Kopirovanie suborov - Rozpoznanie duplicit inak ako podla nazvu a dokopirovanie ostatnych

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Kopirovanie suborov - Rozpoznanie duplicit inak ako podla nazvu a dokopirovanie ostatnych

Príspevok od používateľa Googler1 »

Caute, mam dve umiestnenia v ramci, ktorych mam videa (vratane podpriecinkov) a mam viacero takych, ktore som do jedneho umiestnenia nedokopiroval vsetky a zaroven som niektore premenoval len v jednom umiestneni, takze vzajomne neprekopirovane polozky a duplicity medzi umiestneniami sice su, ale beznym sposobom ich OS nerozozna lebo ide o duplicity s odlisnymi nazvami.
Potrebujem docielit to, ze v obidvoch umiestneniach bude rovnaky obsah - vzajomne sa do oboch umiestneni dokopiruje chybajuci obsah a nejako sa automaticky porovnaju duplicity s moznostou odstranenia. Jedine co mi napada, ze by to malo byt mozne na principe porovnavania urcitych metadat (dlzka videa, rozlisenie...), ale nepoznam file manager, ktory by pri kopirovani okrem nazvu porovnaval aj dalsie vybrane metadata a v pripade zhody ponukol na vyber "co s tym"

Nejaka rada? Nemusi byt zalozena na metadatach, to bol iba moj napad.
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Kopirovanie suborov - Rozpoznanie duplicit inak ako podla nazvu a dokopirovanie ostatnych

Príspevok od používateľa darklol »

Mozno nejaky scrapper ktory ti to skontroluje a ukaze duplicity. A potom ked to bude upratane nejaky sync job co ti bude oboje umiestnenia udrziavat rovnake
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Kopirovanie suborov - Rozpoznanie duplicit inak ako podla nazvu a dokopirovanie ostatnych

Príspevok od používateľa Googler1 »

njn, ale aky scraper?
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Kopirovanie suborov - Rozpoznanie duplicit inak ako podla nazvu a dokopirovanie ostatnych

Príspevok od používateľa darklol »

Tak napriklad mozno rozbehat radarr alebo sonarr podla toho ci mas filmy alebo serialy. Pri pridavani do kniznice ti ju oscanuje a budes vidiet duplikaty predpokladam
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kopirovanie suborov - Rozpoznanie duplicit inak ako podla nazvu a dokopirovanie ostatnych

Príspevok od používateľa mp3turbo »

riesil som podobnu vec - Far Manager alebo Windows Commander. Najprv som dosynchronizoval "zlava doprava" aby som teda nabeton garantovane v pravom okne teda destinacii napravo mal vsetky subory zlava (dal som porovnat adresare a vsetky "nove" veci zlava prekopirovat doprava).

Potom som vyhladal duplicity tak, ze som znovu porovnal adresare a to co bolo vpravo bolo "navyse". A rozhodol som sa co s tym.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Kopirovanie suborov - Rozpoznanie duplicit inak ako podla nazvu a dokopirovanie ostatnych

Príspevok od používateľa Googler1 »

mp3turbo: no ale podla toho co pises si to porovnaval klasicky podla nazvov lebo si nespomenul, ze by tie programy ktore uvadzas vedeli robit nejake special porovnanie napr. podla parametrov videi
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: Kopirovanie suborov - Rozpoznanie duplicit inak ako podla nazvu a dokopirovanie ostatnych

Príspevok od používateľa adam102 »

Czkawka: https://github.com/qarmin/czkawka
Najde duplikaty bud na zaklade hashov alebo velkosti suborov. Funguje vyborne, obcas to pouzivam. Ak napr. videa z disku D boli vzdy kopirovane na disk E, tak sa da jednoducho oznacit vsetky novsie duplikaty a urobit hromadnu zmenu. Ak je v tom taky bordel, ze boli kopirovane obcas tu a obcas tam, tak jedine asi po jednom oznacovat a pratat.

Ak som to zle pochopil, tak sorry.
MB: Gigabyte B550 Vision D CPU: AMD Ryzen 9 3900X/Noctua NH-D12L RAM: Gigabyte Designare 128 GB 3200 MHz CL16 GPU: AMD Radeon Pro Ⅶ SSD: Samsung 970 EVO Plus 1 TB HDD: 2 × WD40EZRZ PSU: Seasonic PRIME Fanless TX-700 ODD: Pioneer BDR-XS07B-UHD CASE: Lian Li PC-O11 WXC FAN: 6 × Noiseblocker Multiframe M12-1 LCD: NEC PA301W | NEC LCD2090UXi KB: Filco Majestouch 2 MX Brown | Ducky One 2 Mini Pure White MX Blue MOUSE: Zowie FK2/Zowie P-SR HP: Sennheiser HD555 → HD595 mod | Beyerdynamic DT 990 PRO TV: Pioneer PDP-LX5090H
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Kopirovanie suborov - Rozpoznanie duplicit inak ako podla nazvu a dokopirovanie ostatnych

Príspevok od používateľa Googler1 »

diky, vyskusam.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kopirovanie suborov - Rozpoznanie duplicit inak ako podla nazvu a dokopirovanie ostatnych

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano, ja som to riesil podla nazvov suborov. Mne to stacilo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Googler1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: So 22. Jan, 2011, 23:19

Re: Kopirovanie suborov - Rozpoznanie duplicit inak ako podla nazvu a dokopirovanie ostatnych

Príspevok od používateľa Googler1 »

tak na rozpoznanie duplicit sa ukazal ako relativne vhodny program czkawka pretoze okrem inych porovnani (hash, velkost, nazov) dokaze aj nejako analyzovat zabery videi s vyuzitim ffmpeg. Na dokopirovanie potom vyuzijem totalcmd

adam102: Diky

Návrat na "Programy a problémy s nimi"