Politická debata 2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa dendroid »

molnart napísal: Št 25. Nov, 2021, 08:59
dendroid napísal: Št 25. Nov, 2021, 00:54 Zakazat im zrazu, takmer z hodiny na hodinu, ist si vybavit spustu veci.
co ti konkretne zakazali? nemam dojem ze tieto jalove opatrenia by nejako zasadne mohli ovplyvnit niekoho plany. ten kto chcel ist do knihkupecstva si to objedna online a urady pockaju. keby vypukla vojna tiez by sa zastavil zivot a prakticky nejsme od toho uplne ze daleko

taketo opatrenia sa najlepsie zavadzaju narazovo, jednak to menej boli a druhak ludia nespravia utok na vsetky prevadzky a nevysuju premorenie a nestihnu zorganizovat ani nejaky organizovany odpor.


Co mi konkretne zakazali ? Ja som v tom, ze nam zakazali takmer vsetko, ci sa mylim ? Kazdy si bez problemov a komplikacii vsetko nakupi a poriesi cez net ? Myslim, ze bolo jasne, ze sa lockdownu nevyhneme. Otazne bolo jedine kedy. A po minulorocnej skusenosti podla mna nikto necakal, ze to urobia zo dna na den. Tiez sa minuly rok nekonala ziadna katastrofa, ked dali ludom par dni cas. Uz len take kniznice zavrete z vecera do rana, ked sme pri knihkupectvach ... Ci v knihkupectve kupis kazdu knihu ? Pripadne si ju kupis za 50, 100 eur, ak ju potrebujes len na skusku napr ? Mas spustu dochodcov, ktori si kratia cas citanim a chodia do kniznice. Nemozu si dovolit kupovat knihy v knihkupectve, pripadne to, co sa tam dnes predava, ide mimo ich vkus. A tiez si tie knihy z knihkupectiev neobjednaju online len tak lahko a bez komplikacii, ked nevedia poriadne robit s internetom. Jediny argument, s ktorym suhlasim, su protesty. Tie by urcite boli. Netvrdim, ze sa teraz niekto dostane kvoli lockdownu do existencnych tazkosti, lebo nemal jeden - dva dni cas si nieco poriesit. Ale ze sa tym skomplikoval ludom zivot je podla mna fakt. A ze sme sa dostali tam, kde sme dnes, do velkej miery kvoli neschopnosti tejto vlady sebeckych egomaniakov, je podla mna dalsi fakt. Keby to v predchadzajucej vlne nemenezovali ako tretotriedny neschopny manazer v korporate, mali by v nich vacsiu doveru ludia. A urcite by sme mali vacsiu zaockovanost. Velmi biedna politicka kultura je u nas v porovnani so zapadom. Nie je sa comu divit, ze uz u nas pomaly ani nikto pricetny do politiky nejde.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa kllr007 »

Ludi hlavne serie ze vlada je neschopna:
V pondelok "lockdown nehrozi, nudzovy tiez nie"
V utorok "lockdown asi v lokalizovanych castiach aj to pre neockovanych"
V stredu "Neviem asi aj hej nie alebo uvidime"
Stvrtok "Lockdown bude sice vsade ale ockovanych a prekonanych sa tykat nebude"
Piatok "lockdown je tvrdy a pre vsetkych"

Tak nech idu do pixe a necuduju sa ze su ludia nasraty. Toto uz neuhraju nech sa tvaria ako chcu, uplne neschopna banda ktora by mala vyvodit osobnu zodpovednost, pretože tymto si pochovali aj tych par percent co by sa este zaockovalo. Ved minuly vikend mali pomaly rekordnu ucast a to len preto lebo pred vikendom povedali ze do nakupakoch pred vianocami budu moct iba ockovany a prekonany.. No nemohli to takto nechat ? Ludia by sa ockovali lebo logicky pred sviatkami chcu ist po obchodoch.. Teraz mozu tie centra akurat tak zavriet. Nehovoriac o tom ze nejaky dvojtyzdnovy "lockdown" fakt nepomoze, takze sda natiahne zas az do konca januara a potom v lete sa zasa budeme tvarit ze covid neexistuje. Dejavuuu
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1926
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa maniak »

