Roboticky vysavac max 400€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa HellAngel »

mop pro 1 mame druhy rok a za tie peniaze perfektny vysavac. Za malo penazi, vela muziky. Vysavam s nim spodok domu, kde sa denne pohybujeme. 2 dospele osoby, 2 deti, macka. Kedze mame hnedu podlahu, vidno na nej kazdu spinku. Preto vysavame takmer denne. A maximalna spokojnost. Urcite by mohol lepsie niektore miesta povysvat a urcite je kvalitnejsi vysavac. Ale priplatenie 100-200€ za kvalitnejsie povysavane rohy mi pride zbytocne.
Keby som potreboval riesit vysavac teraz, idem do mop PRO 2. Ak by som bol ochotny dat viacej €, tak uz by som pozeral vysavac s kvalitnejsim mopovanim a stanicou
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1635
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa werwest »

loleqboleq napísal: Ne 20. Nov, 2022, 01:44 Mhm, werwest, werwest, znovu a raz tvrdíš niečo bez nejakých dát ale tak ja by som dúfal, že Q7 Max, teda Q7+ teda Q7Max+*/ už by mohol byť lepší.

Lucas, už si si aj pozrel tú stanicu, že kde ju dostaneš a za koľko? Ja ako tak kukám, ja tú stanicu (Auto-empty dock Pure) nevidím nikde. Dokonca aj na Roborock stránke je tá dedikovaná produktová stránka pre tú stanicu len slajd z Q7 produktovky

https://global.roborock.com/pages/robor ... tyDockPure

len aby bola a ešte za koľko. Na druhú stranu je možno aj správny argument, že či je potrebná - aj tak musíš dopĺňať vodu do nádržky, tak je vyprázdňovacia stanica až také terno?
Co chces za data. Ci z nejakeho testu, kde buchnu vysavac na 3x do stvorcu meter x meter, kde potom hocaky vysavac navela navela povysava to co na prvy a druhy krat nevzal, a tesit sa ze uu ma 90% pickup? i3 je proste inferior hocakemu lidar vysavacu, a mozes ho doma hladkat kolko chces, nezmeni sa to.
1) lidar proste bude presnejsi a rychlejsi pri vysavani, a i3 ma jednu z horsich vydrzii + mu vysavanie trva dlhsie co neni bohvie co ked sa to takto sklbi dokopy (je mozne ze to bola ina roomba, ale nie som ochotny kvoli tebe znova nurat recenzie i3jok).
2) i3 rozhadzuje bocnou kefou bordel, v testoch to vobec nevyzeralo zeby spomalila ked prejde prec od bokov miestnosti, cize kludne odpinkne smeti na uz povysavany plac. To je obrovske minus, kedze nevysavas miestnost na 3x
3) i3 nechodi k bokom miestnosti, niekedy viac, niekedy menej, ale nikdy ich uplne neobima. To bude proste nedostatok navigacie. Testy ktore som videl boli rozne casovo vydane, takze som videl aj tie kde este bola navigacia uplne mizerna az po tie kde featurky v appke boli aspon na urovni prveho roborocku ktory som mal pred 4 rokmi.
Co z toho ze sa sam vysype, ked nepovysava poriadne. Keby stal 300, tak okej, ta cena je uz taka ze sa da prizmurit oci a spravit kompromisy, ale 400 by som zan nedal, kedze samovysypanie neni az taky lifechanger (kym sme boli 2 a mali len 1 psa ktory neplzol, tak stacilo vysypat nadobku 1x tyzdenne, povysavana plocha 70 stvorcov). Ak by mal nahodou doma koberce, tak to je ina pesnicka, tam roomba povysava lepsie. Ale ak ma doma niekto viac kobercov ako tvrdych podlah, asi by mal prehodnotit svoje zivotne rozhodnutia.
A neviem aky si robil research, ja som len buchol do googlu Q5ku a hned mi ich tu v DE vyhodilo dokonca za 320 euro euro (ale zo svajcu, nie ideal), stanicu za 150 ci cele kombo za 509 v kauflande.
Inak ta nadobka je dost velka, a 150 stvorcov umyje kym sa vyprazdni. Doplnanie neni az tak potrebne. Skor to cistenie mopu, po kazdej miestnosti by to chcelo oplachnut pre idealny efekt. Cize to chce trosku prplania sa pre perfektny vysledok. Riesi to s7 pro ultra a je teraz na amazone za 959. A asi ho zoberem.
Inak to mopovanie nie je vobec na zahodenie. Utiera to hoodne vela prachu, a to aj ked je najprv povysavane, a je to iba tahanie handry s davkovanim vody.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tie recenzie mi prídu celkovo nie práve dobré - tých modelov je priveľa, testovanie je v podstate náročné práve kvôli požiadavke fyzického miesta, takže aj preto sa tie testy a "testy" často nevyhnú tej 1m2 kocke. Ja napríklad nejako nevidím tvoje body proti i3, nejako niečo také neregistrujem, čo je asi aj dobré, lebo keby som to registrovla, tak to nečistí dobre. Zase ale tá navigácia nemusí byť zlý bod, lebo už párkrát požuval nejakú špiónsku servítku a zastavil sa a poslal notifikáciu, ale okrem toho nič.

