Nabíjateľné batérie

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Nabíjateľné batérie

Príspevok od používateľa scream »

https://www.datart.sk/Nabijacka-Eneloop ... 0-mAh.html ja mam toto, neviemc to je najlepsie ale baterie drzia kapacitu a nabijani je rychle.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Nabíjateľné batérie

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Tak dnes došli s IKEI Ladda a tá nabíjačka, objednal som rovno 8ks AAA, teraz už len uvidím ako v mojej G305 myške vydržia :D mimochodom IKEA nešetrí teda krabicou :D krabina veľká jak hrom :D
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Nabíjateľné batérie

Príspevok od používateľa Ivko »

Ked chceš aby ti myš dlho vydržala tak si do nej daj lithiovky a nie nabíjatelné. kludne poviem že to vydrží 2-3x dlhšie
Nabíjatelné članky majú 1,2V miesto 1,5V pri 2ks to máš sakra rozdiel či to má 2.4V, alebo 3V
Aj plne nabité sú vlastne akokeby vybité a tomu bude zodpovedať aj funkčnosť myšky.
Ja na AA lithiovku jazdím v pohode 6 mesiacov.
Pri tých nabíjatelných mám obavu že po nabití to nevydrží ani mesiac
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Nabíjateľné batérie

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Uvidím :D Lítiovú AAA od Energizeru som mal v nej doteraz, vydržala vyše 6 mesiacov. Ale akosi zároveň nechápem poriadne ako môže byť taký rozdiel medzi 1,5V a 1,2V. Aj to vlastne, že nabíjateľné sú celkovo tým pádom horšie ako jednorázové. Zároveň pri jednorázových je to dosť neekonomické keď zoberiem cenu napr. ten Energizer lítiovej za 9€/4ks. Síce hej pri výdrži 6 mesiacov na jednu baterku to je zanedbateľná suma, ale aj tak odpad to tvorí tiež :D

Skúsil som dať tú nabijateľnú do myšky, uvidíme koľko vydrží do vybitia, keby dala 2 mesiace som happy :D Keďže som ich kúpil viacej tak vymeniť ju je rýchlovka a potom len dám nabiť vybité :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Nabíjateľné batérie

Príspevok od používateľa mp3turbo »

este furt zdaleka nie vsetky spotrebice su stavane na tie nizke hladiny voltaze - to je cele. Neexistuje rozumny dovod preco by myska nemohla fungovat na 0.6V kedze zerie 0.294mW alebo nieco na ten sposob a aj to "na plne pecky".

Netreba to znasilnovat s tymi baterkami, proste to raz za mesiac pichnes do nabijacky ked ides naobed, hotovo. Ja mam nejaky vertikalny 3d ConnectIT bastard, pod dva mesiace som sa nedostal hadam nikdy. A proste raz za uhorsku päťročnicu ma napadne strcit tie baterky do nabijacky ked sa idem nazrat, ked idem so psom von na 30 minut, ked idem pre krpateho do skoly, ked ked ked ked...

Nerobme z toho najhorsiu vec na svete. Nechcem mat zelenu hubu reci ale ochrana planety za to rozhodne stoji - ked namiesto 100 bateriek spotrebujem len 2, je to obrovsky rozdiel.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Nabíjateľné batérie

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mimochodom, Ikea Lada Moskvič Volga dopadli vyborne v testoch ceskeho brata : https://drive.google.com/drive/folders/ ... VL94_mMeuv

https://www.youtube.com/watch?v=XIWAE7UitJU
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Nabíjateľné batérie

Príspevok od používateľa Miso122 »

To bude tým, že IKEA Ladda sú prebalené Eneloopky - biele a čierne. Tj špička medzi baterkami.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5370
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Nabíjateľné batérie

Príspevok od používateľa SKiLEX »

je to tak
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6714
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Nabíjateľné batérie

Príspevok od používateľa molnart »

dnes na mna vyskocila tato nabijacka: mohla by to byt taka celkom uzitocna vec na nabijanie vselicoho, vratane tych cinskych fotonovych diel na bicykle: https://www.banggood.com/Astrolux-VC04- ... ntent=3547 aky je na to vas nazor?
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Nabíjateľné batérie

Príspevok od používateľa stiv »

Ze to vyzera podobne ako:
https://www.svetelnaposta.sk/nabijacka-um4/

Ktoru som kupoval od cinaka za podobnu cenu a nabija tiez vsetko mozne.
.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2086
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Nabíjateľné batérie

Príspevok od používateľa zoom »

Nitecore vyzera byt fajn. Ked som zhanal alternativnu nabijacku na Sony "zrkadlovku", tak Nitecore bola jedina (okrem origo Sony), ktora mala 3 kontakty pre spravne nabijanie Li-ion packu (s dvomu aku vo vnutri). Teda... mala tri kontakty. Nepozeral som, ci je ten treti aj realne zapojeny :-).

