COM - ETH adapter - komunikacia cez siet

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

COM - ETH adapter - komunikacia cez siet

Príspevok od používateľa molnart »

Mam takuto otazku:
mam zariadenie ktore ma COM port (ide o digitalnu vahu). potrebujem s touto vahou komunikovat cez siet bezdrotovo. viem zakupit COM-ETH adapter. je mozne nejako rozchodit komunikaciu tak, ze ten COM-ETH adapter pripojim do routra, zaroven na ten router sa pripojim mobilnym zariadenim a budem vediet s nim komunikovat?

ja si myslim ze by to nefungovalo, lebo ten adapter meni len fyzicky interface, ale protokol ostane seriovy, a ja potrebujem komunikovat cez TCP/IP. otazka je ako by sa to dalo rozchodit? urobit nejaky softverovy prevodnik na PC do ktoreho by bola ta vaha pripojena a vystup z serioveho protokolu by konvertoval na TCP/IP a publikoval na nejakom porte?
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 788
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: COM - ETH adapter - komunikacia cez siet

Príspevok od používateľa Hexaris »

Jedine tak nejak ... ako pises ten prevodnik je len na predlzenie, takze by s mobilom (ak chapem slovo mobilne zariadenie) toto nefungovalo. Teda podla mna ani s routerom. Nasadzoval som com->BT a opacne, ale vzdy islo o prenos cistej komunikacie. Co vlastne potrebujes mat na vystupe? Nejake ciste raw data, http? Tu by si mohol nasadit arduino na ktorom by si nieco spachal s eth modulom a cital data cez seriak. Pripadne gpio malina? Nepises presne ako ma vyzerat vystup.

edit: len doplnim, podla mna ideal spravit mini http server s auto refresh na arduine a v mobile len sledovat cez browser ako sa meni hodnota podla toho co je na vahe.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: COM - ETH adapter - komunikacia cez siet

Príspevok od používateľa molnart »

ten vystup vyzera tak, ze konzola caka na nejaky prikaz, napr SUM a nasledne na nu posle odpoved v nejakej strukture

pozeram ze nieco taketo by mohlo byt riesenim https://www.netburner.com/learn/how-to- ... rial-port/

tipujem cez ku COM portu sa da mat len exkluzivny pristup, ze? takze ak tam bude behat ten virtualny com port server tak ina aplikacia ku com portu nebude mat pristup
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 788
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: COM - ETH adapter - komunikacia cez siet

Príspevok od používateľa Hexaris »

Ahh ok takze vyzaduje interakciu, To by mohlo postacovat. Ak sa jedna o win tak tam je port klasika otvoreny cez app a druha by nemala mat pristup. Inak tieto commands by si vedel posielat cez nejaku vyvojovu dosku + napisat soft ... len ci sa ti chce s tym zabijat cas. Tieto virtual tcp porty funguju normalne. Nieco podobne som mal na stole uz davnejsie a fungovalo to ok.

Od cz bratm https://www.hw-group.com/software/hw-vs ... erial-port len bratia maju celkom ceny nie moc prijemne, ale za to naozaj funkcne veci robia.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: COM - ETH adapter - komunikacia cez siet

Príspevok od používateľa molnart »

tak som zistil ze COM-ETH prevodnik nestoji nejake strasne prachy, takze mam to v podstate rozchodene.

este hladam nejaku vhodnu appku na komunikaciu so seriovym vystupom. telnet funguje, skusal som aj Hercules a Packet Sender, chcel by som nieco ako HTerm s takymto peknym vystupom kde vidno pozicie znakov https://www.der-hammer.info/terminal/bi ... _large.png ale HTERM podporuje len serial a usb, ethernet nie.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Siete"