Bicykel a cyklistická debata, všetko sem 2.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem 2.

Príspevok od používateľa Chris »

M1ch4l napísal: Pi 22. Okt, 2021, 18:43 Tak pokracovanie z predch. vlakna. Volal som este iny shop ohladom tej Orbey a hovoril ze by mohla byt v aprili, ale uz 2022 model, ktory zatial nie je odhaleny, takze neiste specs.

Mam zajednany Trek Roscoe 9, mal by byt +- v juni. Zial cerveny, ta pieskova farba sa mi paci viac, ale ten by bol az nejak v auguste.

Inak povedane, ak niekto chcete novy bike a chcete na nom buducu sezonu aj jazdit, tak objednavajte teraz.
strasne hlupo vyskladany bike, 140mm vidla na HTcku, hlinik na 29" za 2800e ? :hysterical: skusal si niekedy ist vobec na 29" HT na trailoch ? :D to co ti predna vidla odfiltruje budes musiet s nohami odflitrovat, trochu ti pomoze teleskopka a tie 2.6" siroke balony, ale inak cely bike je nezmysel...

podla mna lepsie spravis ak uz kupis napr. najalcnejsi superior XF909 a pod. dal sa kupit aj pod 2k
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem 2.

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Asi teda vsetci vyrobcovia co robia 29er (hlinikove) hardtaily so 140mm vidlou su hlupi a snazia sa predavat nezmysly?

Skoda ze to vlakno je tak odseknute. Nutnou podmienkou bola teleskopicka sedlovka a bola silna preferencia pre hardtail. Mal som vyhliadnuty Orbea Laufey, ale pri Treku vyzerala dostupnost lepsie. Je otazka ci to vobec bude. Dufam, ze ano. Ale mozno sa to bude natahovat a v tom pripade by som to asi zrusil. Uvidim co a ako. V kazdom pripade ked to bude, dam vediet ako to jazdi.

O znacke superior som nevedel a keby som siel do full-sus, tak by som asi siel do nejakej inej. Tie ich bicykle su silne cross-country orientovane a aby som dostal teleskopicku sedlovku musel by som ist este vyssie s rozpoctom.

V tejto cenovej hladine mozes mat bud zakladny full-sus alebo fakt solidny hardtail. Nejazdim take veci ze by som potreboval zadne odpruzenie. Ked sa do toho stavu dostanem, tak snad uz nebude problem s dostupnostou a zvazim kupu full-sus.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem 2.

Príspevok od používateľa Chris »

jazdil si vobec taky trailovy HT ? ake traily vlastne vobec jazdis ?
Kedze si si vybral trailovy HT, tak predpokladam jazdis skor downcountry(novodobe XC) /trail ako enduro/trail

teleskopicku sedlovku mas oneup za 200e vyriesiene, co pri biku za 3k je zanedbatelna polozka.

Okolo 3k je vela moznosti, napr nas aj canyon neuron v cabrone za 3k :) https://www.canyon.com/en-sk/mountain-b ... /3160.html
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem 2.

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Nie nemal som moznost jazdit na takomto trailovom HT ani FS a realne toho mam na trailoch najazdene dost malo.
Mam (skoro) 10 rocny bicykel, na ktorom som sa na trailoch necitil moc bezpecne.

Enduro jazdit asi nebudem, nie som jazdec na takej urovni. Mozno sa tam niekedy dostanem.
Snad budem pravidelne jazdit Semberske stezky. Mam to z Prahy kusok. Tie su dost hladke, hardtail tam s rezervou staci.
Chcel by som sa pozriet na Trutnov Trails, tam uz je perstrejsi vyber. Ale aj dalsie trail centra.
Mozno to zoberiem na Slovensko, v okoli domova ziadne traily nemame, ale lesne cesty su casto zakernejsie ako budovane traily. No zvladal som to na aktualnom bicykli.
Budem jazdit v ramci mojich schopnosti, ale zaroven sa chcem zlepsovat.

Po Neurone som dlho pokukoval, konkretne teda Neuron 7 (Zasa ten hlinik). Pred koronou este stal pod 60 000. Canyon ma inak v ceskych korunach o dost horsie ceny ako v eurach, CF 8 je za 79 000, co je 3200 EUR. O cenu mi nejak nejde, max. rozpocet som si stanovil 80 000 ale nemusim ho naplnit.
BTW Roscoe mam podla objednavky za 68 000, ale na ofic. stanke uz zdvihli cenu na 70 000. Povodne som chcel nieco lacnejsie a plne uznavam ze na hardtail je to uz dost hranicne drahe. Ale "it is what it is".

Myslim si ze hardtail mi bude s rezervou stacit. Limitom budem ja ako jazdec, nie bicykel. Jeden z dovodov je jednoduchsia udrzba, mam trochu tendenciu veci zanedbavat.

Akoze... kludne by som si mohol objednaj aj ten Neuron. 7 je nedostupny :( ale ta 8 by sla. Uprimne sa trochu bojim carbonu, konkretne toho ze ak by som mal nejaku nehodu, tak by som mohol nejak poskodit ram a bike je v ....
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem 2.

Príspevok od používateľa Chris »

tak neviem v ktorej predajni ti tak poradili, alebo kde ale uz tam nechod.

Vseobecne pre zacinajuceho jazdca na trailoch je najlepsie co najvyssie dvihy, najsirsie mozne plaste s najnizsim moznym tlakom a s co najagresivnejsim vzorom, pretoze pruzenie a plaste vela chyb jazdca odpusti..

Preto kedysi zacali stavat 27.5+ kolesa, alebo teraz moderne 29 v sirkach 2.6-2.8" docela bezne.

