DoV a podtemy

Sem píšte správy pre Administrátorov a Moderátorov o problémoch s fórom, prihlasovaní­m ...
POZOR: Vyriešené otázky a problémy sú odstraňované
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3322
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

DoV a podtemy

Príspevok od používateľa beardie »

Jerry napísal: Pi 05. Nov, 2021, 16:24 Chalani, mám pocit, že obraciate túto tému ku kovidovej ... Budem to sledovať a pokiaľ sa nebudete držať témy, tak sa zamkne aj toto vlákno.
uprimne, ak by sa covid tema nezavrela, smeroval by som to priamo do nej
Mimochodom toto vlákno tiež veľmi rezonuje vo vedení, či to vôbec nechať, lebo je konfliktné a často krát sa tu kráča po veľmi tenkom ľade ...
zalezi, k comu ma sekcia Debata o všetkom sluzit
vacsina for ma volnocasovu sekciu, ktora sice ma volnejsie zameranie, ale pravidla volnejsie byt nemusia, staci to ustriehnut
ak je problem v zdrojoch, preco ich nerozsirit? ved ti ludia to robia zdarma, verim, ze par kandidatov by sa naslo
Jerry napísal: Pi 05. Nov, 2021, 19:58Dobre vieš ktorým smerom sa to mnoho krát uberá a v oznámeniach nie je nič iné, len ako sa jeden na druhého sťažuje, že na seba útočíte a podobne. Postupom času by to aj tebe liezlo na nervy, tomu ver.
ale ved to ma uplne jednoduche riesenie, ak niekto spamuje reportami, mozete mu dat varovanie alebo mu reporty zakazat uplne, hlavne v pripade, ak su bezpredmetne

nemyslim to nijak zle, ale zakazat urcite temy, aby sa diskusia nehybala a potom sa navzajom potlapkavat po pleci, ze uz to nemusime riesit, je prilis jednoduche riesenie
rychle, to ano, ale zbabele

:good:
ANONYM_a7

Re: DoV a podtemy

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Uprimne, suhlasim. Osobne ma to uplne odradilo chodit na forum, pretoze sa miesto moderovania radsej zamyka, cenzuruje, maze. Rozumiem ze je to menej prace a je to pohodlnejsie, no nepovazujem to za spravne. Nic proti modom a adminom aby som upresnil, mozno to niekto vidi inak, sice uz neprispievam takmer vôbec no citat som chodil denne no toto co popisuje nohatý madvad ma dost odradilo aj od toho citania.

Verim ze sa to zlepsi ved o nic nejde iked som si to roky skusil aj z druhej strany, a teda niektore temy moderovat je fakt masaker... preto by som mozno aj apeloval pre diskutujicich. Nenapadajte sa, diskutujte VECNE nie osobne, a nebude sa mozno musiet zamykat a budu sa dat aj kontroverznejsie/horucejsie vlakna modom lepsie moderovat.

je to a vzdy to aj bolo len o kvalite komunity.
Taktiez to nemyslim zle. Vela zdaru boyz
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: DoV a podtemy

Príspevok od používateľa newmi »

Covid tema je zivna poda pre flame. Nezmyselne spekulacie, dezinformacie a dokola o tom istom. Malo toho mate z tv a zo vsetkych medii? Tato tema na taketo forum absolutne nepatri aj ked je to tema Debata o vsetkom. Osobne velmi kvitujem jej zamknutie.

Ale ako ste si iste vsimli, s ostatnymi temami v DoV nie su ziadne problemy a nezamykaju sa. Preco? Lebo su to normalne a nie kontroverzne flame temy kde sa ludia hadaju, podpichuju, provokuju, siria dezinformiacie atd.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12246
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: DoV a podtemy

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ale bolo tam aj par dobrych prispevkov. Kym niekto nezacal tapetovat konspiracne teorie, dalo sa pokecat ako je to napriklad vo vedlajsich statoch. Kvoli par prispevkom, ktore mali za ulohu rozbehnut flame a urazky a ostali bez trestu sa radsej uzamkla cela tema. Informacii je prave na internete az moc, no tu boli zaujmave prispevky a dala sa rozbehnut aj nejaka plodna diskusia
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7121
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: DoV a podtemy

Príspevok od používateľa gammaray »

Covid tema tak ako aj politicka tema dopadne vzdy ze sa ludia len hadaju. A kto to ma moderovat stale? Vsetko to robime zadarmo a len riesit priblbe nahlasenia lebo sa niekomu nepaci niekoho prispevok a pod? Neustale davat pozor ako na male deti... Z kazdej strany v mediach masiruju mozgy len samy covid, politika a este aj tu to tahajte. Ja som rad ze som odfajcil aspon v mobile ze mi nikde nevyskakuje covid a politika, pridem sem a bum, take nahlasenie, hentake, jednemu sa nepaci toto, druhemu tamto...... :good: ok chlapci. a ked chcete nejake zaujimave fakty o covide tak to davajte sem viewtopic.php?t=125579 .....a nie ze sa tam rozbehne diskusia lebo to pojde tiez prec.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: DoV a podtemy

Príspevok od používateľa newmi »

Lenze ustriehnut takuto rozsiahlu temu kde prispevky pribudaju dost rychlo je momentalne asi nad nase moznosti. To by musel moderovat niekto, kto by nic ine nerobil len sledoval tuto jednu temu a este aj to kazdu chvilu. Si zober ze velke socialne siete so vsetkymi ich algoritmami, AI a xy moderatormi a xy milionami financii aky maju problem zabranit sireniu dezinformacii a vseobecne filtrovat take prispevky.

