65" TV

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

65" TV

Príspevok od používateľa Papek »

Chcel by som sa poradit s vyberom TV pre moju mamu. Uvazujem o uholpriecke 65" - priestor kde bude umiestnena je siroky 155 cm, cize vacsie uhlopriecky uz nie. Vzdialenost 4m.

Sledovat sa na tom bude v podstate iba vysielanie - UPC, Orange, Telekom - tu este vyber nepadol, cize ak ma niektory z nich lepsi set top box, tak to mozeme kludne zohladnit. Ideal je funkcny CEC, nech mama nemusi riesit dva rozne ovladace, hlasitosti a podobne veci. Zo smart funkcii ma napada iba prehravanie videi a playlistov z youtube, ale toto uz dnes beriem ako samozrejmost. Nejake pokrocilejsie smart funkcie asi velmi nevyuzije.

Co sa tyka poziadaviek na kvalitu obrazu, tak tu nemam nic extra, snad iba co najrovnomernejsie a neflakate podsvietenie. Co by bolo skor zaujimavejsie je kvalita zvuku, ak teda su na trhu TV ktore maju same o sebe lepsi zvuk. Viem ze toto je ideal riesit soundbarom, len mam obavy o vzajomnu kompatibilitu a jednoduchost ovladania, ak by boli v jednom retazci TV+STB+SB.

No a k cene. Nemam nejaky fixny rozpocet. 65" uhlopriecky zacinaju pod 600€, co je celkom sympaticka cenovka. Je mi jasne, ze toto budu uplne zakladne modely, takze kludne mozeme ist vyssie. Schvalne nepisem strop, ale ak sa mame bavit o dvojnasobnej cenovke, tak ju musim vediet dostatocne obhajit.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 65" TV

Príspevok od používateľa Dunar »

Bez nejakeho limitu tu mozeme hadzat XY modelov. Takto je tazko odporucit cokolvek rozumne.
To co chces zvladaju aj tie uplne zakladne modely. Teda okrem toho zvuku. Aj ked tu je otazka co je to pre mamu dobry, dostatocny zvuk a co mala doteraz. Su modely co maju zvuk vysoko nadpriemerny, lepsi ako z niektorych lacnych soundbarov. Ale to sme prave minimalne na tej dvojnasobnej cenovke.

Co sa rovnomernosti tyka, tam sa neda odporucit nic, to je vzdy loteria na co narazis. Aj v ramci jedneho modelu mozu byt v tomto smere 2 uplne rozdielne kusy. To je vzdy metoda pokus omyl. Niekto ti odporuci ze ma doma TV s fantastickym podsvitom, ty si kupis ten isty model a ten tvoj moze byt brutal flakaty. Tam je kazda rada marna. Kazdopadne, obecne plati, ze najmensie riziko nerovnomerneho podsvitu je u televizorov s FALD (VA panel), resp. rovno Oled. Ale zase, to sme na dvojnasobku. Ale tam uz je to aj spickovy obraz.

Z tych najlacnejsich, tam je dobre pozerat po Hisense. To su v ramci toho najlacnejsieho lahko nadpriemerne TV. Taky nejaky hybridokompromis v tomto vsetkom moze byt napr. TCL 65C815 za 900€. Je to uz 100 Hz, ma to FALD a Onkyo zvuk. Samozrejme neznamena to ze tvoje poziadavky splni s istotou, ale je to model kde uz sa to da zcasti ocakavat.
Samozrejem neznamena to ze poziadavky nesplni ani nejaky zakladny model.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11463
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: 65" TV

Príspevok od používateľa Andre »

https://www.mall.sk/led-televizory-uhlo ... 12-2931759
https://www.alza.sk/65-philips-65oled705-d6404364.htm
mozes obhajit aj tym, ze podrzi cenu, kedykolvek predas na bazosi za 1000 a po akcii aj za viac :-)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: 65" TV

Príspevok od používateľa Papek »

Super, dakujem za rady. Ten TCL sa mi celkom pozdava, hlavne som uplne zabudol na VA panely. Prave tomu som vlastne pred nejakymi 7 rokmi kupoval 55AS640 od Panasonicu.
Zase na druhej strane tie OLEDy su uz celkom dostupne. Necham to na nu, nech sa rozhodne. Ci chce lepsi obraz alebo lepsi zvuk. Momentlane funguje na iPade mini, kde si pusta hudbu cez youtube. Takto by to vedela poslat do telky s celkom dobrym zvukom. Skusim obehat predajne, ci to nemaju niekde vystavene
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
tunner1024
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 284
Dátum registrácie: Ut 17. Nov, 2015, 17:34

Re: 65" TV

Príspevok od používateľa tunner1024 »

Akurát že na ten panák sa ten TCL nechytá obrazovo. Sám ho mam AS640 bola vydarená TV
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 65" TV

Príspevok od používateľa Dunar »

To je samozrejme blud.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: 65" TV

Príspevok od používateľa Papek »

Objednal som TCL 65C815 z Mall. So zlavovym kuponom vyslo 849 € aj s dovozom. Hadam potesi. Dam vediet aspon strucne zhrnutie ked pride.

