Roboticky vysavac max 400€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa Fullesh »

Mam v kosiku mop pro, rychla otazka. Ak chcem aby vysaval a zaroven pouzival mop, da sa vypnut ten mopovaci rezim chodenia vpred-vzad do Y, len aby vysaval v rovnychh liniach a zvlhcoval podlahu zasebou ?
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa HellAngel »

Editovat .oznost sposobu vysavania alebo mopovania nikde v apke nevidim
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1889
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa zodiaq »

Mozem sa votriet? Nechcem vytvarat dalsiu temu. Druhy krat mi zomrel motor hlavnej kefy na Roombe 650. Chcem nieco modernejsie s ovladanim cez appku + nech to ma aj mop (necakam zazraky od mopu). Ako je to s nastavenim vysavanie/mopvanie, urcuju sa zony alebo stale robi aj, aj celu plochu? Ci zalezi od modelu? Cca 40m² plavajuca podlaha.


Zvazujem
https://www.planeo.sk/katalog/1303743-x ... -pro-white

Co sa tyka spotrebneho materialu ako je to s dostupnostou?

Co by mi navyse priniesol taky S5 Max?
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa HellAngel »

Po sparovani vysavaca s apkou v telefone ho prvy krat pustis vysavat a on si aj naskenuje plochu ktoru vysava. Po dokonceni vysavania v apke vidis mapu podlazia kde bol. Tuto mapu ti automaticky rozdeli do zon. Ty si vies ale tieto zony upravit podla seba, mozes napriklad spravit z celeho podlazia aj jednu velku zonu. Potom vies dajme tomu vysavac poslat povysavat len jednu konkretnu zonu, nemusi behat po celom byte/dome.

S mopom u pro je to tak, ze musis vymenit nadobku na vysavanie, za nadobku s vodou. Ta nadobka na vodu ma aj priestor na prach, ale je podstatne mensia. Nasledne este nasadis na vysavac taky nadstavec s mopom a vysavac mozes poslat mopovat, skor zotriet podlahu. Po dokonceni mopovania, je potrebne tento mop odstranit
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1635
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa werwest »

s5 max je lepsi vysavac, a to v drobnostiach. osobne by som zan priplatil. plne dostupne diely, a pravdepodobne lepsia podpora (taky stary s5 bol vyaktualizovany na o level lepsi vysavac za jeho zivot) kazdopadne ked mop pro stoji 2 stovky, je to silny argument.
spotrebak by mali mat oba na alze.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa HellAngel »

spotrebak na vysavac riesim cez aliexpress. Nahradne veci ako filtre, kefy a podobne tam su za par supov

pre mop pro je ako pise werwest silny argument cena. Ja som ho dostal dokonca k telefonu zadarmo. Akoze mne splna vsetko co potrebujem. Sila vysavania je dostacujuca, MOP zotrie podlahu v celku dobre (od tejto funkcie nemam skoro ziadne velke ocakavania), nie je sprosty a nenaraza do vsetkeho a ked uz narazi tak naozaj velmi jemne. Privital by som, keby este dokazal obist na zemi taku ponozku, alebo hracku, lebo uz sa mi par krat stalo, ze prebehol po veci co bola na zemi a upchal sa. V drvivej vacsine ho ale pustam ked je vsetko z podlahy prec a my cela rodinka tiez :D

edit: co sa tyka mechanickych dielov, ale nie spotrebneho materialu na MOP Pro, dostupnost asi bude slabsia, alebo ziadna. Za tu cenu je to vyrobene na konzumne spotrebovanie. Ked sa pokazi, vyhodis a kupis dalsi. Roborock ma v tomto vyhodu, diely do vysavacu su plne dostupne a nemas problem prakticky postavil z nahradnych dielov dalsi vysavac
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1635
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa werwest »

tie kamery v predu na obchadzanie vyzeraju zaujimavo, ale nefunguje to dobre. niekedy sa to takej ponozke nevyhne, inokedy to vidi prekazku tam kde nie je.. a aspon som poriadnejsi a nenechavam ponozky na zemi :D
roborocky maju gumeny naraznik, to narazanie nie je vobec zle, aspon sa snazi dostat bocnou kefou co najblizsie.. je to lepsie ako keby mal vsetko obchadzat s 2 cm medzerou
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa HellAngel »

obcas sa stane, ze nieco ostane na podlahe, aj ked sa vzdy snazim aby priestor ktory sa bude vysavat bol bez prekazok. Ale stane sa :D
Mop Pro nema gumu, je celoplastovy, ale naraza fakt minimalne. Pred vysavanim oblasti, ide najprv po jej obvode, kde sa snazi drzat co najviac pri stene, kuchynskej linke, gaumcu a az ked dokonci vysavanie po obvode zacne vysavat priestor
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1889
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa zodiaq »

Aj pri tom S5 Max treba vymienat vysavaciu a mop nadobu? S tym som akosi neratal.
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa Miso122 »

netreba nic take vymienat
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa HellAngel »

zodiaq napísal: Pi 12. Nov, 2021, 13:13 Aj pri tom S5 Max treba vymienat vysavaciu a mop nadobu? S tym som akosi neratal.
ono takto, v baleni MOP PRO mas 2 nadoby. Prva je cisto na vysavanie a druha je kombinacia vysavanie/mopovanie. Logicky ked druha ma aj nadobku na vodu, tak je priestor na povysavane spiny mensi. Bezne mi vysavac beha cca plochu 80-90m2 a nemal som problem povysavat aj s mopovacou nadobkou. Len bola dost plna.Mozes kludne nehat vo vysavaci len mopovaciu nadbku, akurat ju budes castejsie vysyppavat ako nadobku cisto na vysavanie. Akurat, ak si mopooval, tak MOP Pro sa nezacne nabijat, ak ma od spodku pripojeny mop. S5 to vari vie, opravte ma co ho mate ak som napisal zle.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1635
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa werwest »

s5 max ma osobitne nadobu na vodu a na prach, nezavisle od seba. tiez vies pustit naraz vysavanie + umyvanie ze len beha, alebo mop only mod. ked domopuje, kludne nabija. ale tak, handru chces dat prec asap :D
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1889
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa zodiaq »

Tak ono sa aj u Roomby sa uvadza ze hotreba cistit po kazdom pouziti.... samozrejme sa to nerobilo, nadoba aj kefa zniesli :)
Tusim ma 0,6l nadobu a 5dni v tyzdni behal bez vyprázdňovania.
Pri tom mopovani to urcite bude musiet byt castejsie s tym pocitam, hlavne teda handra urcite.
S5 Max nahrava lepsia dostupnosť spotrebaku a to ze netreba nic menit a nabija aj po mopovani. Minus o 100 vyssia cena ale za ten priplatok to stoji.

Je nejaký ďalší model ktorý by stal za zváženie okrem S5 Max a XIAOMI MI ROBOT VACUUM MOP PRO? 350€ je už strop.
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1635
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa werwest »

vyssie od s5 max je s7.
cistit po kazdom pouziti ho netreba. aj nadoba s vodou moze byt na vysavaci nonstop. len handra by zosmrdla
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa HellAngel »

mop pro ma nadobu spolocnu, na vysavanie aj mopovanie. tak ci onak pri obchod modeloch budes davat dole spinavy mop po zotreti podlahy

osobne to vidim tak. ak by som rozmyslal nad kupou noveho, ide do S5max. Kopec dielov, nie je prom s ich dostupnostou, dobra apka. Ak by som tlacil na rozpocet dole, beriem mop pro
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Nákupná poradňa"