iCloud pre Windows

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

iCloud pre Windows

Príspevok od používateľa Papek »

Uz dlhsi cas ma vytaca iCloud na Windowse. Priklad - ulozim si fotky alebo nejake subory do iCloudu na telefone. Telefon pripojeny na wifi, takze fotky hned ponaskakuju do cloudu ale na Windows PC sa neobjavia kludne aj 4-5 hodin. Napriklad teraz je 20:57 a iCloud si veselo pise, ze posledna synchronizacia prebehla o 18:09.
Samozrejme rucny sync tato uzasna aplikacia neobsahuje, takze jedine riesenie manualne zostrelit v task managerovi icloud a zapnut ho nanovo. Alebo restartnut PC. Bohuzial sa mi to stalo aj opacne, ze som ulozil zmeny v subore a akosi automaticky som ocakaval, ze sa nahraju na cloud. Nestalo sa. Robotu, ktoru som si spravil rano som musel v robote robit znova... Odteraz si davam pozor a vzdy kontrolujem, ci nestoja

Mate nejaky tip, ako donutit tuto blbost aby spustila synchronizaciu a natiahla si nove subory z cloudu?

Ako je mi jasne, ze Apple s*re na windows userov... mam OneDrive, lenze od od istej doby, ked sa mi MS zacal vyhrazat zablokovanim konta som dal tomuto ulozisku stopku na dolezite veci, aby sa mi nestalo, ze mi z neznameho dovodu len-tak locknu pracovne veci pripadne ine dolezite dokumenty. Inak je Onedrive 100 a 1 oproti iCloudu. Rychlost syncu, praca so subormi, fotkami ci zmeny v suboroch idu ako lusknutim prstov a okamzite. Este sa mi nestalo, ze by nastal konflikt pri zmene suborov. Len ta ich politika ... bohuzial, jeden ucet na vsetko a staci ze vznikne problem s Xbox uctom a zrazu je problem aj s Onedrive.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: iCloud pre Windows

Príspevok od používateľa Xeigen »

gdrive ?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: iCloud pre Windows

Príspevok od používateľa Papek »

Priznam sa ze na ten som uplne zabudol. Asi ho testnem pretoze stale nemam 100% foolproof riesenie.

Zatial som nasiel ako-tak funkcny postup, ako spustit sync po ulozeni suboru/fotky v PC:
Po ulozeni suboru na PC je potrebne na iphone otvorit aplikaciu Subory a v nom priecinok, kde sa nachadza dany subor. V tom momente sa spusti sync na vsetkych PC, kde je dany ucet prihlaseny a subory sa aktualizuju.

Opacne tento postup nefunguje. Avsak nasiel som aj na toto riesenie.
Ak chcem syncnut fotky/subory ktore som si ulozil cez iphone, treba na PC otvorit dany priecinok a nieco do neho ulozit - kludne aj prazdny textovy subor. Nasledne si treba tento priecinok znovu otvorit v iphone, cim sa spusti synchronizacia a fotky naskacu do PC.
Ak vsak dany priecinok este v PC neexistuje, tak ste v 💩 A neurychli to ani vytvorenie takeho isteho priecinka na PC.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: iCloud pre Windows

Príspevok od používateľa HellAngel »

Riesim akurat sync fotiek z iphone do icloud. No je to dobra chobotina. Apple ma vyborne spracovane zalohovanie, obnovu a prechod na novy telefon. Ale iCloud na windows je katastrofa
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Programy a problémy s nimi"