COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3303
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

stefan222 napísal: Št 21. Okt, 2021, 12:08 beardi ale ak zacnes vetu slovom AK, dalej su to hypotezya kazdy tu ma xy, moznosti ak by toto ak by tamto. ja si dam jednu, AK by sa akoze premorilo vela vela, tak dnes nemas polovicu zdravotnickeho personalu. ci len v presove su obezne sestry? a druha polovica by zvazovala zotrvanie pracovat v zdravosnictve, cize teraz by si sa nemal ako kde cco objednat a kto by ta umyl/prebaloval v nemocnici? co sa stalo sa stalo, riesme teraz.
pozri na rusko. maju zakaz dovozu inych vakcin ako sputnik a putin prosi ludi aby sa ockovali, ale sam sebe sere do ust veduci. ak by sa slo smerom premorenia vies kolko seniornych ucitelov by teraz vonalo fialky? kto by ucil deti?
prepac, ale toto je uplne nepochopenie reality
1. priebeh je v lete vzdy lahsi
2. drviva vacsina lekarov v nemocniciach to davno prekonala

tu sa stale akceptuje to mylne chapanie suvislosti, ze nakazenie sa covidom je rozsudok smrti, nie, to nie je pravda, to je klamstvo
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa kllr007 »

Nieje to rozsudok smrti. Ale to ani dopravná nehoda a iné život ohrozujúce veci, no aj tak sa snažíme im zabrániť.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa wingo »

Kedy si chcel minulý rok premorovať? V lete neboli takmer žiadne opatrenia, akurát rúška tam kde bola doslova hlava na hlave. Tak o čom točíš?

A na jar sme nemali nič, ani sprosté rúška nie to poriadne ochranné pomôcky, o nemocničnom vybavení či vyškolenom personále ani nehovorím aby sme vôbec mohli rozmýšľať nad nejakým premorovaním, ktoré by najviac zasiahlo práve zdravotníkov ktorých aj bez toho máme málo a veľká časť z nich patrí práve ku rizikovým skupinám. Jar 2020 by bola čistá katastrofa že aj zima/jar 2020/2021 by popri tom vyzerala ako bežná chrípočka. BTW na tú druhú vlnu sa zdravotníctvo pripravovalo celé leto, nakupovalo vybavenie, reprofilizácie, preškoľovanie, aj tak to nestačilo lebo z hovna bič neupletieš, stále zabúdame v akom stave je naše desaťročia rozkrádané zdravotníctvo.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3303
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

chapem, preco sa na Slovensku minuly rok na jar a v lete nepremorovalo - chybali informacie o dopade na spolocnost, sam som mal extremne striktne nazory pocas prveho lockdownu cez Velku noc (v aprili 2020)
to ale neznamena, ze keby to zobrali do ruky ludia, ktori tomu rozumeju, nemohlo to dopadnut lepsie

clovek sa uci, ja tiez, ale ze by relevantne informacie prenikali aj k vrchnym poschodiam statu, to zial nie
zase by som musel odkazat na Svedsko (ja viem...), kde to riadili odbornici (ktori realne data poznali uz vtedy) a vysledok vidime, pri zanedbatelnych opatreniach o 1/3 mrtvych menej ako u nas
a nie, nie je to len vyspelostou ich zdravotnictva (viz pomer hospitalizacii)
justsmiley
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2014, 10:17
Bydlisko: Žilina

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa justsmiley »

beardie nerozumiem ako mozes to Svedsko stale vytahovat, ano vo Svedsku to vyzera/lo inak ale nechapem ako mozes porovnat SK a SWE, alebo ano rozumiem, cisla sa porovnavaju s cislami, ale uznaj, ze to v konecnom dosledku zmysel nedava, kedze podmienky pre zivot a takisto aj zmyslanie ludi je uplne ine.

Ako sa hovori, po vojne je kazdy general a urcite sa dali veci urobit lepsie, ja sam sa neodvazujem povedat ze sa malo robit to alebo tamto, ale nemyslim si ze to bolo az take zle ako to prezentujes (niesom volic matelka)

PS. celkovo sa tu uz vela stran riesi to iste dokola, mozno by bolo dobre sa posunut dalej, rovnako ako sa posuva covid :laugh:
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa DesRe »

:D Každý jeden prispevok to tu posúva ďalej - hlbsie . Tému treba zamknúť a uzavrieť. A nebude už žiaden covid na Slovensku ani vo Švédsku
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

Tak tak v prvom rade je to o zodpovednosti občanov a tú mi nemáme. Neboli žiadne tresty v podobe pokuty za protesty kde stovky až tisíce ľudi porušovali nariadenia...
Len sa oháňať tým čo nám vyhovuje, ako tam nemajú také opatrenia a tam zasa onaké.
Že niekde boli aj prísnejšie samozrejme sa nehodilo
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3303
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

v com su tie podmienky take rozdielne? co urobili inak, ked mali vyrazne volnejsie podmienky a aj tak maju menej umrti?
- argumentovalo sa tu kvalitou zdravotnictva, ale aj v poctoch hospitalizacii su na tom vyrazne lepsie
- argumentovalo sa tu dodrziavanim odporucanim, ale zoberme si priklad nosenie rusok - ked to daju v SE ako doporucenie, tak to ludia budu dobrovolne nosit, ked to daju na SK ako prikaz, ludia to budu nosit pod natlakom, rozdiel dopadu bude ale maly

v com su tie rozdiely take markantne, ze aj ked boli na Slovensku vyrazne prisnejsie opatrenia, tak je tu viac ako o polovicu mrtvych navyse?

pocet hospitalizacii neovplyvnis len nejakymi opatreniami, ale celkovou strategiou statu

naozaj nemoze byt ta volnost tym triggrom, ktory zlepsil cisla?

