Identifikácia problému SWAN LTE internet na doma

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
kajo873
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 27. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Trakovice (okres Hlohovec)

Identifikácia problému SWAN LTE internet na doma

Príspevok od používateľa kajo873 »

Ahojte.
Mám SWAN LTE internet na doma M, 30/5. Anténa je na streche, v pivnici mám switch TP LINK T1600G-28TS, kde je pripojený výstup z antény a následne zo switcha mám spravenú sieť po dome.
Občas mám problém s internetom (výpadky) a pritom anténa sa tvári že internet funguje. A vždy keď volám na podporu tak otrepaná pesnička reštartujte zaraidenia, alebo pripojte sa priamo na anténu.. A potom teda čakám bez internetu niekoľko dní na technika kým to opraví na diaľku.

Dnes sa mi objavil zaujímavý problém. Anténa sa tvári že internet je pripojený, ale na PC net nejde. Pripojil som sa aj priamo s pc na anténu a nič. Pingy von nefungujú.
Keď som sa pripojil s pc na mobilný hot spot na mobile, tak sa internet cez SWAN anténu rozbehol. Po reštartovaní PC som sa opäť musel pripojiť na hotspot a následne už internet aj bez hot spotu funguje.

Aký to môže byť problém?

Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7255
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Identifikácia problému SWAN LTE internet na doma

Príspevok od používateľa Kyselinka »

kajo873 napísal: St 27. Apr, 2022, 17:48 Pripojil som sa aj priamo s pc na anténu a nič. Pingy von nefungujú.
Nahraj to na video a posli im to, nech sa staraju.
Používateľov profilový obrázok
kajo873
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 27. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Trakovice (okres Hlohovec)

Re: Identifikácia problému SWAN LTE internet na doma

Príspevok od používateľa kajo873 »

Kyselinka napísal: St 27. Apr, 2022, 20:23 Nahraj to na video a posli im to, nech sa staraju.
No len ide o to že mňa to už naozaj nebaví sa s nimi stále dohadovať. A každý výpadok riešiť 2-3 dni... A hlavne na podpore povedia "chyba musí byť u vás, v anténe je vidieť že prenos ide" ..

Aj teraz pozerám status na anténe a je nepochopitelné že PC mi ide lebo som ho najskôr rozbehol cez hotspot, a druhý notas a ani smart TV ani mobily nejdú. Pritom v prehlade v anténe je vidieť že sú pripojené, anténa im pridelí IP, ale dátový tok 0. Jedine môj PC ide a vykazuje trafic..
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Identifikácia problému SWAN LTE internet na doma

Príspevok od používateľa j0hny »

To je cely swan a aj ich slavna 4ka. Ak chces spolahlivost, treba si priplatit u akejkolvek konkurencii.
Nevyhadas nic, podpisal si zmluvu v ktorej nieje nijako stanoveny spodny limit rychlosti. Cize ked im ide ping, nic sa v podstate nedeje.
Ono sa to od nich oplatilo mozno este pred 2-3 rokmi. Teraz to s nimi ide dole vodou. Koli cene maju tolko klientov ze im to tie sroty nestihaju.
Mam podobnu skusenost a 10x som dostal rovnaku odpoved aj pri rychlostiach 1/0,5Mbit
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
Používateľov profilový obrázok
kajo873
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 27. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Trakovice (okres Hlohovec)

Re: Identifikácia problému SWAN LTE internet na doma

Príspevok od používateľa kajo873 »

@j0hny Ja som si ich dal ako dočasné riešenie, kým nebude optika. Už sa na ulici ťahá, súčastne s rekonštrukciou ulice. Prvá polovica ulice už je a pokračuje sa ďalej, lenže už ich mám takto dočasne 4. rok... ide ma z nich poraziť.
Akože vpohode si na tom nede fičím, ale keď tomu začne šibať tak to stojí zato a neni nikoho od nich kto by to okamžite riešil.. Rýchlosti som ešte začiatkom roka mal 30/5 plných. Ale v poslednej dobe mi hlavne upload padol pod 1mit/s
Používateľov profilový obrázok
kajo873
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 27. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Trakovice (okres Hlohovec)

Re: Identifikácia problému SWAN LTE internet na doma

Príspevok od používateľa kajo873 »

Tak a som vybavený.
Technik zavolal, že veď anténa je pripojená, dátový tok tam je. Opýtal som sa že a koľko? do päť kilobitov, ale je.. U nás problém nie je, problém je u vás :D
Takže som ho poslal do riti a som bez netu. Zmrdi swanácky.

Návrat na "Siete"