monitor 34 palcov do 500€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3911
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: monitor 34 palcov do 500€

Príspevok od používateľa Memnon »

VA má výrazne lepšiu čiernu, častejší a výraznejší backlight bleed, a horšie pozorovacie uhly(je to vôbec nevýhoda keď som v strede monitora ktorý je zahnutý??)
a pre mňa najväčší problém black smearing, kedy sa ti tmavé scény zlievajú do jednej čiernej guče, ghosting pri príliš svetlých objektoch

IPS lepšie uhly, lepšie farby, menej hrozný/častý backlight bleed, lepšie odozvy
Smiešny kontrast a v podstate neexistujúca čierna len ako Batman v lego movie hovorí "very very dark gray"
A častý a hrozný IPS glow

VA je z tých ľudovo dostuonejsich(nie tie monitory za 2200€+) bez smearingu asi len zahnutý Samsung g7
Mal som Onen X 35 - VA čo trpel na smearing a ghosting aj backlight bleed (ale ten sa dal zniesť)
Po ňom som mal S2721dfga, ten bol vo všetkom lepší len trochu malý tak ho nahradil ďalší IPS Acer predátor
a tv je OLED, to sú také moje základné skúsenosti
A inak na stole som mal jeden čas aj 32GL850-B, ale ten mal v strede 3 mŕtve (trvalo svietiace v tomto prípade) pixely a gigantický IPS Glow
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP

Návrat na "Nákupná poradňa"