Lenze ma to aj nevyhody, vacsie pruzenie a balonove plaste (aj vacsia vaha) maju vela flexu, cize dokopca sa velmi tazko a zle slape :-)

HT na traily je len cisto ekonomicka vec, kedze oproti full nema ziadnu stavbu, kde treba pravidelne menit loziska, servis zadneho tlmica, ktory sa spini od zadneho kolesa atd. Niekedy sa v capoch spravi ovalita a musia sa robit puzdra, alebo pri carbone opravovat, hlinik bud puzdro alebo vyhodit....
Samozrejme je to aj lahsie.

Cize trailove HT je blbost, vpredu 130-140mm a vzadu to musis odpruzit nohami a ovela viac pracovat s telom + ak neni si natrenovany, tak zacnes citit unavu a zacnes robit chyby, ktore draho musis zaplatit.

Jazdil som tento rok skrz nedostatok bikov tento rok XC HTcko na 29", aj dost trailov. To co na fulle Stumjumperovi prejdes dost rychlo bez problemov v komforte, este si aj zaskaces, na XCckovom HTcku vyrazne pomalsie a s velkymi problemami :D

Anyway, ak aj napriek tomu chces Trail HT, tak pozri Kellys Gibon, za tretinovu alebo polovicnu cenu ako tvoj trek :hysterical: https://www.kellysbike.com/sk/trail-c50 ... -70-p48688
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4460
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem 2.

Príspevok od používateľa scream »

Dnes brat HT je ozaj blbost. To si mozu dovolit 60kg maratonci, kde ide o kazdy gram a sekundu. Pre hobby jazdca je aj najlacnejsi full (1000e +) co sa tyka komfortu jazdy rozdiel galaxie.
Priplaca sa viacmenej za to, co a kolko ten full znesie. Pri vzduchovych tlmicoch si hlavne clovek dofukne predok aj zadok podla potreby a preferencii.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem 2.

Príspevok od používateľa newmi »

Ak sa nechces len motat po polnych cestach ale fakt zvazujes caste vyjazdy na traily, jednoznacne full radsej ber. Na akomkolvek dobrom a drahom ht su niektore traily o hubu. Trakciu neodrbes, tam kde ti fullka odpruzi a udrzi kontakt gumy s podkladom a vies to ubrzdit, tam ti ht skace ako splaseny kon a mozes mat akekolvek dobre brzy ked mas koleso dakde vo vzduchu a bicykel ta kope.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
CRO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Ut 07. Nov, 2017, 19:02
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem 2.

Príspevok od používateľa CRO »

Vždy je lepšie zobrať kvalitný HT a naučiť sa na ňom ako full za 1000€...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem 2.

Príspevok od používateľa newmi »

Full za 1000 nie je full. To je parodia na full. O takych sa tu ani nebavime.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem 2.

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Do fullu za 1000 by som veru nesiel :)

No objednal som v pondelok ten Neuron, hlavne preto lebo je dostupny a mal by byt nejak v decembri/januari. Takze nebudem musiet cakat do juna na nobvy bike.

Este som sa nerozhodol ci zrusim Roscoe, tam som uz zaplatil zalohu. Premyslam ze by som ho nerusil (pokial sa nebude natahovat dorucenie) a potom si to trochu porovnal a nechal by som si ten co by mi viac sedel.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem 2.

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Neuron dorazil vo stvrtok, povodne to malo byt az nejak na prelome decembra a januara, ale potom prisiel taky prijemny email ze "Your order is ready early"

Dnes som konecne vyskusal a sedi fajn. Obaval som sa ze budem mat prilis vysoko sedlo, ale je to akurat. No co je horsie, hned som chytil defekt na zadnom... Skleneny crep mi presiel cez snad najhrubsie miesto na plasti. Moc sa mi nedari to vytiahnut, takze asi plast v ....

edit: Tak sa mi to podarilo vytiahnut.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem 2.

Príspevok od používateľa Chris »

Aku mas vysku a aku velkost si objednal?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem 2.

Príspevok od používateľa M1ch4l »

vysku mam 183 cm, vysku rozkroku mam myslim 83 cm, mam velkost L tak ako mi aj "radilo" to male okienko na stranke. Som dost blizko spodnej hranici toho Lka, plus Neuron ma dost dlhu sedlovu rurku, tak som sa obaval vysky toho sedla. Ale dnes po vyskusani by som povedal ze pohoda, takze by to mohlo byt bez potreby nejakych zasahov.

Keby to nahodou mal byt problem, tak este mam priestor posunut sedlovku tak o 5mm nizsie. Dalo by sa skusit sedlo s nizsim profilom, ale to by asi chcelo dost hladat. Keby to bolo nejak velmi zle, moznostou by mohlo byt aj pouzit sedlovku s mensim zdvihom.

Ale realne dojem po dnesku je taky ze je to fajn tak ako to je.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7276
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem 2.

Príspevok od používateľa Papek »

chcem prejst na 1x12 prevod a chcem 10z koliesko vzadu. Do uvahy pripadaju kazety Deore 10-51 alebo SLX 10-45 pripadne Sunrace 10-46. S cim by som vsak potreboval poradit je orech. Aktualne mam Shimano HG a musel by som prejst bud na micro spline alebo XD v pripade sunrace kazety. Viem vymenit orech za iny, alebo treba kvoli tomu menit cely naboj?
Viem ze by som mohol zostat na povodnom orechu a 11z koliesku, cim by sa mi zjednodusil setup, ale tym padom by som musel davat v predu vacsiu pilu, co zase nechcem kvoli prejazdnosti.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem 2.

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Malo by stacit vymenit orech. Ale neviem ako je to s kompatibilitou, aby ti to pasovalo na naboj.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball

Návrat na "Debata o všetkom"