Self-hosted Gitlab

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Self-hosted Gitlab

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Caute,

snazim sa rozbehat Gitlab, no narazil som na niekolko problemikov a neviem sa pohnut dalej. Skor ako mi odporucite nieco ine, zial musi to byt Gitlab, ktory chcem premigrovat kvoli novym obmedzeniam na uzivatelov a uz tam mam nejake pipeline, ktore sa mi nechce vymyslat v niecom inom (inak by som uz nahodil Gitea/Gogs + Drone CI).

Gitlab mam spusteny v dockeri (gitlab-ce:latest) a na reverse-proxy mam Traefik. Pripojenie zvonku mi funguje, zvnutra nie, lebo T-Com router je somarina a davat dalsi router k nemu nie je moznost. Takze na tom istom PC s Gitlab a Traefik bezi aj Unbound DNS na ktore je nastavene kazde PC co potrebuje pristup do Gitlabu. Zatial sa mi nepodarilo rozchodit SSH cez Traefik do Gitlabu (napady?) ale co je podstatnejsie, neviem rozchodit Gitlab Runner. Ak pouzijem ako URL nazov Gitlab kontajnera, ktory by sa mal prelozit na internu IP dockeru, dostanem 8.8.8.8:53 host not found. Ak nastavim napevno IP v Unbound a runneru nastavim DNS do Unbound, ide na spravnu IP ale skonci to timeoutom. Nejake napady? Lebo skusal som uz vsetko mozne, aj kombinacie bez Unbound. Fungovat by to predsa malo vediet aj offline nie? Nechapem, preco sa to snazi stale ist na Google DNS, ked by si to malo prioritne overit nazvy kontajnerov.

Ked dam ping z runnera do gitlabu, tak mi najde a teda spravne prelozi "gitlab" aj konkretnu IPcku, akurat to spojenie nejde pridat a teda pipeline mi nema co vykonavat.

Dik za postrehy

// UPDATE:
Takze zaujimavo sa mi podarilo rozchodit Runner .. pripojil som sa priamo do gitlab-runner kontajnera a pustil gitlab-runner register odtial, zobralo to v pohode a mam to sparovane, uvidime ci aj funkcne.
Ohladom toho SSH - Traefik mi pise pri TCP Routers chybu, invalid rule: "HostSNI(\"gitlab.local\")" , has HostSNI matcher, but no TLS on router .. presmerovanie portu mam a v podstate mi to funguje, no ide to napriamo, tympadom asi to pravidlo na SSH port tam mam zbytocne (ale to som bral z nejakeho docker-compose hotoveho, kde to zjavne asi fungovalo, tak aj mne by bolo fajn keby ze to fungovalo)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade

Návrat na "Programy a problémy s nimi"