Vsetko o Windows 11 (XI)

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Vsetko o Windows 11 (XI)

Príspevok od používateľa kllr007 »

Áno je to bezpečnosť a nie neznamená že W10 je nebezpečný, len že W11 bude bezpečný viac. Neviem čo je na tom ťažké pochopiť, mal som vzato že tu sa ľudia do komplexnosti IT rozumejú trošku viac ako žiaci na ZŠ. Aj na tvojom príklade jasne vidieť že starší PC nieje problém ak spĺňa požiadavky (ktoré, opakujem to už 10x, nemusia a nie sú založené len na výkone) a teda argument nutenia kúpy nového HW akosi uteká. A teda tvoj "princíp" o ktorý ti akosi ide nechápem.

A áno, doteraz sme to nemali. No dávnejsie sme nemali kopec veci ktoré dnes považujeme za samozrejmosť.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Vsetko o Windows 11 (XI)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

A ako využije bežný používateľ "bezpečnejší viac" systém? Keď reálne furt bežný používateľ nevie čo je ani TPM a či ho vôbec jeho procesor má.

S tým výkonom a kúpou nového HW no ja ti neviem... ak môžem upgradovať bez problémov počítač, čo má síce novší procesor, ale reálne celkovo výkon toho počítača nezvládne proste ten Windows 11 a druhý počítač čo má starší procesor resp. HW tak tam len jeden zádrhel a to, že nemá TPM inak by to zvládol, tak teraz mi povedz, že to nie je nútenie kúpy nového HW a, že to nie je aj o výkone.

Reálne ja stále nechápem aký prínos by mal pre mňa TPM keď je tak extrémne potrebný pre 11-tku. Microsoft nech dá reálne fakty, čo je to "vyššia bezpečnosť"... pre mňa sú to dve slová a nič viac.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Vsetko o Windows 11 (XI)

Príspevok od používateľa kllr007 »

JacobSteven napísal: So 25. Sep, 2021, 22:12 A ako využije bežný používateľ "bezpečnejší viac" systém? Keď reálne furt bežný používateľ nevie čo je ani TPM a či ho vôbec jeho procesor má.

S tým výkonom a kúpou nového HW no ja ti neviem... ak môžem upgradovať bez problémov počítač, čo má síce novší procesor, ale reálne celkovo výkon toho počítača nezvládne proste ten Windows 11 a druhý počítač čo má starší procesor resp. HW tak tam len jeden zádrhel a to, že nemá TPM inak by to zvládol, tak teraz mi povedz, že to nie je nútenie kúpy nového HW a, že to nie je aj o výkone.

Reálne ja stále nechápem aký prínos by mal pre mňa TPM keď je tak extrémne potrebný pre 11-tku. Microsoft nech dá reálne fakty, čo je to "vyššia bezpečnosť"... pre mňa sú to dve slová a nič viac.
- Prave preto ze nevie co to je, tak je dost mala pravdepodobnost ze by to riesil. Takto to OS riesi za neho, len treba aby mal podporu. Ci ho ma alebo nie, ved na to ma ten MS tool, resp ked nebude kompatible ani mu update neponukne.

- Stale nedokazete pochopit ze v dnesnej dobe proste nie su minimalne poziadavky len a len o vykone. Jednoducho ano su slabsie PC ktore ten OS spustia su silnejsie ktore nie. Ale opakujem teraz nejde len o hruby vykon. Mas mnoho slabsich kariet ktore podporovali DX12 a mnoho silnych ktore boli byvale vlajkove lode s podstatne vacsim hrubsim vykonom a podporu nemali. Plakal si rovnako ?

- MS ti nema davat preco ake to bude mat vyhody pre teba. Kto chce si zisti na nete, kto nie, neriesi hotovo.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Vsetko o Windows 11 (XI)

Príspevok od používateľa lacika »

hmmm.. tak sa tak ohanas tym DX12, ktore karty (v ktorom roku) mali full support dx12?
A kedy zacali vychadzat hry exkluzivne pre DX12?
nabeh titulov bol velmi pozvolny, prve tituly boli len zdielne MS aj to len preto, ze sa jednalo o xbox tituly.

