Termostat ku kotlu Buderus

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Robert99
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 07. Nov, 2021, 10:21

Termostat ku kotlu Buderus

Príspevok od používateľa Robert99 »

Dobry den, chcem sa poradit ohladom vybera termostatu, som v tom uplny zaciatocnik, a neviem na co si dat pozor. Mam kotol Buderus Logamax Plus GB072-24k. Neviem ako to ovladal byvaly majitel, ale v byte nie je ziadny termostat. Takze zapinat a vypinat topenie musim priamo na kotli.
Chcel by som si vsak zaobstarat novy, no chcel by som inteligentnejsi, ktory viem ovladat aj vzdialene. Kedze mam dobre skusenosti s firmou NetAtmo, a na ich termostat som tiez cital len pozitivne skusenosti, chcel by som sa spytat, ci je nieco, co si mam skontrolovat, aby to bolo vsetko kompatibilne. Na ich strankach uvadzaju moj kotol ako podporovany, no pocul som, ze vraj termostaty rovnakej znacky ako kotol vedia pri zapnuti kotlu ovladat este aj jeho akoby vykon (resp. nemusi bezat na 100%), kdezto termostaty tretej strany je mozne, ze budu tie kotle zapinat tie kotly len vzdy na 100%.
Neviem, co je na tom pravdy, preto by som sa chcel poradit a nechat si to vysvetlit. Takisto som velmi nepochopil, ako je to s teplou vodou, ci to vie ovladat alebo nie. Budem rad za kazdu radu. Dakujem.
https://www.netatmo.com/cs-cz/energy/thermostat
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7254
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Termostat ku kotlu Buderus

Príspevok od používateľa Kyselinka »

A naco ti je ovladanie na dialku? Planujes to niekam na chatu? Inak v tom nevidim ziadny zmysel. Ak nemas v dome potiahnuty kabel na termostat, tak ti staci jednoduchy bezdrotovy termostat, ktory si upevnis kam potrebujes.
Robert99
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 07. Nov, 2021, 10:21

Re: Termostat ku kotlu Buderus

Príspevok od používateľa Robert99 »

Milujem take komentare... Ze ty v tom nevidis zmysel neznamena, ze v tom nevidi zmysel niekto iny. Mnoho veci, ktore ludia kupuju, tak zmysel nedavaju. Ja nevidim zmysel v tvojom HTPC, ktore mas, vyhodis ho teraz?
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7254
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Termostat ku kotlu Buderus

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Ked ich milujes, nie je co riesit :bye:
Robert99
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 07. Nov, 2021, 10:21

Re: Termostat ku kotlu Buderus

Príspevok od používateľa Robert99 »

Dakujem za velmi prinosne rady :)
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2743
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Termostat ku kotlu Buderus

Príspevok od používateľa Jerry »

Ja ti môžem poradiť jednu vec. Nekupuj si bezdrôtový termostat ...
Prečo? Presne toto riešim u známeho, čo má rodinný dom, ma nový Buderus kotol a k tomu bezdrôtový termostat - tiež Buderus. Problém je, že termostat s kotlom komunikuje na veľmi divnej úrovni. Všetko funguje okrem regulácie teploty. Dostal aj druhý termostat, lebo ten pôvodný akože bol zlý, ale nepomohlo. Vysielač je vraj v poriadku ... Strávil som tam už viac času s nastavovanim, od kotla, cez termostat, ale všetko funguje okrem regulovania teploty. Čiže kotol buď hreje ako blázon, alebo ho vypne a nereaguje na výzvy termostatu, že teplota je nízka. Kurenari už boli pri tom dvaja, samozrejme nespravili s tým nič. Každý z nich ale povedal jednu zásadnú vec. "Na ktorú pi... tu je bezdrôtový termostat, s tým sú len problémy stále"
Čiže chalan čo kúpil termostat za 200e alebo koľko to stálo ide teraz v temer dokončenej chalupe robiť nový kábel do stredu chalupy, aby mal dratovy termostat.
Spoiler: ukázať
Intel i7 11700 • Asus ROG Strix RTX 3080 OC • Gigabyte B560 AORUS PRO AX • 32GB DDR4 HyperX Predator • 1 TB M.2 WD SN850 • Corsair RM850 (2018) • Creative I-Trigue L3800 • Win 11 • Dell Gaming S2721 DGF • Logitech G513 + G403
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Termostat ku kotlu Buderus

Príspevok od používateľa molnart »

Ja som si vyrobil wifi termostat z esp32 dosky a xiaomi bt teplomera za asi 10 eur a funguje spolahlivo. Samozrejme pokrocilejsi termostat vie modulovat aj vykon kotla, ale to ma zmysel len ked chces riesit ekvitermiku, inac ten vykon nastavis na kotli napevno. Ale nemusis sa viazat na vyrobcu kotla, ebus je standardizovane rozhranie, takze ak je tam deklarovana podpora tak to pojde.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Termostat ku kotlu Buderus

Príspevok od používateľa Marek125 »

Mi dávame bezdrôtové jednoduché zapnúť vypnúť tie sú OK. Keď chce človek čosi Smart tak výrobca kotla čo dávame ani nemá v ponuke bezdrôtovú verziu termostatu iba drotovu asi vedia prečo. Ak chces byť moc Smart a máš podlahovky tak Honewell EvoHome je super, len to vie stále riadiť len kúrenie nie čosi a podobne.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Termostat ku kotlu Buderus

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Netatmo nevie ovladat nastavenie teplej vody, aspon som nikde taku informaciu nenasiel. Tiez som o podobnej veci uvazoval, ale nakoniec zostavam pri povodnom drotovom termostate od vyrobcu kotla (v mojom pripade Immergas). Okrem zakladnych nastaveni (tepla voda, casovanie, atd.) original termostat umoznuje rozsirene nastavenie kotla a hlavne modulaciu vykonu (teda nie iba on-off). Mam podlahove kurenie, takze vacsinu casu si kotol iba "poprdkava" a dokuruje na nizkom vykone. Na jesen iba zapnem rezim kurenia a na jar vypnem.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.

Návrat na "Debata o všetkom"