kllr007: to iste bolo v AT tyzden a pol dozadu. Niekolko tyzdnov sme pocuvali, ze lockdown nebude, nebude, potom teda pre neockovanych a o tyzden uz bol ohlaseny pre vsetkych (tiez im musela vybuchnut situacia v Hornom Rakusku a Salzburgu). Zato uz aspon dali rozhodne kroky k tomu (ockovacie centra, mobilne timy, autobusy, povinne ockovanie od 1.2., teraz idu asi zaviest aj OP rezim na vysoke skoly). Ten komunikacny chaos je proste vsade, hlavne ked sa politici pozeraju viac na preferencie.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Hlavne to medzi ludi prinasa vela neistoty, nedovery a hnevu... Ludia potrebuju vediet co bude zajtra, pozajtra, o tyzden. Nemozu ist vecer spat s tym ze netusia co bude rano...


A to ze sa nieco deje v rakusku neznamena ze to nepokaslali aj oni
Naposledy upravil/-a SKiLEX v Št 25. Nov, 2021, 11:44, upravené celkom 1 krát.
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4778
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa hulo92 »

kllr007 napísal: Št 25. Nov, 2021, 10:24 Toto uz neuhraju nech sa tvaria ako chcu, uplne neschopna banda ktora by mala vyvodit osobnu zodpovednost, pretože tymto si pochovali aj tych par percent co by sa este zaockovalo. Ved minuly vikend mali pomaly rekordnu ucast a to len preto lebo pred vikendom povedali ze do nakupakoch pred vianocami budu moct iba ockovany a prekonany.. No nemohli to takto nechat ? Ludia by sa ockovali lebo logicky pred sviatkami chcu ist po obchodoch.
urcite sa ockovat kvoli nakupakom, ti iste :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3303
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa beardie »

prave dnes rano som cital nejaky clanok o motivacii k ockovaniu a ano, hlavny dovod (pre prve davky) bol ten, ze vlada slubila, ze ockovani budu mat volnejsi pohyb, a prave preto sa ti ludia davali ockovat
je to logicke, ak by mali iny dovod, drviva vacsina by to spravila uz skor

taktiez suhlasim s @kllr007 a @SKiLEX , problem je v neustale sa meniacich nariadeniach, po viac ako 1,5 roku covidu neexistuju udrzatelne sady opatreni, semafor sa meni kazdeho pol roka a ani ten nie je nadradeny rozhodnutiam regionalneho hygienika, neexistuju ziadne exit kriteria, ziaden konkretny ciel

vlada je personalne aj mentalne vyprahnuta a vytvara zastupne problemy, momentalne v podobe zmien pre zivnostnikov, ktore su castou verejnosti vnimane velmi kontroverzne
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa quicky »

Miso a na to si ako prisiel ? nebudem menovat z mojho okolia plati ako "zivnostnik" 1500e odvody z vlastneho vacku kazdy mesiac! 1500e "v cistom" na uhradu odvodov znamena najskor zarobiť daleko cez 2tis eur - iba na uhradu odvodov ? kazdemu zamestnancovi co sa stazuje odporucam sa vykaslat na robotu a ist do ulic si na vlastnu past/zivnost tie peniaze "v hrubom" si zarobit, potom nech sedia na teplom miestecku a 5x denne idu spokojne na fajciarsku a kavicku. - cest vynimkam. to ze maju pekne platenu pnku, dovolenecky a podobne - radsej komentovat nebudem, ja nemam ziadnych 20 ci kolko dni vlastne maju zamestnanci, idem raz za rok na 10 dni na dovolenku tam to hasne, robim po veceroch vikendoch pocas choroby, dovolenky sviatkov stale... raz som mal PNku dostal som dokopy asi 130eur (tusim 6-8dni), za to by som zaplatil z mojich zavazkov dokopy NIC, nie to este prezil s 4cl. rodinou. system je tak nastaveny,ze ta vyslovene nuti hladat cesticky kde co usetrit odlozit, inymi slovami prezit, v idealnom pripade by z teba zdanili aj vzduch co dychas.

