FotoMobil

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

FotoMobil

Príspevok od používateľa Chris »

Helo,

je nejaky lepsi deal na mobil ako galaxy s22 128GB za 650e, alebo iphone 13 za 800e ?

Priorita je fotak, vydz aspon 1 den, svizny nezabuggovany system a ulozisko aspon 128GB, idela asi 256GB
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2831
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: FotoMobil

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

nezabuggovany system

tak moc moznosti nemas

iPhone 13 je super volba :peace:
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12246
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: FotoMobil

Príspevok od používateľa HellAngel »

Iphone13. S22 je taky zbytocny model mno. Len neviem co myslys nezabugovamy system. iOS ma tiez svoje muchy. Android je slusne vyladeny od vyrobcov od strednej triedy. Zvlast samsung celkom dost na systeme popracoval
Mu tomu foto. Je dost mozne, ze sa docitas ako S22 alebo iphone 13 uzastne fotia. Fotia urcite velmi dobre obidva telefony, ale ak budes fotit z ruky, alebo rychle foto,tak rozdielov moc nenajdes. So stativom vo foto vyjrava velmi tesne samsung, video zas iphone
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: FotoMobil

Príspevok od používateľa Chris »

Nezabuggovany som myslel nejake tie ine nadstavby ako opo, huawei, oneplus a pod.... teda zatial to vyzera na s22 alebo ip13. Lenze ci neni nejaka ina lepsia alternativa?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: FotoMobil

Príspevok od používateľa newmi »

za tu cenu a ked chces point and shoot, tak nie, nie je
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2831
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: FotoMobil

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

HellAngel napísal: Pi 22. Júl, 2022, 23:41 iOS ma tiez svoje muchy. Android je slusne vyladeny od vyrobcov od strednej triedy. Zvlast samsung celkom dost na systeme popracoval
Tu sa musime zastavit (a poriadne z plnych pluc sa zasmiat :hysterical: :hysterical: :hysterical: )

Mohol by si aj napisat, ake muchy ma iOS? "Android" je slusne vyladeny od vyrozbov od strednej triedy :hysterical: :hysterical:
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2087
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: FotoMobil

Príspevok od používateľa zoom »

No pozri, ty si jablckar a ja zase Android clovek. Ty sa budes smiat na takychto postoch, ja zase na jablckarskych kravinach, kde nemozes poriadne nic urobit a ked raz po rokoch po konkurencii nieco "vynajdu", tak im to ovecky idu zozrat (pouzitelnost Bluetooth, displeje s pouzitelnym rozlisenim, OLED displeje, alebo slavna prezentacia s mnoho wow za hodinu, kde roky po konkurencii vynasli incognito mod v browseri a mnohe dalsie). Pripadne vzdy vylepsia nieco na sposob tu mate jeden port a viac vam netreba, alebo ti predaju stojan na monitor za 900,-€, lebo vsak ovce kupia. Pre mna nepouzitelna modna firma na urovni Gucci a spol., ale chapem, ze ma svoj kult. Taki ludia zainiciovani v kulte hejtovali OLED displeje, ktore som roky pouzival na Android zariadeniach od cias Nexus One, lebo taka nevyhoda, onaka nevyhoda, burn-in, black crush, hento tamto... az s tym prisiel Apfel a zrazu och jaj Retina Xtra Plus Lifelike HD4KLGBT display uplne uzasne. A tak nejak to tam funguje.

Takze ano, Android je pre mna o dost lepsi system, aj ked ma mnoho nevyhod, ale sere ma menej nez nejaky iOS. A kedze na Android zariadeniach fungujem dlhe roky, tak naozaj mozem povedat, ze Samsung ma tie zariadenia vyladene. Ja osobne cisty Android prilis nemusim a ich One UI nadstavba naozaj je asi to najlepsie, co sa da pouzivat bez toho, aby to bolo preplacane. Samozrejme aj pri nich najdem veci, co ma seru, lebo nie som zaslepeny fanboy a taka je doba. Najdem to na kazdom kusku HW (PC, TV, IT, auto). Takze rovnako ako budu po ceste jazdit dalej skodovkari s najuzasnejsou skrabkou v krytke palivovej nadrze, budu aj po ulici chodit jablckari nadseni zo svojho zariadenia a pouzivat uzasnu neergonomicku Magic Mouse, ktora ma nabijaci port zospodu a system, kde klavesa Enter na foldri znamena ho premenovat a nie otvorit. Ako inak.
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2831
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: FotoMobil

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

dobry sloh, neviem na koho si asi reagoval kedze na mna asi nie lebo ja som sa pytal inu otazku ale vidim, ze do tejto temy staci len tuknut a hned sa nejaky "android clovek" (btw na tom som sa dobre tiez pobavil :D :D) chyti a rozplace :D
nie, pri apple produktoch to nie je o tom, ze hadam to niekto kupi, kupia to ludia lebo uz vacsinou vedia do coho idu a nemusia mat obavy, ze nieco nepojde ako s inymi systemami (ano narazam na android) (a ano s urazkou)

k teme:

je nejaky lepsi deal na mobil ako galaxy s22 128GB za 650e, alebo iphone 13 za 800e ? nie v tejto kategorii nenajdes lepsi ako iPhone

