Netflix vs limitovaný internet

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Netflix vs limitovaný internet

Príspevok od používateľa spencer »

Nazdar žijeme na chalupe na konci sveta , internet je tu rarita , tak jeidne cez sim kartu , prešiel som z o2 , ktoré neustale vypadavalo skrz preplnený vysielač , na orange , kde ma ubezpečili , že dany vysielač nepreplnia , majú dané presné počty zákaznikov . Chcel som balik s 300 GB datami , ale na ten balik už nebolo pre mňa miesto , keďže dodržujú hore spomynané limity možných zakaznikov . zostalo na mňa už len 150 GB kapacita . Na mojej historickej nizkorozpočtovej ale stále fungujúcej telke HYUNDAI FLN 43TS511 SMART je podpora pre netflix , tak dúfam , že to zvladne , netflix je tu už predinštalovaný . Radi sledujeme filmy a serialy a youtube , to v telke sa prevažne nedá pozerať (hlavne tie slovenské splašky) . Nejako už veci nesťahujem , nemám na to moc času , rád by som využival pohodlné riešenie a to je netflix .sestra to ma aj naši doma a pači sa mi to . ALE : postači mi 150 GB realne na nejaké to večerné pozeranie ? Denne pozeravam youtube videa v HD alebo FULLHD , hrávam na wifi cod mobile , surfujem , facebookujem a žena dosť využiva homeoffice na ntb. keĎ stiahnem film na nete v rozlišeni Fullhd tak zabera cca 9GB . Koľko si vezme dat netlfix povedzme za hodinu sledovania ? keĎ si pozrem bežny film , ako som sťahoval na hdd , tak rovnako veľa miniem aj na netflix ? aký môže byť rozdiel pri jednom filme v HD rozlišeni a fullhd (objem dat) . ďakujem za odpovede :) žiaľ , lepšie riešenie momentalne nemám , ale žena je v štadiu zisťovania , či už je možné konečne prejsť na vyšši 300GB balik . Sťahujem cca 1.5MiB/s

PS. v lete sme minuli do 50 GB mesačne teraz do 100GB a tento mesiac až 135GB , ale netflix by pokryl väčšinu tejto spotreby namiesto sťahovania
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Netflix vs limitovaný internet

Príspevok od používateľa molnart »

dost zalezi na tvojom koncovom zariadeni. netflix moze streamovat v H.264, H.265 a ponovom aj AV1 s dost odlisnym datovym tokom. takze ak si chces usetrit datovy tok, zaobstaraj si android krabicku co podporuje AV1 a dufaj ze netflix aplikacia dobre rozozna a podporu a zvoli spravny streamingovy format, ale vies usetrit aj polovicu dat https://www.winxdvd.com/convert-hevc-vi ... efficiency

plus netflix je znamy vseljakymi pochybnymi optimalizaciami, ked dlho kukas v kuse tak ti znizi bitrate apod. tu https://help.netflix.com/en/node/306 sa pise, ze potrebujes min. 5 Mbitovu linku na full HD content, co predpokladam ze bude pri H.264 kodeku a nevalnej kvalite, ale mozme to zobrat ako zaklad. kvalitnejsie video stiahnute ma kludne 10-15 Mbps len video stopa + tam mas audiostopy ktore realne nepocuvas, co netflix samozrejme nestreamuje.

ergo mi z toho vychadza, ze netflix by mal byt datovo vyrazne menej narocny ako stahovanie (ak je to torrent tak aj seedujes, co sa tiez rata do trafficu) ale s potencialnom poklesom kvality v zavislosti od pouziteho kodeku

edit: este som nasiel takyto prepinac https://www.netflix.com/HdToggle kde mi hovori ze pri High kvalite to bude 3 GB/hodina
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Netflix vs limitovaný internet

Príspevok od používateľa spencer »

mas pravdu , dnes som to otestoval so sestrinym uctom . tak vsetko funguje ok a rychlo pomerne . u nasich na telke netflix neujazoval prenosovu rychlost , ale moj hyundai ukazuje . od 0.25 mb\s do 1.8mb\s . rozlisenie sa prepina medzi hd a fullhd samo , ale fullhd je castejsie . takze to vichadza cca 7 gb za 2 hodiny filmu v priemere . takze na to moje pozeranie by to slo a ak by mi navysili na 300gb tak s prehlafom dostatok .

edit : len dodqm , ze ked sa clovek prihlasi na internet na netflix , je tam moznost si zvolit kvalitu prehrehravania , 300gb balik uz mame tak by nam to malo postacovat aj na fullhd
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430

Návrat na "Debata o všetkom"