A kto chce stravit hodiny citanim najlepsich recenzii nabijaciek, tak moze zacat tu: https://lygte-info.dk/info/roundCellCha ... %20UK.html
Fotky, grafy priebehu nabijania, merania, termosnimky, hodnotenia, atd.

Rozmyslam aj ja nad prechodom na nabijatelne baterie (dialkace, Philips Hue senzory, LED baterky) a mal som vybrate Eneloopy. Tak ale teda pojdem do tych Ladda pokusne a k tomu nejaku fajn nabijacku.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Nabíjateľné batérie

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Tak po nejakej dobe sa ozývam aj s otázkou a skúsenosťou. Skúsenosť je, že v mojej myške Logitech G305 baterka Lada AAA od Ikei vydžala presne 79 dní (2 mesiace a 18 dní). Na moje očakávania ako som čakal výdrž len okolo mesiaca som nadmieru spokojný. A keďže ich mám tých bateriek viacej len som vymenil a takto dookola. Musím povedať, že je to aj dosť ekonomickejšie keď väzmem do úvahy ako som predtým najprv kúpil lítiové Energizer za 8€/2ks. Je pravda, že tá lítiová vydžala omnoho dlhšie a to asi polroka, ale zase finančne tieto nabíjateľné sa viac oplatia plus osobne nemám problém vvymeniť tú baterku raz za dva mesiace.

No a k tej otázke. Mám k baterkám tú nabíjačku od IKEI, tu najlacnejšiu STENKOL sa volá. Vie nabíjať aj jednotlivo články? Že napr. tam teraz dám tú vybitú nabiť samotnú a nabije sa? Aktuálne nevyužívam ešte všade nabíjteľné baterky takže nemám akú dať ďalšiu nabíjať len túto jednu. Prípadne je problém keby som nechal tú baterku vybitú a následne neskôr až by som vybil 4 baterky tak ich dám nabiť naraz? Prípadne má vplyv to, že nechám tú baterku vybitú, či je lepšie nech je radšej full nabitá?
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2086
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Nabíjateľné batérie

Príspevok od používateľa zoom »

Ako pytas sa, ci do tej nabijacky mozes dat len jednu baterku nabijar a nie 4? Jasne, to vie kazda nabijacka. Normalne nabijaj tak, aby si ich mal nabite. Mas jednu, nabijes, odlozis do skrine. Ako cisto teoreticky Li-ion baterie je najlepsie dlhodobo skladovat nabite cca na polovicu. Ale tu to nema zmysel riesit, nebudes to mat 2 roky v sklade. A hlavne pri nejakom poklese kapacity proste za par korun kupis nove. Normalne nabijaj, ako ti pride - jednu, dve, tri, styri - odloz do skrine a pokoj.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Nabíjateľné batérie

Príspevok od používateľa Pietro sk »

molnart napísal: Ut 24. Máj, 2022, 20:43 https://www.banggood.com/Astrolux-VC04- ... ntent=3547 aky je na to vas nazor?
nieco podobne mam,ok


logitech bezdrat mys som musel zlikvidovat, pretoze mi vadil wakeup lag, pohyb nebol okamzity. bolo to velmi otravne v hrach.
problem s dosahom, vypadkami najma ak receiver je vzadu pc. a to neboli uplne vybite, mozno 50%.
rat6+ a svaty pokoj.
rovnako v praci, drotovy lenivo shit lepsi nez drahy bezdrat.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Nabíjateľné batérie

Príspevok od používateľa stiv »

No neviem co si to skusal, ale g903 ani dalsie herne logi ziadne vypadky ani lagy nemaju. Skor s kablom sa ma clovek chut obesit ked ho potom musi pouzivat.
.

Návrat na "Nákupná poradňa"