Priorita je fotak - ano
vydz aspon 1 den - ano
svizny nezabuggovany system - ano
ulozisko aspon 128GB, idela asi 256GB - ano

toto vsetko ti na iphone pojde od kupy, po predaj, stale rovnako (nie ako inde :D)
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12246
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: FotoMobil

Príspevok od používateľa HellAngel »

@pepek ale no tak, aspontu nepis tieto bludy o super duper iOS a o uzivateloch co si ich kupuju, lebo vedia co chcu. To je bull shit.
Roky rokuce primarne pouzivam android, rukami mi preslo uz ale aj kopec iphonov. Ak vynecham low a strednu triedu androidov, lebo do porovnania s iphonom proste tato trieda teledonov nepatri a dam do porovnania len vyzsiu triedu androidov a vlajky, tak niekde bude mat mierne navrch iOS, niekde zase android. A chynu najdem aj na jednom aj na druhom systeme. A tvrdit ze to tak nie je, je klamstvo. Vacsinou to je tym, ze uzivatelia roky pouzivaju jeden, alebo druhy system a nevedia objektivne zhodnotit rozdiel.

Z vyberu s22, alebo iphone 13, ber 13tku
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2831
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: FotoMobil

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

Mozes mi prosim napisat, konkretne, kde som pisal bludy o super duper iOS? Rad by som si to spatne precital a zhodnotil.

Vedia, vedia co chcu, prave preto si rasej kupuju Apple. Uzivatelia, ktori raz presli na Apple, sa uz nevracaju k androidu, tomu neverim, ani omylom, dovod je jednoduchy, pridu na to, ze Apple je proste lepsi bodka
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: FotoMobil

Príspevok od používateľa stanomx »

Jasne android fanboy existuje ale apple nie.
Snazil som sa prejst na 13mini ale take nervy som z telefonu uz davno nemal. Vratil som sa spet k lacnemu xiaomi poco f3. Len hladam mensi android.
Tak isto som dopadol s air m1. Aj s paralers.
Neviem odkial su tie velke chvaly na zavratnu rychlost systemu inak. Mne to vobec nepripadalo tak.
Porovnavam s r5 5600h.
A nie neskusal som ich 2 dni.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2831
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: FotoMobil

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

"Snazil som sa prejst na 13mini ale take nervy som z telefonu uz davno nemal."
dobre, to sme sa toho dost dozvedeli

k teme, @Chris chcel vediet, ktory telefon si ma vybrat a preco, k tomu sa vyjadrujeme
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5611
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: FotoMobil

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Pepeb,

Nehnevaj sa ale ako cisty fanboy posobis ty. Ani jeden system neni dokonaly, ani zdaleka.

Manzelka presla na 13 mini po rokoch androidu a pinda, niektore veci su prosto nelogicke z jej (aj mojho) pohladu.

Kamos jablckar raz na navsteve zastavil pri zrkadle z ikey s hlaskou, ze pekne okopirovali iphone, lebo tie zahnutia v rohoch :D tiez to nemyslel zle, mozno ani ty...

A ty sa veru nevyjadrujes prave k teme :)

K teme:
Kedy pride iphone 14? Neoplati sa pockat ak je top kvalita priorita?
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: FotoMobil

Príspevok od používateľa Marek125 »

Pepeb007xx napísal: So 23. Júl, 2022, 17:04 Mozes mi prosim napisat, konkretne, kde som pisal bludy o super duper iOS? Rad by som si to spatne precital a zhodnotil.

Vedia, vedia co chcu, prave preto si rasej kupuju Apple. Uzivatelia, ktori raz presli na Apple, sa uz nevracaju k androidu, tomu neverim, ani omylom, dovod je jednoduchy, pridu na to, ze Apple je proste lepsi bodka
Kamarát strieda stále telefóny Android Apple jako ponožky na čo má chuť čo sa mu páči prechádza zo systému na systém bez problémov to tu píšeš také kraviny jak podaktorí na sectore imno aj táto diskusia je hodná tak sectoru.

Každá jedna značka má niečím zaujmavy telefón hlavne keď sa hýbeme v cenách Iphone 13.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12246
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: FotoMobil

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ip14tka pride na jesen. Oplati sa pockat akurat tak kvoli cene, mozno 13tku kupi vtedy za lepsie peniaze o nieco

@Pepeb007xx sorry, ale strasne si mimo. A jediny fun boy jedneho systemu si tu prave len ty. Ja nikomu neberiem ak je spokojny s jednym, alebo druhym systemom. Kazdemu sadne ieco ine. Ale argument ze IOS je najlepsi a bez chyb je volovina

@Chris ak nepreferujes konkretny system, tak si zbehni nejake recky a porovnavacky, chod si ich osahat do nayu a uvidis co ti viacej sadne
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Nákupná poradňa"