Politická debata 2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa HellAngel »

vacsina ockovanych sa ockovala nie z politickeho presvedcenia, lebo IGI to povedal, ale kvoli zdraviu a ochrane okolia (hlavne rodiny). Len ockovanie sa postupne tak z politizovalo, ze v podstate sa da povedat, ze ockovany su za koaliciu, neockovany za opoziciu. Plus minus par percent na kazdej strane. Inac nakoniec sa otocila chrbtom remisova a Sulik hlasoval za opatrenia :D. Tomu Igimu sa kazdu chvilu obracia chrbtom ina strana :D
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 782
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa Hexaris »

Ja tu vidim zasadny rozdiel, ze ak ludia dali hlas koalicii (terajsej) tak na nu nadavaju opravnene. Ludia co hlasovali opacne by na svojich nikdy nenadavali, ved to je nerealne aby fico nemal pravdu. Je mi len luto ludi (volicov) co chceli nieco zmenit tak utru nos ... Si spominam este v dobach za Mikiho na UV udrzba kradla co sa dalo. Od papierov, toaletakov .. ked chcel premier kufrik, bralo sa viac aby sa nejake posunuli bokom. To radsej nepisem o obrazoch, notebookoch ... nabytok (koza) co sa vyviezla bokom a prehadzala (svojim) ludom do dodavok + aj cirkev sa prizivila, to je proste narodom :D Mozno sa situacia zlepsila, ale ked to tak sledujem, tak to tak funguje podla mna dalej, len sa uz zamestnanci mozno vymenili.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5275
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

to nie je narodom ale tym ze tu 40r vladli komunisti... vtedy sa stalo spolocensky akceptovatelne brat/davat uplatky a kradnut z firmy/statu


myslim ze s tym ma problem cely byvaly vychodny blok


ale jasne, zvalovat to na narod je viac cool
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa quicky »

wingo trosku zle sme sa pochopili...

mp3turbo, zvysok - tych 1500e odvody som myslel IBA socialnu+zdravotku = moja chyba v navale emocii som si to neuvedomil.

ale to spravne co turbo povedal, zivnostnik nema bonus auta telefonu, dovolenecky a co ja viem akych dalsich vyhod na "tarchu" zamestnavatela, ten si to vsetko kupi z toho "zdaneneho" zisku a pod.

v kazdom pripade ja za seba poviem,ze som absolutne neni stotozneny s aktualnym systemom, ono to ma hlavne asi suvis s tym kde tie nase peniaze z dani koncia...mozno ak by sa zastavil kohutik na uplatkoch, predrazenych tendroch resp inde nakradnutych akciach, potom by ten system vo vysledku vyzeral uplne inak v kontexte pridanej hodnoty pre ludi ako obcanov SR
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa Pietro sk »

ked milion ludom vezmes euro, oni si to nevsimnu, a ty si milionar. :)
firmy placu ze sme drahi, uz aj ako montovne. cudzinci po firmach to uz nie je dneska rarita.
keby sa nerozdrbavali verejne peniaze, mohlo vsetko inak vyzerat. napr aj to zdanenie/odvody nemuselo byt tak vysoke.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> v kazdom pripade ja za seba poviem,ze som absolutne neni stotozneny s aktualnym systemom, ono to ma hlavne asi suvis s tym kde tie nase
>> peniaze z dani koncia...mozno ak by sa zastavil kohutik na uplatkoch, predrazenych tendroch resp inde nakradnutych akciach, potom by ten
>> system vo vysledku vyzeral uplne inak v kontexte pridanej hodnoty pre ludi ako obcanov SR

myslim si ze tu sa vsetci rychlo zhodneme. A radsej si ani nechcime uvedomit ze z tej polovicky co nam zostane po "zdaneni zodvodovaní" este dalej platime dane z uhlovodikovych paliv a maziv, dane z dymu (cigaretľe), dane z bolavej hlavy (alkoholu), dane z pridanej hodnoty [!!!!! na kazdom sprostom tovare ktory kupime !!!!!] atd, atd.

Cele uzas.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja ozaj nechcem kopat za vymyslacov ale suhlasim uplne s quickym, aj tie nizsie odvody co ako szco platim su dost vysoke a som sice sikovny (instuty materskej/otcovskej dovolenky a pod.) Takze si co to dorovnam ale...

Ta istota a mindset zamestnanca je citit, ja pracujem v hybridnom tyme, ja ako ICO, zopar dalsich a zbytok tpp ludia klienta ktorych nemal kde dat tak ku nam na projekt.
Je obrovsky rozdiel v pristupe a pakach, ktore klient ma (a to nehovorim o situacii ze projekt dokoncime, ja hladam dalsiu obzivu, zamestnanci zarabaju dalej a nic nerobia).

Nevadi, budme optimisti, ak sa vypustia eko menucka a dzbany vody, trochu sa popracuje na percentach pre szco tak mame pred sebou pekne zjednodusene odvodove povinnosti, ja som za. Lebo tolko papierov co clovek navyplna koli materskej/rodicovskej/prispevku na opateru/atd. Atd....

Sbad raz pride aj kratenie uradnikov.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa maniak »

S nizsimi odvodmi by som uz do buducnosti neratal. Moderne zdravotnictvo proste potrebuje peniaze (ten investicny dlh a platovy dlh na ludoch sa z niecoho musi dohnat) a vzhladom na rastuci podiel dochodcov aj dochodky budu musiet ist dole (v realnych dochodkoch) a opat stupnu naklady na zdravotnu starostlivost. Toto nie je otazka iba SK, toto bude vsade v EU v najblizsich 30 rokoch.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Nehovorim ze nizsie ako teraz, podme kludne hore, ale nie podla igorovej tabulky ktorq zohladnuje IBA cisty zisk.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa HellAngel »

Igorova tabulka je akurat tak populisticky zvast. Ale nie je sa co cudovat, ze to skusa cez tuto cestu. Populizmus tu je velmi rozsireny a my tu obzvlast radi verime v lepsi zajtrajsok. Tak ako sme dufali v ten lepsi zaciatok po pade smeru, ale realita je taka, ze mozno by sme este toho Fica 4 roky strpeli
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5275
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Obrázok

Obrázok

vylepsil
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa dendroid »

Tiez dobry egomaniak, skvost jemnej mechaniky, rovno Nobelovu cenu by mal za to dostat.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3638
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa fobos »



:bye:

remisova s tabak a prockom topka :music: vykvet tejto koalicie
Xbox Series X...
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 746
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa HaDeS »

@fobos s, tu mas take zhrnutie. Ci na pobavenie, alebo zaplakanie, nech si vyberie sam

Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,

Návrat na "Debata o všetkom"