TV - Android TV BOX

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

TV - Android TV BOX

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

Zdravim pani ,

mal by som mierne specificke poziadavky ohladom riesenie pozerania TV

Potrebujem vyriesit sekundarnu TV pre domacnost. Otvorilo sa mi az prilis vela moznosti a nejako som sa zasekol.

Mam monitor LG 32" , ktory momentalne nevyuzity. Velkost by stacila len prichadza otazka ci by s Android boxom fungoval. (ked tak premyslam neviem ci vobec ma repkraky :laugh: )

Poziadavka je pustit si nieco pred spanim ... VOYO , MAGIO GO , ... a realne ak by to malo casovac bolo by to idealne.
Musi to ist relativne rychlo - ziadne spustanie 2 minuty lebo na taketo veci nemam nervy ...
Nechcem tahat ziadne kable cize musi to solidne fungovat na wifine. Super by bolo keby sa dalo vdaka tomuto zariadeniu zrkadlit telefon tak aby to netrhalo a slo vsetko plynule.

Ak by box vedel pracovat v ramci "mudrej" domacnosti s google home bol by to prinos (ak to je vobec mozne)

Nepacia sa mi ako funguju lacne starsie telky v ramci svojich smart funkcii , ratam nejako ze nove krabicky by mali byt na tom lepsie co sa tyka sviznosti pracovania a ked by som uz aj viac priplatil tak realne to viem prehodit aj k inej TV. Alebo su to zbytocne predsudky a aj lacne TV dnes v pohode zvladaju veci vyssie popisane ?

Toto je v podstate dalsia mozna verzia , kaslat na monitor a kupit lacnu TV ?

Totalny overkill co ma napada je postavit obyvackovy PC , pasivne chladeny a na tom by sa dalo robit vsetko - len ten start aby bol rychly ... ale aj male ssd by podla mna toto vyriesilo + predstava toho ze si napojim bezdrotovu klavesnicu , mys , addblock je vcelku fajn - nehovoriac ze aj nejake hry ... alebo to nejako prepojit s velkym pc ktory bude v inej izbe bezdrotovo (to mi ale celkom nejako nesedi uz teraz :laugh: )?

Je to proste taky otvoreny problem ktory by som chcel nejako vyriesit a ako som nad tym premyslal nasiel som vela moznych rieseni len neviem ktore a hlavne ako su na tom tie nove android boxy.

Dakujem za kazdu konstruktivnu radu :-)
Joey35
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1099
Dátum registrácie: St 17. Dec, 2008, 23:36
Bydlisko: Bardejov

Re: TV - Android TV BOX

Príspevok od používateľa Joey35 »

Xiaomi Mi TV Stick (max full hd rozlišenie) alebo Xiaomi Mi Tv Box (max 4k rozlíšenie)?

Naši majú lacnú android telku TCL (32 palec) a aj ten TV Stick na druhej telke, ktorá nie je až tak smart a keď mam porovnať svižnosť systému medzi tou android telkou a stickom tak stick je rýchlejší vo všetkom. Keby si chcel aj 4k tak to zvláda ten Mi Tv Box.
PC: MB: ASROCK B450M Pro4 CPU: AMD RYZEN 5 3600 CPU FAN: SilentiumPC Fera 3 GPU: Gainward Geforce GTX 1660 Super Ghost SSD: ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB RAM: G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL16 Gaming series Aegis PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W Case: SilentiumPC Signum SG1M TG MONITOR: 32" AOC CQ32G1 + 27" BENQ GW2760
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3976
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV - Android TV BOX

Príspevok od používateľa Dunar »

To ako dlho sa to bude spušťať je vec toho, ako to budeš vypinať. Či natvrdo alebo do standby. To je rovnake ako u PC, či ho uspiš, alebo vypneš, je rozdiel.
Aj lacne TV to čo chceš zvladaju, s tym rozdielom, že TV nie su všetky android, ale rôzni vyrobcovia maju proprietarne systemy, kde je treba ratať s tym, že na nejaku streamovaciu službu nemusi poskytovateľ tej služby, na konkretnu platformu vyrabať apku. Zaleži čo všetko tam potrebuješ.

