Nanostation M5 režim router Ubiquiti

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
tino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 10. Dec, 2005, 20:00

Nanostation M5 režim router Ubiquiti

Príspevok od používateľa tino »

zdravím
potrebujem dostať internet z mojej LAN do vedľajšej budovy pomocou 2x nanostation M5. V režime mosta mi to ide OK, ale potreboval by som aby sieť vo vedľajšej budove šla osobitne a s vlastným DHCP. Skúšal som klientsku NS dať do režimu soho routra ale toto mi nefungovalo. Funkčné to bolo ak som dal NS u mňa (AP) do režimu spgp routrea , moja lanka do Main portu . Ale vtedy som sa vedel dostať do konfigurácie NS len zo sekundary portu (ten bude nezapojený a NS na povale) resp zo siete vo vedľajšej budove. Nedá sa to nakonfigurovať tak aby som sa ku konfig NS dostal aj normálne z Main portu ?


a druhá otázka dá sa k NS M5 AP pripojiť rovno aj z mobilu alebo notasu ? Videl som to na videach že to šlo ale mne to nejde . AirMax som vypol
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Nanostation M5 režim router Ubiquiti

Príspevok od používateľa Jerry »

Tak prečo nedáš za m5 v druhej budove router?

Áno sa sa pripojiť, zadas IP, meno heslo a ide to aj cez ich app aj cez web ... Samozrejme musís byť v rovnakom rozsahu IP ...
Používateľov profilový obrázok
tino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 10. Dec, 2005, 20:00

Re: Nanostation M5 režim router Ubiquiti

Príspevok od používateľa tino »

Jerry napísal: St 15. Dec, 2021, 14:57 Tak prečo nedáš za m5 v druhej budove router?

Áno sa sa pripojiť, zadas IP, meno heslo a ide to aj cez ich app aj cez web ... Samozrejme musís byť v rovnakom rozsahu IP ...
myslel som pripojiť sa cez to na internet nie na správu ale ok, už som to vyskúšal ide to len treba vypnúť airView

inak myslíte že pomocou tohto switcha budem vediet rozdeliť LAn na 2 Vlan a jedna by bola anténe M5 a druhá všetko ostatné v mojej sieti a ten switch napojiť jedným portom na router s internetom ? a jednotlivé Vlan sa nebudú vidieť

https://www.alza.sk/tp-link-tl-sg116e-d ... .htm#popis
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 789
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Nanostation M5 režim router Ubiquiti

Príspevok od používateľa Hexaris »

Ak das klienta do wisp aka client s nat/maskarada tak to musi fungovat. Ved sa to tak pouziva. Tam si nahodis dhcp pre ich lokal siet. Vlan ani nemusis riesit ak si to na svojej strane osetris cez router firewall. Hod sem ked tak screen ako to mas nastavene.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE

Návrat na "Siete"