Aku tlačiareň ?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Eddy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 540
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2017, 17:53
Bydlisko: Košice-Okolie

Aku tlačiareň ?

Príspevok od používateľa Eddy »

Zdrafíčko, neskutočný vyber neviem čo vybrať tlačím iba čiernobielo nie veľmi často, dilema či atramentová alebo laserová skôr by som bral laserovú keďže v minulosti som mal atramentovú a vždy viac než polku toneru som vyhadzoval lebo mi zaschol keďže prevažne su už väčšina multifunkčne rad aby to aj tak ostalo preferoval by som WIFI ale nemusí nie je to podmienkou tak tiež by som bol rád za zásobník aj keď iba príklad 10 papierov lepšie ako nič :) mam vyhliadnutú zatiaľ túto no neviem či za tu cenu nekúpim niečo lepšie. Canon i-SENSYS MF112
Cenový strop dajme tomu do 200€
Používateľov profilový obrázok
Sohi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 468
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2015, 23:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Aku tlačiareň ?

Príspevok od používateľa Sohi »

Pred vyše rokom som tlačiareň v podobnej cene s podobným zameraním riešil tu.
https://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopic.php?t=127648
Mám ju rok a nemôžem sa sťažovať. Vtedy stála cca 170€, teraz okolo 204€.
Dnes by som ale mierne priplatil za jej vyšší model, ktorý dokáže aj posielať súbory na mail.
https://www.mall.sk/tlaciarne/brother-m ... 0059245338

S Canonom nemám moc dobré skúsenosti. Neviem ako teraz, ale v minulosti boli ich tlačiarne známe vďaka plánovanému zastarávaniu.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Aku tlačiareň ?

Príspevok od používateľa Ivko »

Jedno z kritérii u mna pri výbere tlačiarne je aby z toho netrčal papier = musí to mať šuplík, kde hodím papier a po zatvorení nič netrčí
Ideálne ak vie obojstrannú tlač (lebo ak to človek náhodou potrebuje obojstranne aby nematuroval ako otočiť ručne listy aby to mal ako treba)
A ešte nie je odveci pozrieť akú má toner kapacitu, lebo stoja +- rovnako a jeden vie 1500 listov a druhý vie 3000...
Používateľov profilový obrázok
Eddy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 540
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2017, 17:53
Bydlisko: Košice-Okolie

Re: Aku tlačiareň ?

Príspevok od používateľa Eddy »

Froster ta tlačiareň vyzerá fakt dobre aj charakteristika vyzerá dobre môj strop je síce +- 200€ ďalšie euráče navyše už musím prekonzultovať s manželkou :rep: každopádne vďaka za tip :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Aku tlačiareň ?

Príspevok od používateľa Papek »

Ja prihodim skusenost cca spred roka - tiez som zhanal ciernobielu multifunkcnu laserovku. Po problemoch co sme mali v minulosti s ovladacmi a s pristupom zo strany HP som si povedal, ze od nich tlaciaren uz nezoberiem. Skoncil som pri Brother DCP-L2530DW.
Ma to wifi, zasobnik na vela papiera, vie to duplexnu tlac. Aplikacia na skenovanie je funkcna pod win 8.1 aj 11, robi ocr takze vieme vyhladavat vo fakturach. V zasade jej nemam co vytknut.
Tlaciaren je pripojena nonstop cez wifi, pripojenie bez problemov. Podporuje Airprint, takze v ramci wifi siete si viem vytlacit dokumenty priamo z iPhonu. Predpokladam, ze Androidy si s tym poradia tiez.
Zatial som na tom minul dva tonery - zakladny co bol ku tlaciarni a jeden alternativny. Mozem pozriet co je to za znacku, ale teda bez problemov to zobralo neznackovy toner a tlaci to pekne. Tlacime na nej denne faktury, stitky, obalky a obcas manualy cca. 30-50 stranove.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2087
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Aku tlačiareň ?

Príspevok od používateľa zoom »

Ciernobielu MFP Brother som kupoval do rodiny a mozem odporucit. Funguje, nevymysla. Vytlaci sa, uspi sa na mesiac, vytlaci zase stranku, zase sa uspi. No frills.

Urcite zober tlaciaren, co zvlada duplexnu tlac a rozmysli si, co a kolko chces scanovat. Kazda MFP ma flatbed scanner (tj. otvoris veko, polozis papier, oscanujes), ale ked chces casto scanovat viacero papierov, tak chces ADF a idealne DADF. Pri ADF das napr. 30 A4 hore do zasobnika a on ich vsetky po jednom oscanuje, ale iba jednu stranu. DADF je to iste, len s duplexom, takze oscanuje obe strany papiera naraz. Ked scanujes jednu A4 za 2 tyzdne, tak je to jedno. Ak to bude nejake half-pracovne zariadenie a niekto bude musiet mesacne nascanovat 50 A4... uz by som chcel (D)ADF.
Používateľov profilový obrázok
Eddy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 540
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2017, 17:53
Bydlisko: Košice-Okolie

Re: Aku tlačiareň ?

Príspevok od používateľa Eddy »

Tak mame tu bohaté skúsenosti viacerých ľudí a som rád, že ste sa o to podelili každopádne mam možnosť medzi dvoma tlačiarňami ktoré ste mi odporučili jedna sa o Brother DCP-L2532DW a Brother DCP-L2552DN toner majú ten istý cena skoro ta istá jediný rozdiel ktorý som našiel je asi ten že jedna Wifi ma a druha nie a zas jedna RJ-45 ma druha nie, ak sa mýlim opravte ma !

zoom Skenujem strašne málo viac menej mi je jedno aký tam skener bude :)
Používateľov profilový obrázok
Sohi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 468
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2015, 23:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Aku tlačiareň ?