Každopadne, keď maš ten monitor, neviem či ma zmysel kupovať TV a či nebude lepšie a ekonomickejšie ta krabička.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: TV - Android TV BOX

Príspevok od používateľa wingo »

Chromecast a zrkadliť všetko z mobilu? Akurát asi bude problém vypnúť monitor z postele, keby to bola TV malo by to ísť cez HDMI-CEC ale neviem ako monitor.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: TV - Android TV BOX

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

Uz to sice v ramci zakladnej verzie chcem riesit lacno ale to 4k rozlisenie chcem aby zvladalo riesenie ktore vyberiem ... cize Xiaomi Mi TV Box S EU mi pride ako prve mozne riesenie ...

Potrebujem Voyo , HBO GO , MAGIO GO a prehravanie filmov z usb kluca ...

cize spustacie casy ak niesu nad 2 minuty je mi to jedno ... a z standby rezimu by to nemal byt problem ...

chromecast sa mi pacil kedze by asi vcelku fungoval v ramci intelignetnej domacnosti s google nest hubom len to je asi slabe riesenie kedze to len zrkadli telefon ?

este som pozeral po NVIDIA SHIELD TV PRO (2019) ale ten by asi uz siel v ramci hlavnej tv lebo by mi prislo ako skoda si ho nechavat len k tej sekundarnej TV a tym padom by som vlastne nic nevyriesil :D
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6664
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: TV - Android TV BOX

Príspevok od používateľa molnart »

na HTPC sa vykasli. ja som jedno skladal uz pomaly 10 rokov dozadu ked ine moznosti neboli, po 2 mesiacoch som ho zrusil a spravil z neho desktop. ovladat dnes na desktope youtube, netflix, magio go si neviem predstavit a podla mna sa to mozno ani neda, ked nechces tukat do prehliadaca klavesniciou ako nejaky idiot (a to mi doma lezi utlimate HTPC klavesnica ktoru som vtedy nasiel a vlastne lepsiu som stale nevidel).

ja som podobnu dilemu vyriesil Shield TV - len zakladna verzia, co tebe nepomoze leba nema usb. ako druha varianta by som isiel do Mecool KM2/Tesla XA400, malo by to mat vsetko co potrebujes, akurat ale pozeram ze dva tyzdne isla cena hore asi dvojnasobne. Mi Boxu som sa ja osobne vyhybal lebo wifi neverim, hlavne nie na kontinualny streaming videa, takze vsetko co nema ethernet som automaticky vylucoval.

to zrkadlenie mobilu na co potrebujes? chromecast vie streamovat obsah, teda napr. video, hudbu, fotku, ale samotnu obrazovku tusim nie. toto ma apple, ale neviem na co je to realne vyuzitelne posielat facebook alebo instagram na telku.

najvacsia nevyhoda tv boxu: nedaju sa citat komentare pod youtube videami

ale cely tvoj case stoji a pada na tom ako dostanes zvuk z toho monitora a ci tam budes chciet ma externe repraky pri nom
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1634
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: TV - Android TV BOX

Príspevok od používateľa werwest »

Mi box s je dost v pohode, bat sa streamovania cez wifi je odveci
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: TV - Android TV BOX

Príspevok od používateľa Marek125 »

A čo tak nový Chromecast s Google TV? Jaj potrebuješ USB tak ti ostáva len Shield TV/Pro alebo KM2.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6664
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: TV - Android TV BOX

Príspevok od používateľa molnart »

myslim ze ku chromecastu sa da pripojit USB-C hub a tym padom tam vies mat klasicke USB, ethernet aj napajanie v jednom. pozri tu https://youtu.be/7sb9-NOxZlg?t=265
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: TV - Android TV BOX

Príspevok od používateľa Chris »

to nic vykonne okolo 50e neni ? alebo radsej Android TV na Rpi4 ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6664
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: TV - Android TV BOX

Príspevok od používateľa molnart »

na RPi pokial viem sa neda nainstalovat android tv, len nejaka modifikacia Lineage OS s nejakym upravenym launcherom co sa chce podobat na android tv, ale ze ako su na tom aplikacie typu magio go a pod. neviem.

