Nahodne mrznutie systemu

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2034
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Nahodne mrznutie systemu

Príspevok od používateľa zoom »

Cau veduci. Ja osobne by som neskusal zatial iny HW, ale snazil sa to vyriesit s tymto. Poskusal si toho dost, aby to nebolo doskou, CPU a neviem co. Zdroj sice neviem, aky mas, ale asi nie nejaky EuroCase shit. Navyse dnesne aspon trochu dobre zdroje davaju napatie, kde zvlnenie je daleko pod ATX normou. A aj vsetky komponenty vedia pracovat v pomerne velkom rozsahu. Napr. ten Samsung 970 NVMe ma v specifikacii 3.3V +-5% (cize od 3.14V po 3.46V). Dost velky rozsah a aj nejake stare lacne Fortrony s 80Plus Bronze uplne v pohode zvladali toto.

Firmware v diskoch mas najnovsi, hadam aj BIOS na doske. Dufam, ze Windows 10 mas najnovsi tiez (21H2 + posledne updaty). Ak mas Windows 11, tak ten nepoznam... mozu tam byt bugy nejake.

Ako dalsi krok by som skusil toto: https://mskb.pkisolutions.com/kb/3083595
Nemusi to byt nutne tvoj pripad (lebo vsak je to pre AHCI), kedze hovoris, ze v Event Viewerovi nemas ziadne zapisy ohladom tohto, ale skusil by som. Vzdy mozes vratit zmeny naspat.

Ak to nepomoze, tak by som v case, ked uz je aktivita SSD na 100%, ale PC este nezamrzol, skusil spustit ProcMon a zalogoval aspon niekolko sekund (10-15) tohto stavu. Neviem, ci sa ti bude dat korektne spustit, ukoncit a ulozit logovanie v takom stave. Mozes skusit a ked to budes mat, tak vyzdielal log (spakuj ho, je velmi dobre komprimovatelny).

Dalsia vec: ked spustis resmon.exe, prepnes sa do karticky Disk, tak v "Disk Activity" sekcii vystupa nieco? Pisal si, ze nie, ale pozeral si to tu? A nizsie Disk queue stupne hodnota nad 1 pri tomto?
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: Nahodne mrznutie systemu

Príspevok od používateľa Pietro sk »

mne sa zda na vyplaseny disk. asi sa pokusa manipulovat s bunkami a nema korektne data o zaplneni.
aky je stary? life left ?
mam rok pc, je citit ze zapisy padli na 500mb/s. firecuda gen4
tyzdenne pustam batak, pomaha to. zapisy sa vratia do normalu (zatial take hluposti nerobi).
win sice robi trim po vymazoch suborov, ale asi to nie je dostatocne..
pre istotu si skontroluj ci mas zarovnanu particiu. skus preventivne, ci je vsetko ok sfc /scannow
realna defragmentacia pri ssd je tabu tema, ale ak to presiahne unosnu hranicu tak ani nie disk, ale os s tym moze mat problem. (vysoka fragmentacia dajme tomu >50%, vplyv na mft)
to by som pustil v pripade ze ak ostatne veci zlyhaju a "fragmented only" rezim nejakej lepsej aplikacie.

Kód: Vybrať všetko

@echo off
rem Echo y | 
cleanmgr /sageset:1
vssadmin delete shadows /all 
cleanmgr /sagerun:1 
time /t > c:\trim.txt
echo c 
DEFRAG c: /V /L /U /H >> c:\trim.txt
echo ++++++++++++++ >> c:\trim.txt
echo d
DEFRAG d: /V /L /U /H >> c:\trim.txt
echo ++++++++++++++ >> c:\trim.txt
echo f
DEFRAG f: /V /L /U /H >> c:\trim.txt
echo ++++++++++++++ >> c:\trim.txt
 
time /t >> c:\chkdsk.txt 
chkdsk c: >> c:\chkdsk.txt 
echo ++++++++++++++ >> c:\chkdsk.txt
echo ++++++++++++++ >> c:\chkdsk.txt
chkdsk d: >> c:\chkdsk.txt
echo ++++++++++++++ >> c:\chkdsk.txt
echo ++++++++++++++ >> c:\chkdsk.txt
chkdsk f: >> c:\chkdsk.txt
 
win10 defrag je rozumny, pusti iba trim.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Jacob
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 31. Dec, 2021, 15:30

Re: Nahodne mrznutie systemu

Príspevok od používateľa Jacob »

Zdravim páni.. mam teraz trochu napilno .. vdaka za napady/postrehy, hned ako to bude mozne na to pozriem co ste mi tu navrhli :)
Jacob
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 31. Dec, 2021, 15:30

Re: Nahodne mrznutie systemu

Príspevok od používateľa Jacob »

No tak som to zoskladal pred tyzdnom zase ako som mal dokopy a ide to zrazu normalne .. tak uz neviem , neosta va nic len cakat ci sa to znovu stane alebo nie.

Návrat na "Hardware všeobecne"