Hlavne treba argumentovat tym, ze karta je len komponent, ale vymenou dosky a cpu menis PC..
Je sice pekne, ze mozes zadarmo migrovat z W10 na W11, ale ak nemas full licenciu a vymenis dosku, tak cau parky..
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Vsetko o Windows 11 (XI)

Príspevok od používateľa shiro »

kllr007 napísal: So 25. Sep, 2021, 22:38 - Prave preto ze nevie co to je, tak je dost mala pravdepodobnost ze by to riesil. Takto to OS riesi za neho, len treba aby mal podporu. Ci ho ma alebo nie, ved na to ma ten MS tool, resp ked nebude kompatible ani mu update neponukne.
Z pohladu takeho zakaznika OS nic neriesi, naopak je zdrojom jeho nastvanosti. Lebo musi zrazu riesit nejaku blbinu, umelo vymyslenu microsoftom. Pricom nikde nieje realne uvedene, ako TPM zabrani zneuzitiu ci zavireniu PC v domacich podmienkach = uzivatelia nevidia dovod na nejake TPM.
kllr007 napísal: So 25. Sep, 2021, 22:38 - MS ti nema davat preco ake to bude mat vyhody pre teba. Kto chce si zisti na nete, kto nie, neriesi hotovo.
To je co za divna obratena logika, ze nema? Praveze ma. Oni nieco vyzaduju, tak nech to aj dobre zdovodnia. Inac nech sa necuduju. Hlavne pre beznych uzivatelov. My si to dohladat vieme, no tiez som ziadny oficialny a riadny dovod nenasiel.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Vsetko o Windows 11 (XI)

Príspevok od používateľa kllr007 »

Zdvovodnuje ti niekto prečo vyžaduje stvorjadro ? Zdvovodnuje ti niekto prečo chce 8GB RAM ? Jednoducho dali minimálnu konfiguráciu akú dali a buď sa s tým zmieriš alebo sa môžeš sťažovať ...na fore maximálne. Jednoducho vyžadujú TPM z bezpečnostných dôvodov, bodka.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Vsetko o Windows 11 (XI)

Príspevok od používateľa HellAngel »

otazka je, aj ci take TMP je nazoaj vec, ktora stoji za vymenu OS. W11 neprichadza nic s revolcnym a ani zdaleka to nie je taky skok sko z W7 na W10, aj ked medzi nimi bola Vista a W8. A ten podporovany slabsi HW, len kvoli tomu ze obsahuju TMP. Neviem co je nebezpecnejsie, starsi ale podstatne vykonejsi HW, alebo slabucky HW, kde si budu uzivatelia instalovat programy aby im PC/Notebook lepsie slapal. A ako asi vsetci vieme, prave v podobnych programoch je toho sajrajtu az az. Podla mna najslabsim clankom ohladne bezpecnosti su stale ludia a podla toho co sa da najist a dohladat ohladne TMP, nevidim v tom ze by eliminoval prave tento najnebezpecnejsi aspekt. Nikde som nenasiel realnu funkcnost TMP. SOm zato, aby vyzsia bezpecnost bola u serverov, firemnych PC, ale pre ludi v domacnostiach uplne nepodstatne. Relativne lacna a velmi ucinna ochrana proti virusom je aj robenie zaloch. Kolko percent ludi ich realne robi?

Stale nie jesom presvedceny to prinose TMP a ako hlavnom dovode potreby W11. Vidim v tom iba kseft
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Vsetko o Windows 11 (XI)

Príspevok od používateľa shiro »

kllr007 napísal: Ne 26. Sep, 2021, 08:45 Zdvovodnuje ti niekto prečo vyžaduje stvorjadro ? Zdvovodnuje ti niekto prečo chce 8GB RAM ? Jednoducho dali minimálnu konfiguráciu akú dali a buď sa s tým zmieriš alebo sa môžeš sťažovať ...na fore maximálne. Jednoducho vyžadujú TPM z bezpečnostných dôvodov, bodka.
To je odpoved ako pre ovce, vzhladom na poziadavky OS. "Vyzaduju, nezaujima ma preco, posluchnem a este to budem obhajovat". Keby vyzadovali aby si pri PC klacal, tiez by si takto rozmyslal? :-)

Pisal som to aj predtym, ze ak by vyzadovali 4c CPU ci 8GB RAM, tak to su bezne veci v PC a okrem OS z toho profituju programy a koniec koncov aj uzivatel = ovela vacsi uzitok z tychto veci ako jednoucelove TPM, ktore je takmer uplne zbytocne v domacich podmienkach. Keby aspon riadne zdovodnili, ze preco, to je cely problem.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Vsetko o Windows 11 (XI)