inac pri dnesnych cenach tv boxov za 2 eura mesacne vobec nie je zly deal toto https://www.telekom.sk/wiki/zariadenia/ ... stb-hy4403 (ovsem ak nepotrebujes netflix, lebo ten na nom nepojde). a po dvoch rokoch ho jednoducho vratis a zoberies nejaky aktualnejsi tv box ak bude v ponuke. ja som ho nakoniec vratil, ale nie kvoli kvalite boxu ale preto ze magio go aplikacia neponuka niektore programy ktore rodicia maju na set top boxe, takze by to pre nich bol downgrade
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: TV - Android TV BOX

Príspevok od používateľa Marek125 »

Chris napísal: Ut 16. Nov, 2021, 00:19 to nic vykonne okolo 50e neni ? alebo radsej Android TV na Rpi4 ?
Ja čo som si robil prieskum keď som zháňal dačo ku projektoru tak tie Android TV zariadenia to je jedna hrôza. Keď nájdeš niečo fajn zasa to nevie toto či ono alebo Netflix tak ja som si spravil taky zoznam a skúšam postupne.

Shield TV Pro 2019
Shield TV 2019
KM2
Chromecast Google TV

Tieto zariadenia sú ako tak funkčné majú Android TV nie Android a majú Netflix. Ak vylúčis certifikáciu Netflixu nájde sa ešte pár zariadení.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6664
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: TV - Android TV BOX

Príspevok od používateľa molnart »

suhlas a Marekom. este pre orientaciu dobre posluzi tato tabulka https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: TV - Android TV BOX

Príspevok od používateľa wingo »

Hej výkonné čínske krabičky nemajú certifikácie pre Netflix&spol, android ako do mobilu nechceš lebo nie je prispôsobený na ovládanie diaľkovým a potom ti už toho veľa nezostane na výber.
Celkovo sa hlavne zamysli nad ovládaním aby si v kuse nenadával keď to budeš chcieť ovládať, napr. vstávať z postele kvôli niečomu (pichnúť kľúčik, zapnúť/vypnúť...), babrať sa s klávesnicou či nebodaj myšou v posteli apod. Mám čínsku krabičku s normálnym Androidom, nie Android TV a síce launcher a všetko predinštalované ide ovládať diaľkovým, ale hlavný problém je v aplikáciách keďže v Play store máš štandardné verzie ktoré rátajú s ovládaním dotykmi, aj klávesnica je problém, tam fakt len myška a to je o hubu na ležérne ovládanie. A dostať tam Android TV aplikácie nie je zrovna jednoduché, problémy s verziami, kompatibilitou a updatmi.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: TV - Android TV BOX

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

idem na to podla mna zle ...

riesim sekundarnu televiziu v dome pri ktorej by sa malo realne zaspavat a sediet ci skor lezat minumum ...

nemusi teda podporovat vsetky sluzby ale aspon niektore ... casovac spanku ked sa nahnevam spravim cez inteligentnu zasuvku ktoru uz mam a vypnem vsetko na pevno :D ... asi to nebude robit celkom dobre zariadeniam ale ved ako nieco to znesie ?

k monitoru budem musiet riesit repraky - tie mam ale nieje to celkom pekne riesenie a hraju super len mam pocit ze maju jemny brum ked su zapnute co neznasam ale clovek si zvykne asi ... (pridem domov vykusam)

realne riesenie co vidim podla tej tabulky co dal molnart :

2021 H96 MAX - 4GB verzia a 32GB (2GB mi pride malo a mozno aj 32GB co sa tyka rozdielov cenovych je este na prehodnotenie)

potom maju vselijake baliky co sa tyka prislusenstva a tak premyslam ci treba tu klavesnicu ci totalna blbost ... potom viacero ovladacov ... ten posledny sa mi pozdava s gyro len ja som to mal par krat v ruke u znamych na normalnej tv a nejako som s tym bojoval ...ale mozno vec zvyku ?

Takze co hovorite na tuto volbu ? Papierovo to nevyzera zle - vykon/cena

https://www.aliexpress.com/item/3301741 ... 3819%22%7D

spanielsky sklad 37€ ako zaklad

Návrat na "Nákupná poradňa"