milionarska dan - navrh, uplne absurdne, najskor prijem zdanis, potom kupis barak na ktorom uz stat tiez zarobil, potom mam este platit kazdy rok za to, ze som si ho uz raz zo zdanenych penazi kupil? to je uplne absurdne...

ja som proste tak nastaveny,ze ak mam za nieco platit, chcem adekvatnu sluzby/tovar - to je vsetko, rovnako ferove podmienky a spatnu vazbu za svoju snahu.

neberte to ako hejt ani mudrovanie, presiel som si kazdym stadiom co sa asi dalo, popri vyske a prax ako zamestnanec, nasledne hned ako zivnostik, momentalne ako sro.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa Miso122 »

quicky napísal: Št 25. Nov, 2021, 12:37nebudem menovat z mojho okolia plati ako "zivnostnik" 1500e odvody z vlastneho vacku kazdy mesiac! 1500e "v cistom" na uhradu odvodov znamena najskor zarobiť daleko cez 2tis eur - iba na uhradu odvodov ?
tak hadam ideme porovnavat percentualny podiel odvodoch a dani oproti zarobku, nie nahodou? :D ci ides sa teraz stazovat ze pri 10k mesacnom prijme musis platit 1.5k odvody, a upratovacka co nema v hrubom ani tisic? Ved ked system musi byt fer, tak kazdy plati rovnako predsa..
ITX >>> ATX
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa JacobSteven »

molnart napísal: Št 25. Nov, 2021, 08:59 co ti konkretne zakazali? nemam dojem ze tieto jalove opatrenia by nejako zasadne mohli ovplyvnit niekoho plany. ten kto chcel ist do knihkupecstva si to objedna online a urady pockaju. keby vypukla vojna tiez by sa zastavil zivot a prakticky nejsme od toho uplne ze daleko

taketo opatrenia sa najlepsie zavadzaju narazovo, jednak to menej boli a druhak ludia nespravia utok na vsetky prevadzky a nevysuju premorenie a nestihnu zorganizovat ani nejaky organizovany odpor.
Ale berieš to len z príkladu samého seba. Ja to porovnám zase napr. z OBI, bol som tam predvčerom si kopovať stropné svetlo a predstav si nedokázal by som si ho objednať na internete. V predajni si to nájdeš jednoduchšie a vieš si lepšie vybrať. A to keď sa dostanem ešte k tomu ako sa mi stalo v predošlom lockdawne, že som potreboval niečo z takého OBI a lepšie je prísť tam a porovnať si to naživo ako na internete porovnávať so skleslujúcim obrázkom. A nerozumiem kto vymyslel tie esenciálne obchody... ak obchody kde potrebujem kúpiť niečo súrne na opravu dajme tomu WC tak to je dôležité a nie nejaká čistiareň.

A z druhej strany nemyslíš proste na ľudí čo pracujú v tých obchodoch a aj samotné firmy. Tým, že im do predajne nikto nepríde sa im zníži predaj, aj omnoho menej zamestnancov bude treba tým pádom.

Ako keby išlo vláde o naše zdravie a takéto opatrenia majú pomôcť tak nech sú, aj napríklad ja budem veľmi rád doma, ak moju zamestnávateľovi štát dá takú kompenzáciu, že pôjde mi len o niečo menej znížený plat. Ale ak mám byť doma a aby mi chodil plat o 50% nižší ak nie viac, tak je síce super, že covid sa nebude rozširovať, ale to, že nebudem mať z čoho platiť účty, čo jesť, to im asi nevadí, že? A bohužiaľ home office napríklad pri mojej práci nie je vôbec možný.

