Zariadenie na pripojenie na Hotspot a LAN šírenie internetu (doma)

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Zariadenie na pripojenie na Hotspot a LAN šírenie internetu (doma)

Príspevok od používateľa schyzoy »

Ahojte, prosím o radu. Mám obe deti na striedačku doma na online vyučovaní a musia byť pripojené na školu. Dnes sa opäť stalo, že dodávateľova optika vypadla, tak idú cez môj mobil (cez Hotspot).
Potrebujem však pri výpadku optiky pevné LAN pripojenie, aspoň pre 3 zariadenia (PC).

Otázka - existuje zariadenie, ktoré sa pripojí na môj mobil na WiFi (na mobile spravím HotSpot) a cez 3 LAN umožní napojenie troch PC káblom?

Viem že existujú routre na SIM, to ale nie je riešenie - keďže SIMku potrebujem v takomto prípade naďalej v telefóne...

Ďakujem
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2212
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Zariadenie na pripojenie na Hotspot a LAN šírenie internetu (doma)

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Predpokladam, ze toto dnes zvladne kazdy router s moznostou prepnutia do brigde modu. Na routri nastavis, aby sa pripojil na tvoju wifi z mobilu.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Zariadenie na pripojenie na Hotspot a LAN šírenie internetu (doma)

Príspevok od používateľa schyzoy »

Čiže len hľadať router s funkciou BRIDGE, tak ako býva AP atď.?
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Zariadenie na pripojenie na Hotspot a LAN šírenie internetu (doma)

Príspevok od používateľa molnart »

budes ale musiet pri kazdom vypadku nastavovat router. dual WAN je dnes bezna funkcionalita aj consumer routrov - asus co som kupoval rodine to mal uz pred 5 rokmi. zozen si za par eur USB modem, strcis si ho do routra, nastavis failover a vypadok si prakticky nevsimnes.

skor by som riesil preco ti ta optika vypadava, ta nema preco vypadavat, ja som za rok nemal vypadok ani raz a to by som si ho vsimol, lebo mi tam bez kvantum veci na ktore som v kuse pripojeny aj v terene
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Zariadenie na pripojenie na Hotspot a LAN šírenie internetu (doma)

Príspevok od používateľa schyzoy »

Chyba bola na strane dodávateľa elektriky, vyhodilo niečo na uzle či kde... Inak stabilita, pokiaľ u niekoho nestavajú a bagrom vytrhnú káble :facepalm:
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Zariadenie na pripojenie na Hotspot a LAN šírenie internetu (doma)

Príspevok od používateľa schyzoy »

Asi som to našiel, volá sa to WDS Bridging - môže byť?
Nastaveniam celkom rozumiem, len neviem presne čo chce tu:

BSSID(to be bridged) - The BSSID of the AP your Router is going to connect to as a client.

Je tam popis, že mám zadať MAC adresu v tvare 00-1D-0F-11-22-33. Našiel som v telefóne nejakú jeho MAC adresu, to bude ono? Budem to testovať či to funguje, nech ma to neprekvalí ako dnes v strede vyučovacej hodiny :rolleyes:
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3

Návrat na "Siete"