed SW), alebo ešte Peugeot 308SW, prípadne aj 508SW ak sa zmestíš do rozpočtu. CO2 by tam nemal byť problém, takmer všetky ich motorizácie majú do 140g.
Taký Proceed 1,6 T-GDi so 150kw by mohol byť fajn, ale tam už je 154g :-(
CPU: i9-9900K + Arctic II 360 + 3×NF-A12x25 chromax MB: MSI MPG Z390M RAM: 4×8GB HyperX 3200 MHz Predator RGB GPU: Asus TUF RTX 3080 SSD: 2×Samsung 980 1TB + CLR-M2 ALU PSU: Corsair RM850x(2018) CASE: Asus AP201 Black + 4×NF-A12x25 chromax LCD: 27GP850 + P2421D Repro: PreSonus Eris E3.5 Mouse: Logitech G502 Lightspeed + Logitech MX Master 3S Keyboard: Logitech MX Mechanical Headset: Logitech G Pro X Wireless MB: MacBook Pro 13 2020 | i5-8257U | 16GB | 256GB Apple: iPhone 15 Pro Black 256GB + Airpods Pro + Apple Watch 4 Grey 44mm + iPad mini 6 Grey Cell Gaming: PS5
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2220
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: vyber noveho vozidla || alternativy k Volvo V60

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

KIA a Hyundai su obmedzene korporatom len len na full electric modely
to nenam vobec kde nabijat

ja viem ze holoauto vela ludi odradi, ale kedze som predtym nic "nalozene" nemal, tak nemam pocit ze by mi malo nieco chybat [ma to klimu a android auto/apple carplay]
...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: vyber noveho vozidla || alternativy k Volvo V60

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to nie je ziadna dodavka, od dodavky to ma tak daleko ako ja od kozmonauta hned len co skoncil byt papezom.
zbytocne nad tou masinou odhrnas nosom - chod si vyskusat a nemaj predsudky. Nezabudni so sebou zobrat bicykel, radsej dva, aby si zistil o com to je.

korporat co dovoli 150 g/CO3/km/tona/kg/milwatt a potom povie ze mikrovlnky len elektricke... bohovske. Nejake dalsie obmedzenia, napriklad zelena farba ? Lebo aj to bude problem s mnohymi znackami.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2580
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: vyber noveho vozidla || alternativy k Volvo V60

Príspevok od používateľa 1adad1 »

Ono ani rozlisovat auta podla výkonu nie je správne. Keď si pozrieš katalogy, tak 110kw Octavia ma zrýchlenie z 0-100 8,6, zatial co volvo V60 B3 ma 120 + 10Kw a zrýchlenie ma totožné. Viem, že z 0 na 100 nejazdíš každý deň, ale je to lepší ukazovateľ ako iba čisto výkon v Kw.

Este by si nam mohol prezradiť, či si napríklad môžeš kúpiť a chceš diesel. Ak áno, tak ja by som na tvojom mieste šiel do Octy/Golfu s 2.0 TDI 147 Kw, má to veľký kufor, ide to celkom rýchlo a má to výbornú spotrebu.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: vyber noveho vozidla || alternativy k Volvo V60

Príspevok od používateľa Ivko »

jcdenton12 napísal: St 30. Nov, 2022, 08:52 vdaka
na toto MPV [a ford vseobecne] som nepozeral
zaujimave ze v slovenskom dealerstve sa ta 2.5i da normalne konfigurovat ale ked pozrem v zahranicnom [PL] tak tam sa neda a je len dopredaj skladovych kusov [cize asi dokopy 0,000 nic]
chapem ze MPV je na rozdiel od SUV aspon prakticke, ale zas dodavku nepotrebujem

asi mam uchylku len na wagon/shooting brake tvary
Úchylka - neúchylka, robí sa to tak že dvihneš zadok a pôjdeš sa na to reálne pozrieť a možno aj vyskúšať skúšobnú jazdu a sám zhodnotíš klady a zápory...

...a možno prídeš na to že také auto si mal kúpiť už dávno...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"