Politická debata 2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9981
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa stiv »

Nice, takze cez cele slovensko :D
.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa Miso122 »

Obmedzenie sa nevzťahuje na cestu na účel individuálnej rekreácie alebo rekreácie členov spoločnej domácnosti do vlastnej nehnuteľnosti a cestu späť.
Obmedzenie sa nevzťahuje na cestu späť z rekreácie z nehnuteľnosti určenej na rekreáciu alebo z jej časti
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa Jednoduska »

_Mato_ napísal: St 24. Nov, 2021, 16:26 Zrejme stale nechapes, ze aktualne svojimi odvodmi prispievas na dochodok aj svojim rodicom/starym rodicom. Rovnako tak budu tvoje deti a dalej ich deti. Cize ak prestanes do systemu prispievat, co myslis, ze sa stane? Tie chybajuce peniaze tam bude niekto len tak doplacat? A odkial ich zoberu? To mi teda "ferove" nepride.
Laicky som sa vyjadril.
Nemam problem platit dochodky, ani starostlivost, ani rozne socialne fondy a pod. Som za solidarny socialny system.
Narazam na rozmahajuci sa trend nespokojnosti obcanov, neadekvatny tomu kolko realne do systemu prispeli.

Preto som za rozdelnie, ponechanie povinnych socialnych odvodov a zdobrovolnenie zdravotneho poistenia, poistenia v pripade PN, straty zamestnania a pod. Nech si kazdy rozmysli (tak, ak musi premyslat samoplatca) ci chce istoty ci nie.
Mozno by to otvorilo oci stazovatelom sa, kedze jedna z veci co u nas na svk funguje je socialny stat, same prispevky na deti, pn ky, materske a pod.
Stoji im v ceste iba velka kopa papierovaciek a neochota uradnikov no mame to co malo ktory stat a nevazime si to. Tot moj nazor....
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Preto som za rozdelnie, ponechanie povinnych socialnych odvodov a zdobrovolnenie zdravotneho poistenia

aha a potom co, ked ti nahodou najdu rakovinu tak zaplatis z vlastnych nasetrenych cojaviem 76.000 eur co bude stat vysetrenia, operacia, rekonvalescencia, zahranicne lieky atd ? To nebude problem, ze.

Nejaka miera spolupatricnosti musi byt. Ja som tiez zdravy, zdravotne zaznamy mam od 1995 asi na dvoch stranach dokumentacie ze "kasle", "soplik", "lahky infekt dychacich ciest", nieco na ten sposob. Antibiotika ani neviem ako sa volaju. Ale to neznamena ze clovek ktory nema to stastie - napriklad susedove dieta s cukrovkou - si ma platit vsetko samo. To neznamena ze ti ktori stastie mali/maju, jedneho dna to stastie prestanu mat a potom zistia ze maju nulu na nemocnicnom ucte a nemozu si dovolit nic, iba skapat.

Do tej situacie sa nechceme dostat lebo taky clovek nema co stratit a...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ale ved si platis poistenie tak mas.

Urcite sa vieme zhodjut na chorobach ktorym nevies predist a tie samozrejme platit z verejneho balicka.

Nikdy by som nesiel do debaty o nepreplacani liecby XY rizikovych chorob, toboz nie u deti. Zakladom ludskosti je pomahat si a byt tu jeden pre druheho, len hladam riesenia pre mudrosracov, ktorym nikdy nic nie je dobre.

Jedna pravda je, ze nikdy nevyhovies vsetkym...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

nie zeby som sa do toho rozumel, ale osobne by som nebol rad aby tu zdravotne poistenie fungovalo ako v amerike
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ale nemoze ani fungovat ani tak ako u nas, nemame na to prachy, personal, vybavenie. Narazam na liecbu nezaockovanych a pod.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6694
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa molnart »

dnes mas celkom dobru moznost priplatit si slusnejsiu zdravotnu starostlivost u penty. prides pekne na cas, do peknej ordinacie s peknou vysmiatou sestrickou... moznosti je dost uz teraz ak potom niekto tuzi
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1935
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa maniak »

Aby si mohol odmietnut napr. liecbu nezaockovanym, tak by sa najprv konecne musel stanovit tzv. zakladne poistne krytie. V tom bode by si napr. mohol zacat spoplatnovat aj zakladne ochorenia (napr. spoluucast pri navsteve lekara vramci zakladnych respiracnych ochoreni, zakladna cena za predpis lieku, a taketo podobne veci). Potom by si mohol tiez spravit, ze tieto ochorenia sa ockuju a pri neockovani (bez relevantneho dokladu) nebudu tieto ochorenia kryte zo zdravotneho poistenia. Toto ale vyzaduje poctivu diskusiu, vysvetlit ludom, kolko stoji zdravotna starostlivost (pobyt v nemocnici, JISke, ARO, cena liekov, cena ukonov, ... a musis to dostat do hlav celej republike) a postupne poschvalovat tieto zakony. Toto je realne reforma zdravotneho poistenia na aspon 1 volebne obdobie (pri sucasnej vlade a populizme nerealne, pri smeristoch / hlasistoch taktiez nerealne).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5355
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa kllr007 »