Ja si myslím, že aj s aktualizáciami všetko, čo má aspoň nejaké meno a všeobecné hodnotenia na dobrej úrovni je niečo, čo tú plavačku proste povysáva. No a mop? Ja stále nie som o jeho užitočnosti presvedčený (okrem S7 Ultra, to súhlasím, to je nebe a dudy, máš tam všetko, samo sa vyprázdni, umyje a aj naplní), lebo nie že by som práve Let's Dance s mopom ale popravde ja mopom prejdem plavačku raz za pár mesiacov a aj to netrvá suma sumárum na celý byt viac ako 15 minút (+ ja si do toho naserem aj nejakú kvalitnú chémiu, naj to vonia), takže ja stále na to pozerám, že robot, ak neriešime high-end, má povysávať, vyprázdniť sa sám a nemal by som o ňom vedieť (až na nejaké výnimky) a raz za pár mesiacov mám vymeniť sáčik.

Inak, ja som asi slepý ale ja okrem nového výsledku od noci v podobe US Roborock shopu

https://us.roborock.com/products/roboro ... -dock-pure

nevidím nič a nikde. Geizhals taktiež nepozná samostatnú stanicu (jedine tú pôvodnú pre S7, ktorá je dostupná aj u nás) pre Q5-Q7, len kombo Q7 Max+.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa Chris »

zdravicko, aky sa teraz robo vysavac oplati ? :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2080
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa zoom »

Poviem ti na zaklade tu hejtovanych testov, mojich malych skusenosti a sympatii. V svedskom Rad & Ron je prvych snad 20 miest na tom podobne hodnotenim (50-55, tipujem max bude 100). Patria tam nejake Electroluxy, Samsungy, Miele Scouty RX2/RX3, Neato D6/D7, Roborocky a aj nejake Ecovacsy. V nemeckom Stiftung Warenteste z 12/2022 dobre dopadli medzi mopovacimi Roborocky a nejake nam nezname stroje (Medion, Shark) a medzi cisto vysavacmi Miele Scout RX3 a Neato D8.

Moja dlhodobo sympaticka znacka je Neato. Aj z okolia mam na nu dlhe roky dobre ohlasy. Ked sa rozhodnes verit Stiftungu, tak v teste Roborock S7 (a tipujem, ze ine modely budu podobne) bol dobry na vysavanie/mopovanie tvrdych podlach bez dlhych vlasov, kde celkom vyfailoval. Naopak Neato D8 si fajne poradil s tymi vlasmi na koberci.

Tu na fore je celkom odporucany Roborock. Kupil som ho do jedneho bytu, lebo clovek to uz dlho chcel a ja som bol zvedavy na technologiu. Nemam rad cinske chujiny, naposledy som rozbiehal katastrofalne navrhnutu Xiaomi IP kameru. Roborock vsak... dost prekvapil. Pozitivne. Aplikacia je prehladna a funkcna, parovanie lahke a bez problemov.

Na zaciatku pustis robota, kludne s Quick Map funkciou, cize nejako nevysava, len si Lidarom urobi mapu bytu. Tuto mapku si lahko rozkrajas v telefone na jednotlive miestnosti, priradis im typ podlahy a mozes potom lahko vysavat, co a kedy chces. Cely byt povysavat a mopovat? Jasne, jeden klik. Iba vysavat a bez mopovania? Tri kliky. Iba kuchynu/obyvacku, volaco? Tiez par klikov. Automaticke nastavenia - kuchyna o X:YY hodine, obyvacka o Y:ZZ hodine, kuchynu mopovat, obyvacku nie... nie je problem. Mal si na zemi polozene krabice/tasky/psa/stromcek, ked mapoval byt? Nevadi. Pri kazdej ceste aj tak aktualizuje mapu. Realtime, live vidis na mobile mapku aj jeho polohu. Mapky mozes mat ulozene 4 tusim, takze nie je problem ho v dome preniest na ine poschodie a on vie, kde je. Mas pustene mopovanie a pride na koberec? Tak ho vypne, aby ho nevlhcil. Atd, atd.

Ad mopovanie: Myslel som, ze to bude taky gimmick, ale je to fajn vec. Neber to ako nahradu tvojho mopu s mnozstvom vody. Je to nieco ako kvalitnejsie vysavanie. Ako keby si zapraseny stol utrel suchou servitkou vs. navlhcenou servitkou. A hoci ma malu nadrzku, tak to staci na cely tento byt (60+ m2) a este tam ostane voda.

Ako problemy by som spomenul, ze s nadrzkou na vodu je tazsi, takze mal problem prejst cez vyssi prah (stary dreveny cca 1 - 1,5 cm) a samozrejme zrkadlo robilo Lidaru problem (nie nevyhoda konkretne toho robota). "Za" zrkadlom videl dalsi priestor a snazil sa tam dostat. V mobile som potom ten priestor "za" zrkadlom odkrojil ciarou ako virtualnu No Go zonu a je pokoj.

