Toshiba Satellite L300-1AM nejde zvuk

Sem patri všetko o ovládačoch a nastaveniach ovládačov pre základné dosky, grafické karty a príslušenstvo plus všetko o nových BIOSoch, flashovaní zakladných dosiek, grafických kariet a iného HW...
roman11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 328
Dátum registrácie: So 10. Júl, 2010, 22:21
Bydlisko: Dežerice okr. Bánovce nad Bebravou

Toshiba Satellite L300-1AM nejde zvuk

Príspevok od používateľa roman11 »

Čaute. Snažím sa trošku ešte zrýchliť starší notebook v nadpise výmenou za SSD. Všetko funguje, len nejde zvuk. Win 10 64bit. Za pána už neviem nič dohľadať, čo som čítal, že to fungovalo max. na verzii 1809. Má niekto radu? Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2086
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Toshiba Satellite L300-1AM nejde zvuk

Príspevok od používateľa zoom »

Daj sem cele produktove cislo (nieco ako PSLB0C-LC108C) alebo seriove cislo. Bude zrejme na nalepke na spodku notebooku.

Pozri v Device Managerovi, ci mas nainstalovany ovladac pre zvukovku. Ci ho uz mas alebo nemas, otvor tam Properties tej zvukovky a na karticke Details zvol v drop-down menu Hardware Ids a skopiruj sem ten string, ktory obsahuje VEN_xxxx a DEV_xxxx. Je to presne oznacenie tej zvukovky. Na 99% to bude nejaky Realtek, ktory ma celkom unifikovane ovladace, ale chcem vediet ktory. Predpokladam, ze si uz pozeral nejake zakladne veci, ako ze nemas vypnutu zvukovku v BIOSe, nemas Mute na zvuku, alebo take blbosti.
roman11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 328
Dátum registrácie: So 10. Júl, 2010, 22:21
Bydlisko: Dežerice okr. Bánovce nad Bebravou

Re: Toshiba Satellite L300-1AM nejde zvuk

Príspevok od používateľa roman11 »

Produktové číslo: PSLBGE - 00500SK

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0268&SUBSYS_1179FF66&REV1000
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0268&SUBSYS_1179FF66

Blbosti som vylúčil, v biose to ani nieje. Určite je to realtek.

ĎAKUJEM ZA RÝCHLU ODPOVEĎ.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2086
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Toshiba Satellite L300-1AM nejde zvuk

Príspevok od používateľa zoom »

No, je to take divne. Nenasiel som nejaku uplne funkcnu stranku Toshiby, ktora by zhltla hento produktove cislo, ale aj ine podobne pre L300 maju ovladace od Toshiby tak do Visty a dost. Neviem teda, ci ta zvukovka vo Windowse je nainstalovana alebo nie (ci v Device Managerovi pri nej svieti vystrazny trojuholnik).

Skus pozriet vo Windowse normalne Windows Update a tam byva Check optional updates alebo tak nejak. Proste novsie ovladace cez Windows Update (takto nejako to vyzera potom). Hoci toto bolo vzdy vyfailovane vo Windowse, tak pri Win 10 to uz je celkom aktualizovane a realne tam byvaju posledne WHQL ovladace.

Inak su moc nedaju zohnat. Aby som to rozviedol - Realtek ma celkom unifikovane drivery. Asi najposlednejsi balik je tu na stranke MSI (verzia 6.0.9414.1). Ten ale neobsahuje driver pre tvoju DEV_0268. Dalej si mozes otvorit MS Update Catalog a dat hladat drivre pre tvoj HW, takto. Ako posledne najde 6.0.9226.1 aj pre Windows 10. Preto mozes skusit Windows Update, alebo to skusit stiahnut z tejto stranky, rozbalit *.cab subor (napr. WinRARom) a rucne skusit nainstalovat tie ovladace.

Zoomov pro-tip: Zahod tu haraburdu a kup novsi bazarovy notebook. Pozeral som konfiguraciu, ma to este stary Core T7200 ci T7300 CPU, DDR2 pamate a cele je to davno za zenitom. Aj ked fixnes tuto zvukovku, tak bude utrpenim na tom nieco robit. Otvoril som bazos.sk a za 100-140,- € som nasiel rozne novsie notebooky s Core i3 alebo aj i5 CPU, aspon 4GB RAM a SSD. Bude to neskonale vykonnejsie ako tato relikvia. Uz som take stare notebooky mal v ruke, aj so SSD a skonci to tak, ze SSD sa nudi a CPU ide na 99% a ked uz disk caka na CPU, tak je nieco zle.
roman11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 328
Dátum registrácie: So 10. Júl, 2010, 22:21
Bydlisko: Dežerice okr. Bánovce nad Bebravou

Re: Toshiba Satellite L300-1AM nejde zvuk

Príspevok od používateľa roman11 »

Ďakujem za rozsiahlu odpoveď. Je to ako hľadať ihlu v kope sena a skúšať. Áno s tým ssd to nie je omoc rychlejšie ako to bolo s hdd (3GBIt) sata nič noc. Bol tam predtym win 32bit, ale ta stara verzia, tam zvuk isiel. Tak sa opytam toho čo to chcel porobit, čo s tým, či tam vratim klasik hdd čo som vybral aj so systemom alebo novu bateriu a ssd vratim do 14 dni.

Návrat na "Ovládače a BIOSy"