Nechcem ist velmi ot, ale aspon strucne k tej 55AS640 - na svoju dobu bola fajn telka s niekolkymi kompromismi - nekvalita podsvietenia, co je vidno na svetlej ploche. Typicky pri sledovani hokeja, lyzovania a podobnych udalosti je to viditelne. App market u Panasonicu tiez nestoji za vela, ale aspon je tam stale funkcny Youtube a Netflix. Bohuzial v tej dobe nebolo moc lepsieho na vyber v tej velkosti a cene. Plazmy uz koncili, OLEDy v nedohladne.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Maroo2o
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 21. Nov, 2021, 07:49

Re: 65" TV

Príspevok od používateľa Maroo2o »

Odkiaľ si mal zľavový kupón ?🙏
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 65" TV

Príspevok od používateľa Dunar »

Ano ten Panak bol v tej dobe super. Ale tvrdit ako kolega vyssie, ze je obrazovo lepsi ako dnesne 100Hz modely je tazky nezmysel. Dnes uz je technologia niekde uplne inde, hlavne obrazove procesory su ovela dalej. A tie maju na kvalitu obrazu uplne klucovy vplyv.
Co moze konkurovat zpred tych 8 rokov, su niektore speci highend LCD modely s RGB LED podsvietenim ako Sharp XS1 ci Sony XBR8. A plazmy, ale to je ina technologia. Ale vtedajsie LCD za 1000€, dnesnym LCD za 1000€ konkurovat nemozu.

(Ne)kvalita podsvietenia je vec konkretneho kusu, nie modelu. Mozes si postavit vedla seba 2 kusy toho isteho TV a na oboch sa bude kvalita podsvietenia lisit.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: 65" TV

Príspevok od používateľa Papek »

Maroo2o napísal: Po 22. Nov, 2021, 08:20 Odkiaľ si mal zľavový kupón ?🙏
priamo na ich stranke mi vyskocilo okno s kuponom platnym udajne do "vycerpania zasob". Tak som ho nahodil v kosiku a fungoval
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Maroo2o
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 21. Nov, 2021, 07:49

Re: 65" TV

Príspevok od používateľa Maroo2o »

Okej diky
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: 65" TV

Príspevok od používateľa Papek »

strucny feedback na telku: obraz fajn. Teda je celkom dobry. Nepadol som z toho na zadok ako z oledov alebo plazmy, ale inak rovnomernost podsvietenia velmi dobra. Pozorovacie uhly su fajn, ale momentalne telka nie je otocena kolmo oproti sedacke, ale mierne sikmo, takze vidno na vzdialenejsom okraji prechod z ciernej do fialovej. Telka pojde na stenu na naklapaci drziak, takze sa to doladi aby to bolo tip top.
Hlavna vec zvuk - ten je super. Nad moje ocakavania. Oproti beznej telke je celkovo mohutnejsi, basy su doslova citit podobne ako pri 2.1 soundbare, kedze to ma zabudovany subwoofer. Ono je to v pomerne malej miestnosti cca 5,2x3,7 m.

Android TV je celkom svizny. Zatial som nevyskusal vsetky aplikacie, iba Youtube. Ten prehrava bez problemov aj 4K videa co mi ponukalo. Nerobil som nejake torture testy, ale reaguje to rychlo na prikazy, dobre funguje aj ovladac s mikrofonom, pekne rozpoznava slovencinu.
Objavil som aj nejake bugy, napriklad ked vypnem telku v aplikacii Youtube, tak po spusteni automaticky nabehne do nej, ale chybaju niektore ikonky. Treba odtial vyjst do menu a potom sa vratit spat.

Co sa tyka nastaveni, tak tych je o dost menej ako na mojom Panasonicu 55AS640. Chyba mi detailne nastavenie zvuku - zatial som objavil iba presety na hudbu, filmy, slovo a podobne blbosti. Podobne aj pre obraz, ale tieto mi celkom vyhovuju. Ovladanie zvuku a zapnutie/vypnutie funguje s novym Orange 4K boxom. Ten je oproti telke dost pomaly a neohrabany. Mame este nejaky tyzden na rozmyslenie, ci chceme robit betatesterov alebo zoberieme stary HD box.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: 65" TV

Príspevok od používateľa kllr007 »

Ahoj, celkom ma ten TV zaujal, vedel by si mi spravit test ci je flicker free ? Namier nan nejaky telefon daj fotak a skus znizovat/zvysovat shutter speed ci bude blikat (na andoride to vie app camera FV 5 Lite zadarmo), pripadne akykolvek iny digitalny fotak.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 65" TV

Príspevok od používateľa Dunar »

Test s kamerou nema vypovednu hodnotu ci monitor pouziva pwm alebo nie.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4052
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: 65" TV

Príspevok od používateľa pepkopav »

ten TCL som kúpil z mall.sk tiež...bola tam zľava 20€ + bluetooth reprák a doprava zadarmo...zvuk super,taký sa na tv bez soundbaru počuť nedá,android ide ako má,občas pomalšie reaguje,doinštaloval som KODI,to ide tiež bez problémov...obraz až na jedno svetlejšie miesto,úplne naspodku vľavo mi vyhovuje..hlasové ovládanie ide tak na 70%,treba veľmi zreteľne vyslovovať inak to popletie...čo sa týka nastavení,stotožňujem sa s "papekom"...3 kovové nožičky ho držia veľmi pevne...má 2 diaľkové ovládania,vačšie a menšie a ak nepotrebujete niečo nastavovať,stačí to menšie...čo ma teší,tak prehrá všetky obrazové formáty z usb,ktoré mám,je to pokrok oproti predošlému tv...po 6 dňoch užívania som celkove spokojný,je to badateľný posun oproti Hisense,ktoré som mal predtým...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro

Návrat na "Nákupná poradňa"