Ano bohuzial je to tak, ze kvoli par blbcom trpi vacsina. To je teraz vsade vo svete, vo vsetkych oblastiach.

Ludia napr normalne slusne diskutuju dokial nepride daky blb a nezacne trollit, a po nom dalsi a dalsi a cela slusna debata sa zvrhne na flame, osocovanie hadky atd. To je fenomen dnesnej doby.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9992
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: DoV a podtemy

Príspevok od používateľa stiv »

Jedina perspektivna tema kde to zilo, kde sa dalo diskutovat o opatreniach, lockdownoch, pripadoch sa lockla lebo si par ludi potrebovalo asi kompenzovat nejake komplexy ze nahlasovali prispevky dookola lebo sa niekto niekomu nepacil alebo sa mu nepacilo, ze bez ockovania vyzeral v ociach verejnosti ako antivaxer. :bye:

Tak nic, aspon si teraz mozme pokecat o DDR5 alebo o nedostupnych autach.

A ako je fajn ze niekto nechce citat o covide v tejto dobe. To mu vcelku drzim palce to odfiltrovat ked coskoro (pocitam) nas to bude slusne obmedzovat z kazdej strany (a nie ze sa to uz nedeje).
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5610
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: DoV a podtemy

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak sa chlapi prihlaste za aspirujucich moderatorov horucich tem ako prave tato.

Ain't that easy.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5371
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: DoV a podtemy

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja sa kludne prihlasim
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5552
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: DoV a podtemy

Príspevok od používateľa Odar »

V tom prípade máš moju podporu :good:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5610
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: DoV a podtemy

Príspevok od používateľa Jednoduska »

To uz je na zvazenie modov, neviem ake kriteria a podmienky su potrebne na to stat sa modom. Predpokladam ale, ze to nebude iba "budem si moderovat tuto jednu temu".

Ak ale bude vysledok ze skillex to rozbehne nedbam, no level slusnosti, objektivity a nestrannej rozvahy bez trollovania je nieco co treba imho mat.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9992
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: DoV a podtemy

Príspevok od používateľa stiv »

Jednoduska napísal: Ne 07. Nov, 2021, 07:42 Tak sa chlapi prihlaste za aspirujucich moderatorov horucich tem ako prave tato.
Ain't that easy.
Pome na to. :D
.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3322
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: DoV a podtemy

Príspevok od používateľa beardie »

newmi napísal: So 06. Nov, 2021, 23:44 Covid tema je zivna poda pre flame. Nezmyselne spekulacie, dezinformacie a dokola o tom istom. Malo toho mate z tv a zo vsetkych medii? Tato tema na taketo forum absolutne nepatri aj ked je to tema Debata o vsetkom. Osobne velmi kvitujem jej zamknutie.
sice to moze byt zivna poda pre flame, ale ak niektori pouzivatelia porusuju pravidla, mali by byt po zasluhe potrestani a kazdy dalsi trest moze byt prisnejsi, ich to prestane po mesacnom bane bavit, neboj
ze ty mas covidu okolo seba privela este neznamena, ze by o tejto teme ostatni nemohli diskutovat, slusne s faktami, konspiracne teorie je mozne mazat aj s userom, ktory ich prinasa, viz vyssie a na konci tohto postu
Ale ako ste si iste vsimli, s ostatnymi temami v DoV nie su ziadne problemy a nezamykaju sa. Preco? Lebo su to normalne a nie kontroverzne flame temy kde sa ludia hadaju, podpichuju, provokuju, siria dezinformiacie atd.
ked tema o covide tvori polovicu vsetkych dennych prispevkoch na fore, je jasne, ze problemy mozu potencialne vzniknut
gammaray napísal: Ne 07. Nov, 2021, 00:08Ja som rad ze som odfajcil aspon v mobile ze mi nikde nevyskakuje covid a politika, pridem sem a bum, take nahlasenie, hentake, jednemu sa nepaci toto, druhemu tamto......
nic v zlom, ale mas povinne SLAcko na vyriesenie reportu s moznymi penalizaciami?
znova zopakujem, ze ak niekto reportuje nezmysly, staci mu to zakazat a po zasluhe ho obdarovat

cela sekcia DoV moze byt napriklad pristupna len pre registrovanych nad povedzme 100 prispevkov a 6 mesiacoch na fore
ked chcete nejake zaujimave fakty o covide tak to davajte sem viewtopic.php?t=125579 .....a nie ze sa tam rozbehne diskusia lebo to pojde tiez prec.
"nie, ze sa rozbehne diskusia na diskusnom fore, lebo no-no-no" :?
newmi napísal: Ne 07. Nov, 2021, 00:11Ludia napr normalne slusne diskutuju dokial nepride daky blb a nezacne trollit, a po nom dalsi a dalsi a cela slusna debata sa zvrhne na flame, osocovanie hadky atd. To je fenomen dnesnej doby.
identifikoval si root cause, jej mitigacia snad nemoze byt problem
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7121
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: DoV a podtemy

Príspevok od používateľa gammaray »

Si frustrovany ze sme ti zamkli temu kde si bol tak velmi aktivny?
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12246
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: DoV a podtemy

Príspevok od používateľa HellAngel »

Musim dat za pravdu Beardimu. Aj ked v dotycnej teme som nesuhlasil s poniektorimy jeho vykladmi, neznamena ze nema pravdu a jeho tabulky boli dobre spravene, aspon vacsina. TOP prispevky boli od nasich zahranicno zijucich uzivatelov, kde pisali ako realne dopada Covid na zivot v zahranici
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Správy pre Administrátorov"