Unifi AC pro + tp link switch problém s adoptovanim

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Shines
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 152
Dátum registrácie: St 04. Máj, 2011, 18:52
Bydlisko: Trnava

Unifi AC pro + tp link switch problém s adoptovanim

Príspevok od používateľa Shines »

Ahojte, kúpil som tp link switch a unifi ac pro a nejako sa mi to podarilo adoptovať s notebookom len som nechal wifi bez hesla. Dnes som chcel wifinu apčko zaheslovat ale nemám už k dispozícii notebook kde bol nainštalovaný unifi controller kde bolo apčko adoptovane, tak som dal na apčku factory reset. APčko svieti na bielo (je pripravené na adoptovanie) ale na desktope ktorý som dnes priniesol domov ho nevidím. Do pc som nainštaloval controller, skúsil účet pôvodný kde som prvý krát mal apčko, aj som založil nový, ale controller apčko nevidí.deskop - ethernet, ap tak isto pripojené cez poe ethernet a všetko napichane v switchi. Treba v ntb zabudnúť zariadenie? Alebo čo.... Už fakt neviem kde je chyba. Router aj switch som skúšal tak isto factory reset
Ďakujem za radu
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Unifi AC pro + tp link switch problém s adoptovanim

Príspevok od používateľa molnart »

nemas tam nejake vlany spravene alebo nieco? nebezi na kompe nejaky firewall ktory by blokoval porty unifi controllera?

zisti v dhcp tabulke routra aku ma ap-cko ip adresu. prihlas sa donho cez ssh, default login by mal byt ubnt/ubnt a tam daj update-inform na ip adresu pocitaca kde ti bezi controller, a hlavne si nanho nastav pevnu ip adresu.

akoze davat controller na komp ktory ani neni tvoj (ci co) je dost velke WTF, ale vsetci sme niekde zacinali, snad sa poucis.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Unifi AC pro + tp link switch problém s adoptovanim

Príspevok od používateľa HellAngel »

Skus to cez mobilnu aplikaciu Unifi network. Zaloz si konto, alebo sa prihlas, vo svojom konte si adoptuj konkretne zariadenie a mozes sa pustit do jeho konfufuracie. Uz som sa zopar krat stretol s problemlom s adopciou na notebooku pod windowsom.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Shines
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 152
Dátum registrácie: St 04. Máj, 2011, 18:52
Bydlisko: Trnava

Re: Unifi AC pro + tp link switch problém s adoptovanim

Príspevok od používateľa Shines »

Ďakujem, podarilo sa nastaviť ap cez telefón ako standalone zariadenie, úf toľko ma to stálo nervov :D
Btw ako nebol to úplne cudzí ntb, iba už k nemu nemám prístup :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Unifi AC pro + tp link switch problém s adoptovanim

Príspevok od používateľa HellAngel »

Supee, ako som spomenul, ten ich controler aplikacia do pc/nb zvykne blbnut a AP nenajde, ani po vyresetovani. Potom vzd pomohol telefon :D

Akoze idealne je mat aj unifi key, s tym som vacsie problemy nemal, ale tak to je riesenie pri vacsom mnozstve APcok
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Siete"