Príspevok od používateľa Sohi »

https://www.e-brother.sk/sk/brother-mfc-l2712dw.html

Doplatok 15€ a máš obe. Pre mňa bola LANka alfa omega, keďže pri mojej starej tlačiarni som nemal extra dobré skúsenosti s pripojením cez Wi-Fi ale zároveň som ju tam chcel mať pre istotu. Teraz to mám pekne napojené cez LAN na routri a funguje to vynikajúco. Ak by posielala dokumenty ešte na mail, tak jej nemám čo vytknúť. To dokáže MFC-L2732DW, no tam je už 50+€ doplatok (no ja osobne by som aj tak došetril :-D ).
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Aku tlačiareň ?

Príspevok od používateľa Papek »

wifi ma vyhodu ze tlaciaren vies umiestnit tam kde potrebujes a nemusis sa obmedzovat kvoli kablu. Ak je moznost mat za par eur mat obe pripojenia, tak by som asi volil tuto moznost. Wifi u mna nastastie funguje bez problemov, ale vzdy je riziko ze zrovna natrafis na wifi, s ktorou si tlaciaren nebude rozumiet
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7255
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Aku tlačiareň ?

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Votriem sa do temy. Suseda zhana tlaciaren a jej poziadavky:
laserovu, farebnu, s podávačom, usb, wifi, ideal obojstranna tlac, nech je na sklade, cca 400€ +/-
Vybrala si predbezne tuto: https://datacomp.sk/hp-color-laser-179fnw_d414849.html

Vdaka :-)
Používateľov profilový obrázok
michalesku
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 687
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 11:56
Bydlisko: Zvolen

Re: Aku tlačiareň ?

Príspevok od používateľa michalesku »

Ta nema duplex..

Kazdopadne pri aktualnej situacii je to asi jedina HP, ktora sa da zohnat.. Alza ma do tej ceny este Brother a Xerox, ja s nimi sice skusenosti nemam, ale tato by mozno stala za uvahu:
https://www.alza.sk/xerox-c235dni-d6693536.htm
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Intel Core2 Quad Q9550 2.83GHz + Scythe Ashura SCASR-1000 | MB MSI P45-8D Memory Lover | RAM Kingston DDR2-1066 HyperX 4x2GB | VGA NVIDIA Quadro K4000 3GB | SSD Intel 520 Series 2x120GB RAID0 | HDD WD RE3 2x1TB RAID0 + WD Caviar Blue 2TB + WD Caviar Blue 500GB | DVD±RW Samsung SH-S224DB | DVD-ROM Plextor PX-130A | CD-RW Plextor Premium | FDD + Card Reader Teac FD-CR7 | Audio Creative SB Audigy 2 ZS Platinum | TV AVerTV Hybrid+FM PCI A16D | PS Gigabyte ODIN Pro 550W Modular | Keyboard Fujitsu KB955 | Mouse ROCCAT Kone v2 + SteelSeries QcK mini | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS
PC2: HP ENVY Phoenix h9 | CPU Intel i7-3770K 3.50GHz | RAM Nanya DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB | SSD Samsung PM871a 512GB + Crucial MX500 500GB | HDD WD Gold 2TB | DVD±RW HP GH82N | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS (shared)
PC3: Dell Precision T1650 | CPU Intel Xeon E3-1240 v2 3.40GHz | RAM Samsung DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA Quadro M2000 4GB | SSD Samsung PM871 256GB | HDD Seagate 500GB | DVD±RW Philips DH-16ACS
NB1: Fujitsu LIFEBOOK S782 vPro | 14" HD+ | CPU Intel Core i7-3540M 3.0GHz | RAM 2x8GB | SSD Samsung 850 PRO 2TB | 4G/LTE w/GPS | 2nd Battery | 2nd HDD | Port Replicator
NB2: Fujitsu LIFEBOOK E782 | 15.6" FHD | CPU Intel Core i7-3632QM 2.2GHz | RAM 2x4GB | SSD Plextor M6 PRO 256GB | 3G/UMTS w/GPS | 2nd Battery
2in1: Fujitsu STYLISTIC Q702 vPro | 11.6" IPS HD | CPU Intel Core i5-3427U 1.8GHz | RAM 4GB | SSD Toshiba 256GB mSATA | 4G/LTE w/GPS
NAS: Synology DS1515+ | CPU Intel Atom C2538 2.4GHz | RAM 2x8GB | Storage HDD Seagate IronWolf 4x4TB RAID5 + SSD Intel 520 Series 180GB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Aku tlačiareň ?

Príspevok od používateľa scream »

2x brother doma obcasne CB tlacenie jedna entry level, druha drahsia obe na wifine, spolahlive, dobra appka, lacne nahradne tonery, spokojnost
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7255
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Aku tlačiareň ?

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2087
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Aku tlačiareň ?

Príspevok od používateľa zoom »

Zobral by som tu drahsiu uz len preto, lebo ma farebny displej na ovladanie. Ono zase ten old school ciernobiely dvojriadkovy displej, co ma Brother, nie je ziadna slava. Vies tam vykreslit dve tri slovicka a presne tak sa to aj ovlada. Pre neskuseneho cloveka (a aj pre IT-ckara) bude dotykovy farebny displej ovela lepsia volba. Porovnaj si toto s tymto. Ten displej, komfort uzivania, aj pocit z produktu je niekde inde. A za 37,-€ navyse? Uplne bez rozmyslania pre mna.
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1523
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Aku tlačiareň ?

Príspevok od používateľa darklol »

cize ciernobiele domace tlacenie a obcasne skenovanie a kopirovanie tato? Brother MFC-L2732DW
je nieco lepsie za tie peniaze menej nakladov na udrzbu alebo co by ste odporucili?
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+

Návrat na "Nákupná poradňa"