Sa mi nakoiec najviac páčilo ich motto: Očkovanie je sloboda. Naletelo im 2,5 milióna ľudí, čo teraz majú smiešnu "výhodu" netestovať sa ak chodia do práce každých 7 dní... WOOOOW.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa quicky »

samozrejme ved socialna demokracia, pracujuci to zaplati za nepracujuceho... skorej som narazal na to porovnanie ako su zivnostnici hajzli co malo platia oproti chudacikom zamestnancom na teplom mieste.

p.s. ale tebe inak ako pride v pohode, ze dostanes rovnako ako ten co odvedie xkrat menej? malo by to mat nejaku hranicu minimalne, odvody bez stropu su absurdne, nehovoriac,ze ta odvody dobiehaju za minuly rok, teda nikoho nezaujima,ze tento ti karta nejde a take prijmy nemas ako vychadzaju odvody z min. roka. potom si to ako zivnostnik mozes rovno ....rucenie celym majetkom, oproti nahrade skody ako zamestnanec ani komentovat nebudem :) holt mal som sa lepsie ucit a dobre sa zamestnat bez starosti - moja chyba
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa wingo »

Quicky máš to absolútne pomýlené.

Živnosť vs zamestnanie je o tom, že ako zamestnanec máš istotu príjmu, to ale znamená aj že všetky zisky nad rámec tvojho platu idú firme, a všetko ti organizuje zamestnávateľ a musíš sa prispôsobiť firemnej kultúre. Ako živnostník je tvoja výhoda že všetky zisky ti zostanú, ale nesie to so sebou aj to riziko že tvoje sú aj všetky straty, a veci si organizuješ sám podľa vlastných predstáv.

Toto s daňami a odvodmi nemá mať absolútne nič spoločné, lebo dane ani odvody neodvádzaš štátu za to že máš istotu zamestnania - tú ti poskytuje zamestnávateľ, nie štát za tvoje dane a odvody.

Ten stav u nás je len dôsledok absurdnosti nastavenia celého podnikateľského prostredia ktoré je u nás dokrivené viac ako paragrafy slovenských zákonov. Áno zamestnanec je chudák, lebo z peňazí ktoré mu "platí" zamestnávateľ (superhrubá mzda) dostane omnoho omnoho menej ako živnostník. Tie tvoje kecy o teplých miestach sú len kecy ktoré platia možno v štátnej správe (ktorá je mimochodom platovo nevýhodná pre šikovných ľudí lebo tabuľky nepustia) keďže zamestnanec musí firme peniaze zarobiť (alebo zabezpečiť aby ich nestratila) inak bude prepustený ako nadbytočný. Teplé miesta nepatria do porovnania živnostník vs zamestnanec, lebo ešte teplejšie miesta majú živnostníci či firmy napojené na štátny cecok.

Milionárska daň je prvý chabý pokus aspoň čiastočne zdaniť majetok ľudí, ktorí často žiadne dane nikdy neplatili, naopak ešte zo štátu peniaze vyťahovali.
Inak majetkové dane sú v zahraničí úplne bežné a existujú ekonomické teórie presadzujúce prechod gra daňových výnosov z príjmových na majetkové dane.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa Miso122 »

Jasne, nejaka hranica by byt mohla. Ale ked si porovnas pracovnu poziciu na TPP vs tu istu pracovnu poziciu a rovnaky plat, keby to dany clovek vykonava externe ako SZCO/SRO, tak je tam brutalny nepomer cisteho zisku (beriem IT pozicie, kedze sa v tom odvetvi nachadzam)

edit: samozrejme pri TPP beriem superhrubu
Naposledy upravil/-a Miso122 v Št 25. Nov, 2021, 13:37, upravené celkom 1 krát.
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak nejak : treba pozerat ze hruba mzda nie je porovnatelna s tym z coho zivnostnik plati odvody - to je az SUPERHRUBA mzda alebo teda celkova cena prace.

Kuknite na vyplatnu pasku, ci mate 2000 alebo 3000 alebo 5000 alebo 8000 celkovu cenu prace, na ucet dostanete presne polovicu, plusminus desat korun (pre dochtorov ktori zarabaju desinu a viac mesacne je to polovica plus minus stokoruna, nie desatkoruna). Cize ak zivnostnik zaplati 1500 odvodov mesacne, zarobil zhruba 5000 v hrubom. A take cislo mu bude zavidiet 95% citatelov tohoto fora cize...

