Politická debata 2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Uz som pocul vsetko, ale zeby polsko bolo vzorom rozumu, sudrznosti, spolupatričnosti a dokonca kvalitneho jedla, to som veru nezazil :D
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa dendroid »

To som ja niekde povedal ? Bepetko spomenul burger, ja som na to nadviazal nazorom, preco to podla mna na SVK funguje ako to funguje. Teda nefunguje.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak si tam odskoč, dopraj si. budeš prekvapený.

z mojich skúseností aj rozprávania iných majú všetky štáty okolo nás lepší pomer cena výkon v službách.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa dendroid »

Ja som bol inac tiez v soku naposledy vo Viedni. Skoro trojnasobna priemerna mzda ako na SVK. Ceny v restike v centre mesta tak max o polovicu vyssie ako v KE. Uz aj cena alkoholu sa pomaly dorovnava, pivo v KE spokojne 2.5, vo Viedni cca 4 eura. Vie niekto, co je za tym ? Vyssia DPH, odvody, vysoke ceny potravin ?
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa werwest »

Porovnavat dedinu v polsku s bratislavou. No to mi ho vyndej. Ved aj v blbom lucenci sa da kralovsky najest za 5 korun. Jaj ci lucenec su uz madari som zabudol.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa bepetko »

Tak to porovnám s Námestovom, Tvrdošínom a Trstenou alebo dedinou. Prašť ako uhoď. Všetci sa hrajú na profesionálov, až na to že nie sú.
Moja kaderníčka ma strihávala za 2€ čo mi prišlo extrémne málo. Prax má roky.
Kamarát bol na dvojtýždňovom barber kurze a pýta 25€ za strihanie. Hlavne že si spravíš fotku s rumom. Ďalej sa už nevyjadrujem. Len si myslím, že na Slovensku nezodpovedá cena kvalite respektíve ju musíš hľadať
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Jednoduska napísal: Ne 26. Dec, 2021, 17:38 Tak si tam odskoč, dopraj si. budeš prekvapený.

z mojich skúseností aj rozprávania iných majú všetky štáty okolo nás lepší pomer cena výkon v službách.
tak bolo to v priemere lacnejsie ako na SVK, ale zeby som slintal nad obedom v polsku... Ak neratam vylet do osla tak som sa dobre a lacno najedol asi vsade :D
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Kremeľ podľa USA pripravuje na východe Ukrajiny takzvanú operáciu pod falošnou vlajkou (false flag operation). Sabotéri napojení na Moskvu majú podľa Bieleho domu podniknúť akciu, ktorá poslúži ako zámienka na vpád ruských vojsk na Ukrajinu.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22822175/chysta-s ... tolog.html


uz mate nakupene zemiaky, muku, cestoviny, alkohol a toaletak?
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

https://drive.google.com/file/d/1czG95w ... o5j1t/view

Ukrajinske skoly rozposielaju pdfko co robit ked zacne vojna
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11463
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa Andre »

5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3634
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa fobos »

Ja som neveril do teraz, že Rusko naozaj napadne Ukrajinu a ešte v takomto rozsahu, ten krpatý šašo sa načisto asi pomiatol :facepalm:

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_remy
„Invaze ochranou před větší katastrofou“

Putn tvrdil, že útok je sebeobranou proti vzniklým hrozbám a „ještě větší katastrofou, než tou, která se děje dnes“.

„Bez ohledu na to, jak je to těžké, vás žádám, abyste to pochopili,“ vyzval Putin ukrajinské občany.

Putin varoval před pokusy zasahovat do dění zvenčí, zejména vojenskými prostředky. „Nikdo by neměl pochybovat o tom, že přímý útok na Rusko povede k porážce a strašlivým následkům pro potenciálního agresora,“ prohlásil.

„Kdokoli by se pokusil zasáhnout a ještě více vytvářet hrozby pro naši zemi, pro naše lidi, měl by vědět, že ruská reakce bude okamžitá a zůsobí vám takové následky, jaké jste nikdy ve své historii nezažili,“ hrozil Putin.

„Jsme připraveni na jakýkoli vývoj událostí. V tomto ohledu byla učiněna všechna potřebná rozhodnutí. Doufám, že budu vyslyšen,“ uzavřel ruský prezident.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_remy
je to smutné, patetická EU sa na inšie ani nezmohne ako vyhlasovanie sankcií, odsudzovanie a podobne.. Putin si je toho vedomý, že priamy kontakt s jeho krajinou z EU a ani USA nehrozí, robí si tam čo chce..
Naposledy upravil/-a fobos v Št 24. Feb, 2022, 08:58, upravené celkom 1 krát.
Xbox Series X...
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa materik »

Dobre to zhrnul chlapik vo videu od @Andre. Putin zasiel tak daleko, ze ak by cuvol, mali by ho za slabocha a ruske vojenske hrozby by ludia prestali brat vazne.
Je to smutne, co som o nom cital posledne spravy, chlap zije bez netu, mobilu, socialnych sieti... Vsetky info co dostava, mu niekto musi sprostredkovat. On totalne stratil kontakt s realitou :facepalm:
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3303
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa beardie »

fobos napísal: Št 24. Feb, 2022, 08:53je to smutné, patetická EU sa na inšie ani nezmohne ako vyhlasovanie sankcií, odsudzovanie a podobne.. Putin si je toho vedomý, že priamy kontakt s jeho krajinou z EU a ani USA nehrozí, robí si tam čo chce..
co ine ako ekonomicke sankcie by mala EU zaviest? akokolvek je to smutne, je to vojensky konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom/Bieloruskom a EU sa do neho (momentalne) nemoze montovat

netreba zabudat, ze EU, minimalne Stredna Europa, je od Ruska bytostne zavisla a bez jeho plynu neprezije
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1926
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa maniak »

Polsko uz je takmer nezavisle od ruskeho plynu, aspon tak sa teraz v poslednom case vyjadrili. Od dalsej sezony uz chcu byt uplne nezavisli.
FVE 12.45 kWp V/Z

Návrat na "Debata o všetkom"