Zvlhcovac vzduchu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Zvlhcovac vzduchu

Príspevok od používateľa dendroid »

Ahojte,

Nakolko sa zacala naplno vykurovacia sezona a zacina byt aj kosa (co znamena intenzivnejsie kurenie), zhanam zvlhcovac vzduchu. Ma tu niekto realne skusenosti s nejakymi konkretnymi zvlhcovacmi ? Ako ste to mali poriesene, nakolko vam to pomohlo, atd ...

U mna byt, 2 izby, 50 m2, kurim na 22 stupnov priblizne. Je to tehla, takze tam az taky problem so suchym vzduchom ako v panelakoch nie je. No i tak mi vlhkost pri prudkych mrazoch klesala aj na cca 35 percent.

Co sa tyka ceny, tak potrebujem nieco rozumne, aby som sa dostal na tych 50 percent vlhkosti. Nepotrebujem silou mocou setrit, ale aspon do tych 150 eur sa zmestit by bolo idealne.

Dakujem vopred za rady.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Zvlhcovac vzduchu

Príspevok od používateľa scream »

Cim meras vlhkost vzduchu? Niektore tie vlhkomery nie su velmi spolahlive.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Zvlhcovac vzduchu

Príspevok od používateľa dendroid »

Mam 2, Beurer HM16 a Sensirion SHT 31(vlastne to je plosak so senzorom a displejom) Ten sensirion prave testujem solnym testom. Maju uz 4 roky, tak som zvedavy na presnost.

Nikto sa nenajde kto by sa chcel podelit o konkretne skusenosti ? Videl som vas v inych temach, ze mate zvlhcovace ... :D
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Zvlhcovac vzduchu

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Riesil tu niekto zvlhcovac vzduchu? Mam doma 7 tyzdnove babo a chcel by som pocas vykurovacej sezony trochu zdvihnut vlhkost v izbe, nakolko malinka ma obcas dost suche susniky. Nema niekto tip, alebo skusenost s nejakym zvlhcovacom? Nechcem kupovat od boku a potom to vracat. Dik.
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Zvlhcovac vzduchu

Príspevok od používateľa bepetko »

ja mám Humidifier Xiaomi Deerma F628S kvôli rastlinám. Svoj účel splní a v miestnosti vie celkom solidne zvýšiť vlhkosť.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1926
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Zvlhcovac vzduchu

Príspevok od používateľa maniak »

Philips HU4816/10, ma slusny vypar, velku nadrz, takze vydrzi v nejakej vacsej miestnosti kludne 24h, v mensej miestnosti aj 2 dni.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Zvlhcovac vzduchu

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Prave ten Philips som pozeral, ale podla recenzii je v noci hlucny, inak by mi celkom vyhovoval. Ten Xiaomi sa da pripojit na Xiaomi Home aplikaciu?
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1926
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Zvlhcovac vzduchu

Príspevok od používateľa maniak »

Nepoviem, ze ho nepocut, ale spavame pri nom. Skor mi vadilo neustale zapinanie / vypinanie, ked dosiahol pozadovanu vlhkost, tak som zvysil vlhkost na 50%, co u mna nie je mozne lahko dosiahnut (rekuperacia), takze v podstate taky jemny suchot je pocut celu noc.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Zvlhcovac vzduchu

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Ano, to vypinanie a zapinanie tiez dost kritizovali. Inak konkretne model HU4816/10 nikde v shopoch nevidim, len verzie s 2l nadrzkami. Ja medzi nimi aj iny rozdiel, okrem kapacity nadrzky?

BTW ako casto menis ten filter?
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1926
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Zvlhcovac vzduchu

Príspevok od používateľa maniak »

Na amazone (DE) ho vidim, dorucenie do 1 dna. SK/CZ shopy tiez nejake ho maju, aspon podla heureky.
Filter som menil v podstate po pol roku. Mame ho pusteny zhruba od polky novembra, vtedy som tam dal novy filter. A s tym budem do jari, kym nebudeme potrebovat zvlhcovat. Podla navodu ho staci 1x tyzdenne umyt a otocit, nestlacat, nezmykat. Filter na HU4816/10 je z tych drahsich, minuly rok este neboli nahrady od inych vyrobcov.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Zvlhcovac vzduchu

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Pozeram ze ho maju aj v brendone: https://www.brendon.sk/philips-series-2 ... c-12721602
Je to on?
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1926
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Zvlhcovac vzduchu

Príspevok od používateľa maniak »

Ano, to je on.
FVE 12.45 kWp V/Z
anonym_a8

Re: Zvlhcovac vzduchu

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Mam doma Philips HU4803/01. V pohode, robi co ma, pre deti fajn. Hlucnost bez problemov, ma to nocny rezim.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Zvlhcovac vzduchu

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Super, dikes. Dost ma laka aj ten xiaomi, kedze pouzivam od nich apku na vysavac a da sa cez nu ovladat aj ten Antibacterial Humidifier. Este pouvazujem...
Este otazocka, ked to mate aj v noci zapnute, ako svietia na tom Philipse tie ledky? Nie je to moc silne? V detskej mame uplnu tmu, uz aj monitor dychu vie osvietit celu izbu, tak by som tam nechcel dalsiu svetelnu show :-)
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1926
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Zvlhcovac vzduchu

Príspevok od používateľa maniak »

V nocnom rezime ostava na 4816tke jedna malinka modra slaba LEDka ako symbol nocneho rezimu. IMHO to nerusi, nevnimam to ani pri plne zavretych externych roletach (kedy je vyslovene uplna tma v izbe).
FVE 12.45 kWp V/Z

Návrat na "Debata o všetkom"