Nech sa paci pre inspiraciu : https://openiazoch.zoznam.sk/kalkulacky ... istej-mzdy
dajte si tam cojaviem slusnu mzdu v IT, povedzme 5700 eur hrubeho. Co vyjde ?

cista vyplata zamestnancovi na ucet 3887.-eur
hruba mzda zamestnanca 5700 eur,
celkova cena prace 7706 eur (to je cislo, ktore REALNE stojite vaseho zamestnavatela, on fakt tolko zaplati v tom mesiaci a to je bez dalsich nakladov ala kancelarie, firemne auto pre vas, pocitac, amortizacia vsetkeho),
kolko dani a odvodov plati zamestnavatel aj zamestnanec si pozrete a spocitate sami. Zivnostnik to ma zliate do jedneho - tam sa to nerozdeluje.


Suhlasim s tym ze platit tym nasim mudrym garnituram - a je jedno ci je tam Meciar, Dzurinda, Fico alebo Matovic a pozerat sa ako tie peniaze miznu do neznama - nie je zrovna med lizat. Ale mame nejaku inu moznost ? MATE DOJEM ZE V RAKUSKU PLATIA MENSIE ODVODY ?

Aby sme nasli porovnatelny prijem zamestnanca ku odvodom 1500 zivnostnika, asi by bolo treba nejake taketo cislo : 3300 hruba mzda, 4462 eur celkova cena prace. Vtedy su odvody 1500 aj drobne eur. Len zase pozor, trebalo by uplne presne vediet akych odvodov sa bavime... ci to bolo vsetky odvody, alebo ci to bolo len cojaviem zdravotne alebo socialne alebo co.

V kazdom pripade sa bavime o cislach na ktore drtiva vacsina naroda nedosahuje. Takze ano, vela odvodov zaplatit... ale to znamena aj vela zarobit.




>> Ale ze sa tym skomplikoval ludom zivot je podla mna fakt. A ze sme sa dostali tam, kde sme dnes, do velkej miery kvoli neschopnosti tejto vlady
>> sebeckych egomaniakov, je podla mna dalsi fakt. Keby to v predchadzajucej vlne nemenezovali ako tretotriedny neschopny manazer v korporate
>> mali by v nich vacsiu doveru ludia. A urcite by sme mali vacsiu zaockovanost.

jasne ze akykolvek "lokdaun" skomplikuje zivot ludom. Nemam dojem ze by ine vlady a krajiny boli na tom uzasne lepsie ako my - Svajciarsko, Nemecko, Belgicko, Svedsko, Rakusko, taketo rozvojove krajiny tretieho sveta...

Co sa tyka ockovania ludi, ich dovery atd, to je uplne ina diskusia ako vlada samotna. Nasa vlada nema nic spolocne s tym co k nam prislo zo zahranicnych korporacii na uplne inej urovni.

Ze su u nas ludia statisticky sprosti a vypatlani je zname uz davno. Nech sa na to pozreme akokolvek, ziadny vykvet to nie je.
Take individua ako sa u nas drzia v politike strasidelne vela volebnych obdobi... take sa nedrzia hadam nikde na svete okrem Afriky.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nemam pocit zeby v takom cesku, polsku, madarsku, alebo vpodstate hockde na balkane bola policka scena lepsia

A ani na zapade nie je vsetko len ruzove... vid strany zelenych
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

inak mudrost - ja som sa nenechal čipovať kvoli robote alebo kvoli nariadeniam politikov. Nech su aki alebo onaki, nech nariadenia su take alebo onake.

Ja som sa nechal čipovať kvoli mne. Kvoli mojej zene. Kvoli mojim detom, rodicom, kolegom (som 100% home office) a vsetkym kamaratom.
A rovnaky dovod mali aj oni.

edit : 99% home office, minuly rok som bol trikrat v "robote". Z toho dvakrat v nedelu, nieco som priniesol odniesol.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Debata o všetkom"