Miso122 napísal: St 24. Nov, 2021, 20:49
Obmedzenie sa nevzťahuje na cestu na účel individuálnej rekreácie alebo rekreácie členov spoločnej domácnosti do vlastnej nehnuteľnosti a cestu späť.
Obmedzenie sa nevzťahuje na cestu späť z rekreácie z nehnuteľnosti určenej na rekreáciu alebo z jej časti
no ved do vlastnej nehnutelnosti mozes ist a prist aj pocas locku
z cudzej nehnutelnosti mas len jednorazovu vinimku na navrat.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa dendroid »

No ja vlade hlavne gratulujem, ze prakticky z hodiny na hodinu zakazali ludom vychadzat z domu, bez moznosti sa pripravit. Ak sa nemylim, uverejnili to niekedy po uradnych hodinach medzi 17 00-18 00, s platnostou od 24 00. Tradicne na to kaslali do najposlednejsej chvile, kym sme sa znova nedostali na prvu priecku v sampionate o covid najtragickejsiu krajinu sveta. A 5 minut po dvanastej prisli s opatrenim na urovni krajiny tretieho sveta. Uz len dat policajtom obusky ako v Indii a mlatit ludi, ako im kto pride pod ruky. Pripadne aj strielat by do nich mohli ako je zvykom v Indii. Som zvedavy, kolkym ludom tymto poriadne skomplikovali zivot. Zakazat im zrazu, takmer z hodiny na hodinu, ist si vybavit spustu veci. Ak si dobre spominam, minuly rok nam dali aspon par dni, nez to vstupilo do platnosti. A potom sa divime, ze ludom po minulej zime a jari praskali nervy, ze toho mali dost. Ze vypustili z hlavy cely Covid, ze sa na neho vyprdli aj na ockovanie a pocuvali Fica a konspiracne weby, ktore im tvrdili to, co chceli pocut. Netreba vsetko hadzat len na Fica a konspiratorov, nebyt tejto tragikomickej vlady, mozno by sme sa vyhli sireniu tych konspiracnych bludov. Alebo by sa aspon zviezlo menej ludi na vlne antiockovacej davovej psychozy. Ak si dobre spominam, vdaka neschopnosti Matovica s Krajniakom sme uz pred rokom bodovali na prvej priecke v pocte nakazenych, pricom vyhrou boli mesiace polonezmyselnych fasistickych opatreni. Ktore vladni predstavitelia sami statocne porusovali. To bola zivna poda pre Fica a konspiratorov. Vdaka comu to s ockovanim dopadlo tak, ako to dopadlo a sme znova tam, kde sme boli pred rokom. Mali by sa hanbit vsetci. Keby mali cest, tak, nie ze rezignuju ale rovno spachaju ritualnu samovrazdu :D

Pietrosk - tak ako, mame ten lockdown nakoniec, ako som spominal alebo nie, ako si predpovedal ty ?

K teme Covid, bolo by na mieste poziadat adminov o vytvorenie temy, kde by sa preberali cisto opatrenia, nie covid ako taky a ockovanie a nazory. Vecne, fakty. Lebo teraz tipujem, ze zasa zavladne chaos na najblizsich par tyzdnov minimalne. Bolo by vhodne mat tu topic, kde sa budeme vediet poradit. Mne to velakrat pomohlo pred rokom.

Este k lockdownu - Ja tiez budem vyuzivat vynimku za ucelom krmenia hospodarskych zvierat. Minimalne, ked pojdem za kamaratmi, spravaju sa ako dobytok totizto :D Hlavne, ked sa krmia alkoholom, takze panom policajtom ukazem rovno aj krmivo, ak by sa pytali. Nech maju dokaz :D
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa bepetko »

Well, turbo niekde písal, že Slovák sa snaží všetko obabrať. Tu to máme 😁 na SK má každý najlepší vlastný rozum. Teda aspoň si to myslí.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6694
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa molnart »

dendroid napísal: Št 25. Nov, 2021, 00:54 Zakazat im zrazu, takmer z hodiny na hodinu, ist si vybavit spustu veci.
co ti konkretne zakazali? nemam dojem ze tieto jalove opatrenia by nejako zasadne mohli ovplyvnit niekoho plany. ten kto chcel ist do knihkupecstva si to objedna online a urady pockaju. keby vypukla vojna tiez by sa zastavil zivot a prakticky nejsme od toho uplne ze daleko

taketo opatrenia sa najlepsie zavadzaju narazovo, jednak to menej boli a druhak ludia nespravia utok na vsetky prevadzky a nevysuju premorenie a nestihnu zorganizovat ani nejaky organizovany odpor.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa Jednoduska »

v Cechach maju celkom srandu, meni sa vlada prave v najvacsom peaku a stara vlada uz nci nerobi a nova este nema kompetencie a vysledok je, ze nemaju nic :D ziadne obmedzenia, nic. myslim ze nas predbehnu do dvoch tyzdnov.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Politická debata 2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> No ja vlade hlavne gratulujem, ze prakticky z hodiny na hodinu zakazali ludom vychadzat z domu, bez moznosti sa pripravit.

ale prosim ta... mame tu stanne pravo, ideme sa posrat, ani cvičky si nemozem kupit ze ? Zakaz vychadzania od polnoci, uzas. Bol si niekedy o polnoci vonku ? Ja v Bubline nevidim pomaly nikoho na ulici ked idem so psom, takze ten zakaz strasidelne ovplyvni vsetkych desiatich ludi na celom Slovensku co sa chceli ist zurivo poprechadzat o pol druhej rano.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Debata o všetkom"