Príspevok od používateľa kllr007 »

HellAngel napísal: Ne 26. Sep, 2021, 08:57 otazka je, aj ci take TMP je nazoaj vec, ktora stoji za vymenu OS. W11 neprichadza nic s revolcnym a ani zdaleka to nie je taky skok sko z W7 na W10, aj ked medzi nimi bola Vista a W8. A ten podporovany slabsi HW, len kvoli tomu ze obsahuju TMP. Neviem co je nebezpecnejsie, starsi ale podstatne vykonejsi HW, alebo slabucky HW, kde si budu uzivatelia instalovat programy aby im PC/Notebook lepsie slapal. A ako asi vsetci vieme, prave v podobnych programoch je toho sajrajtu az az. Podla mna najslabsim clankom ohladne bezpecnosti su stale ludia a podla toho co sa da najist a dohladat ohladne TMP, nevidim v tom ze by eliminoval prave tento najnebezpecnejsi aspekt. Nikde som nenasiel realnu funkcnost TMP. SOm zato, aby vyzsia bezpecnost bola u serverov, firemnych PC, ale pre ludi v domacnostiach uplne nepodstatne. Relativne lacna a velmi ucinna ochrana proti virusom je aj robenie zaloch. Kolko percent ludi ich realne robi?

Stale nie jesom presvedceny to prinose TMP a ako hlavnom dovode potreby W11. Vidim v tom iba kseft
- Ako hovoris, preco W11 stoji vobec za vymenu ? Preco sa tu 3 strany riesi ze vam nepojde na 7 rocnom HW ? Vo firmach si dalej budu bezat vo vacsine na W7, par stastnych bude mat W10, a doma to bude W10 vs W11 podla podpory. Uplne pohode, zbytocne tu placete.
- co sa "booster" programov tyka - teraz zachadzas uz proste do sfer na ktore MS nema paku.

shiro napísal: Ne 26. Sep, 2021, 09:03 Pisal som to aj predtym, ze ak by vyzadovali 4c CPU ci 8GB RAM, tak to su bezne veci v PC a okrem OS z toho profituju programy a koniec koncov aj uzivatel = ovela vacsi uzitok z tychto veci ako jednoucelove TPM, ktore je takmer uplne zbytocne v domacich podmienkach. Keby aspon riadne zdovodnili, ze preco, to je cely problem.
Keby vyzadovali 8-core alebo 16GB RAM tak places uplne rovnako.
Zdôvodniť to zdôvodnili - jedna sa o bezpecnostny req. ktory v dnesnej dobe je potreba. Opakujem to uz posledny krat - dnesny vykon je vo faze kedy postacuje a proste orientacia na bezpecnost dava vacsi zmysel.

Na margo toho, nutene patche na spectre/meltdown a ine diery ti nevadili a predsa ti ich nijako nezdovodnili, iba si mal nižší výkon.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
JurajSlovakID
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 783
Dátum registrácie: Po 13. Apr, 2015, 09:35
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vsetko o Windows 11 (XI)

Príspevok od používateľa JurajSlovakID »

tak som riesil technicky problem a reinstaloval som z 11 na 10 a z 10 opat na 11, mam 1TB rozdelene na pol, pri instalacke som nevedel na ktorej su data a na ktorej windows tak som to supol odhadom, teraz som skusal ze co mam na D disku a bol zamknuty (bitlocker) a 48 miestny kluc som nemal, tak som to vyriesil formatom :D
PC: CPU: RYZEN 5950X VMR-B2@ 4725MHz 1.35V , Chladic Arctic Liquid Freezer II RAM: GSKILL NEO 2x16KIT(32GB) 14-15-15-12-26-38 CR2 - upravene tercialne casovania, GFX: AMD Vega64, MB: Asus Dark Hero VIII X570, M.2 SSD Samsung 990 PRO 2TB, 2xRAID1 WDGOLD 8TB
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 21995
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Vsetko o Windows 11 (XI)

Príspevok od používateľa dexterav »

keby boli - tak jednu dostaneš :D
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Vsetko o Windows 11 (XI)

Príspevok od používateľa shiro »

kllr007 napísal: Ne 26. Sep, 2021, 09:27 Keby vyzadovali 8-core alebo 16GB RAM tak places uplne rovnako.
Zdôvodniť to zdôvodnili - jedna sa o bezpecnostny req. ktory v dnesnej dobe je potreba. Opakujem to uz posledny krat - dnesny vykon je vo faze kedy postacuje a proste orientacia na bezpecnost dava vacsi zmysel.