Takze Neato (D8) a Roborock (henten je konkretne Q7 Max) je za mna asi OK. Oba okolo 400,-€. D8 sa da kupit v Rakusku aj za menej, resp. u nas asi vobec nie je.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa Papek »

Do bodky suhlasim so Zoomovym hodnotenim S7. Mam ho doma a mam nastavene pravidelne vysavanie. Raz za tyzden vysypem nadobku na prach, doplnim vodu, umyjem mop. Tazka pohoda. Mam iba jeden nizky koberec Lindstrom, resp. je to vstupna rohoz aka sa pouziva v predajniach. Ten vyzera po vysavani prakticky rovnako ako ked ho prejdem klasickym vysavacom.

V robote mame cerstvo kupeny Q7 so stanicou na vyprazdnovanie. Vyuzivame ho denne, ale iba na vysavanie, takze mopovanie neviem zhodnotit. Stanica pekne vysaje obsah vysavaca aj filtre, iba v nej treba menit vrecka. Q7 ma problem prejst cez cca 2 cm vysoky prah. Kvalita vysavania dobra, mame vsade dlazbu a na pohlad je pekne cisto.

Ak by som mal odporucat niektory z tychto dvoch, tak S7 mi vyhovuje kvoli tomu, ze si automaticky dvihne mop ked vyjde na koberec. Prave koberec mam pred vchodom do kupelne, takze sa bez problemov robot dostane aj tam. Q7 je zase lacnejsi a za cenu S7 mas Q7 aj so stanicou.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1635
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa werwest »

Neato ma ok vysavace, no roborocky byvaju lacnejsie
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa Chris »

Dikes Do nadrzky na mopovanie sa da dat aj dezinfekcia s vodou?

S Eufy, konkretne X8 Hybrid skusenosti nemate? Na ten by som mal 35% zlavu
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa Papek »

Do nadrzky ma ist iba cista voda, v navode je to zdoraznovane. Roborock par mesiacov dozadu vydal nejaky specialny cistic, ktory je pre roboticke vysavace, ale nevidel som ho zatial u nas v predaji https://us.roborock.com/products/roboro ... robot-mops
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5355
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja tam davam random cistic a funguje bez problemov uz dost dlho. A aj keby to nejakym zazrakom poskodilo pumpu(co neverim) tak co, nova stoji 20€. Na matnej podlahe funguje aj jarova voda lepsie ako cista voda :D
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa HellAngel »

kolegina tiez dava cistice do mop pro a uz druhym rokom bez problemov funguje
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1635
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa werwest »

Tiez davam random cistic. Len nanho pozrem ci tam neni daco co by bolo fakt nekamaratske voci plastom
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa Chris »

tak Q7 alebo S7 ? Nic ine sa neoplati ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2080
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa zoom »

"Oplatit sa" je skor subjektivna vec. Neato a Roborock je odskusane. Zrovna ten Roborock ma fajn aplikaciu a naozaj ako IT-ckara ma bavi pozerat ho kade lozi, hrat sa s tym a tak. Taktiez u mna hra velku rolu integracia IoT a Neato aj Roborock vies napchat do Home Assistanta (resp. Neato teraz prechadza medzi dvomi API, tak D8 este nie je pripojitelne do HA).

Ak chces este nieco podobne na vyber, osobne by som sa asi nebal vyskusat nejaky Samsung. Tiez ma Lidar, bude mat integraciu do SmartThings a najdes ho za nieco malo cez 400,-€. Osobnu skusenost ale nemam. V Rad & Ron dostali Samsungy za programovanie znamku 3/10, Roborock 7/10. Tak mozno ten Roborock bude mat predsa len trochu premakanejsiu tu aplikaciu.

V testoch su tiez podobne a lepsie hodnotene vysavace, ale vacsina je podstatne drahsia nez 400 evri. Ak chces verit testom, tak aj v Rad & Ron, aj v dTeste pomerne OK dopadla Vileda VR 102. Co je nejaky lowcost bez Lidaru za 250 eur ci kolko. Ale aby som usetril 150 evri, a potom sa 5 rokov pozeral na hlupeho robota, co sa pohybuje asi cez Brownov pohyb a nemal snad ziadnu normalnu aplikaciu a integraciu, tak to je take setrenie o hovne. Eufy som v testoch moc nenasiel a vyhol by som sa mu teda. Proste Roborock = OK a odskusane. Neato = OK. Samsung = zrejme OK. Ine dobre hodnotene znacky = urcite OK, akurat za 600-900 eur. Nejake nezname znacky a experimenty, aby som usetril 100 eur? But why?
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1635
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Roboticky vysavac max 400€

Príspevok od používateľa werwest »

Celkom fajn zhrnute. Samsungy boli tak 2 roky dozadu vyrazne drahsie oproti tomu co ponukali, takze som nemal motivaciu na ne pozerat detailnejsie.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem

Návrat na "Nákupná poradňa"