Na margo toho, nutene patche na spectre/meltdown a ine diery ti nevadili a predsa ti ich nijako nezdovodnili, iba si mal nižší výkon.
"Bezpecnostny req" nieje ziaden dovod. Ziadne blizsie vysvetlenie, nic
Ked uz sa hraju na bezpecnost, tak co im brani dat komplet info? Ved ked ludi presvecia riadnym dovodom, tak sami budu TPM chciet a tym padom menej prace, mylnych info a dohadovania sa, ako tu vedieme my. By som sa pozrel ako by MS zvedavemu zakaznikovi zdovodnil potrebu TPM a hlavne, ako mu pomoze k nejakej bezpecnosti. Aby si BFU nemysleli, ze je to akysi zazracny HW antivirak/antispyware.

Patche na spectre/meltdown boli zdovodnene v XY peknych clankoch, kde sa rozoberali tie diery v CPU. Ale opat, domaci uzivatel sa nema coho bat. Profi hackera isto nezaujima janko hrasko z horej dolnej, skor idu po datacentrach a citlivych datach velkych firiem. Ak vadil znizeny vykon, tak sa vedelo, ktore patche to su a zabranit ich instalu alebo odinstalovat.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Vsetko o Windows 11 (XI)

Príspevok od používateľa kllr007 »

TPM je tiež zdôvodnené v XY článkov kde sa to rozoberá.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Vsetko o Windows 11 (XI)

Príspevok od používateľa lacika »

uz by ste to mohli aj ukoncit.
Používateľov profilový obrázok
Vlko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2198
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 12:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Vsetko o Windows 11 (XI)

Príspevok od používateľa Vlko »

Procesory AMD mají ve Windows 11 až o 15 % zhoršený výkon, má to spravit aktualizace
https://www.cnews.cz/procesory-amd-ryze ... tualizace/
Problém 1: L3 cache třikrát zpomalená
Za prvé je ve Windows 11 z nějakého důvodu problém s L3 cache. AMD uvádí, že s Windows 11 má L3 cache procesoru AMD Ryzen z nějakého důvodu až třikrát horší latenci.
Propustnost je zdá se tímto poškozena také. Podle AMD některé aplikace citlivé na latenci cache mohou zaznamenat zhoršený výkon, a to až o nějakých 3–5 % . Horší to může být ve hrách, které jsou na cache citlivější než většina aplikačního softwaru. Podle AMD v některých eSports hrách může být propad výkonu dokonce až o 10–15 %, byť takto špatné výsledky by prý měly být spíš vzácné než typické.
Obrázok
Problém 2: Boost a preferovaná jádra
Vedle předchozí chyby mají Windows 11 s procesory AMD problém ještě jinde. Je znám další separátní bug, který spočívá v tom, že Windows 11 nepoužívají správně preferovaná jádra. Ryzeny 3000 a 5000 hlásí systému Windows, která jejich jádra jsou schopná dosahovat nejvyšších frekvencí. Účel je, aby Windows pak na právě tato jádra umisťovala jednovláknové úlohy nejvíce potřebující výkon.

MD uvádí, že ve spolupráci s Microsoftem by měly vyjít záplaty, které tyto problémy budou řešit. Pravda, použitá formulace neslibuje úplně doslova, že se výkon vrátí úplně na 100 %, ale nejspíš by měl.
Dobrý prúser :(
Intel i7 10700K@5,13Ghz, Scythe Mugen 5 Rev. B, Asus PRIME Z490-P, Kingston Predator + Corsair Vengeance (4x8) 32GB DDR4 @3500Mhz CL16, Sapphire
NITRO+ RX 6800 16GB 2,4/17,2Ghz, SSD Samsung 860 EVO 250GB, Team Group CX2 1TB, Kingston A2000 1TB NVMe, + HDD 320GB WDWD320BEKT, Samsung DVD-RW SH-S183A, A4tech Bloody V7M HoleLess, Seasonic Focus Plus SSR-750FX Gold, Lian Li Lancool 215 White, 32" Samsung LE32B551 RED, Nintendo Switch V2 HWFLY Modchip OC CPU: 1020@1785Mhz, GPU: 768@921Mhz, RAM:@1600MHz

Návrat na "Operačné Systémy"