prosim, neporovnavajme to s inymi severskymi statmi, ktore mali vyrazne obmedzenia pohybu, to nie je volnost, po ktorej tuzim
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa DesRe »

v com su tie rozdiely take markantne

Slovensko nakúpilo kvalitnejšie testy vo vetšom množstve ktoré sa potom používali?
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12220
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ono stačilo keby do toho nekopalo milión ľudí, stačilo aby si ľudia nasadili rúška a správali sa zodpovedne, tak by chaos nemusel byť.

ale to by si chcel moc, mlady pan. "Mne do mojich demokratickych slobod nikto siahat nebude, nie som ziadna ouca". Samozrejme ze sudruh obcan non-ouca plni tisicosemsto zakonov a predpisov ani si neuvedomuje - plati dane v zamestnani, poistenia, plati tabakovu dan ked si kupuje cigarety, plati kolkovu dan pri kupe Fernetu, na pumpe plati dvakrat viac dani nez paliva samotneho a to sme este nezacali o dépáháčke... plati hypoteku bankam ale hlavne ze on neni ziadna vymrdana ouca a nic si nenecha od nikoho diktovat.

Mna by zaujimalo, ako sa asi tak mohla ta populacia premorit v lete, ked wirusu nebolo. Akoze by sa organizovali non-ouca zjazdy alebo pardon vlastne ouca zjazdy ze sa stretneme na namesti o siedmej... a kto ma najvacsi soplik ten na nas bude kychat a prskat ? Autobusy by zadarmo zvážali do Ikey na parkovisko a mimomestskym by vyhravala Moravanka ?

Lebo mi pripada tak nejak nativne ze v lete nebola ani chripka, ani zapal priedusiek, kdezto v zime bola. Takze ako konkretne chceme ouce aj non-ouce premorit v lete kedy by to vsetko zvladali s non-šalantnou gráciou bez pobytu v nemocnici ?





>> to ale neznamena, ze keby to zobrali do ruky ludia, ktori tomu rozumeju, nemohlo to dopadnut lepsie

ano, vzdy to moze dopadnut lepsie. O tri roky budem vediet velmi presne povedat, CO SA MALO spravit a co sa spravilo uplne zle. Ale tak nejak mam dojem ze ani rozvojove krajiny a'la Emééérikááá, Šchvajčjarsko a podobne nie su na tom s nulou mrtvych... Svajciari mali dokonca daleko viac na 100k sudruhov nez my, Belgicania to iste, Svedi to iste, toto je uspesna stragetia najlepsich vlad ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stefan222 »

https://kosicednes.sk/spravy/policajti- ... KTPemyQc8Y

a bude zabava ze diktatura a slboda slova je potlacovana. ojojoj
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa wingo »

Beardie čistý cherry-picking, ale aspoň si to priznal v poslednej vete. Neporovnávajme s ostatnými severskými štátmi, lebo sa mi to nehodí. Challenge accepted, severské krajiny vynechám.
Chápem ťa, chceš väčšiu voľnosť. Áno, všetko je kompromis. Ale toto čo tvrdíš je sebaklam. Keby bola voľnosť trigger ktorý automaticky zlepší čísla tak majú v USA výrazne menej obetí ako my a v Austrálii omnoho viac, ale akosi to neplatí. A čo také Japonsko, Taiwan alebo Južná Kórea. Češi majú viac úmrtí a stále sa hovorí ako to je u nich voľnejšie než u nás a nerobili tam až také chyby v riadení koronakrízy. Iba že by nie. Nemci nemali také prísne opatrenia ako my ale prísnejšie ako Švédi, a majú ešte menej úmrtí ako Švédi. Čo urobili zle v Peru, mali ešte prísnejšie opatrenia ako u nás? Maďarsko? Čierna Hora? Asi nie je vhodné porovnávať krajiny len tak hala-bala ako sa nám zachce bez ladu a skladu a zamieňať si koreláciu s kauzalitou.

BTW zdravotníctvo nie sú len nemocnice. Hovorí ti niečo ambulancie prvého kontaktu? Áno načrtol si to, ale redukoval iba na jeden aspekt komplexného problému.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

16cmfan napísal: Št 21. Okt, 2021, 11:25

Styl komunikacie.. polka slovenska to pobrala aj napriek chaosu.. cize aj ked tu je bordel aky je je to len vyhovorka pre ostatnych preco sa nepichnut. Proste nie kazdy pouziva hlavu tak ako by mal.
Ak neratam dezolat protesty, tak kto porusoval co?
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3303
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa beardie »

wingo: USA nemozes porovnavat, lebo kazdy stat ma svoje vlastne opatrenia a zakony, Florida je otvorena od septembra 2020, Cali sa realne otvorila az v juni 2021
Belgicko je velmi specificke, kedze tam ma kazdy kraj vlastne riadenie zdravotnej starostlivosti a realne su to 3 staty pod 1 vlajkou

AUS ani NZ sa porovnavat neda, podobne dalsie ostrovne alebo "ostrovne" krajiny, kam sa da len priletiet alebo priplavit, neporovnatelne s vnutrozemskymi krajinami, ktore su proexportne

SE ma oproti Nemecku jednu nevyhodu, mali privelku volnost na zaciatku, cim si uspesne vycistili domovy dochodcov, viackrat som na to upozornil a kritizoval to
v druhej vlne im ale Nemecko zacalo pekne sekundovat a viacmenej kopirovali pocty umrti pri neporovnatelnej volnosti

CR na tom bola rovnako ako SR, na zaciatku lockdown, v lete oslavy nuloveho covidu, na jesen masivny rast

JA ani Balkan nesledujem, neviem ake mali opatrenia, neviem sa vyjadrit
Madarsko je zaujimavy pripad, boli tam dokonca ME vo futbale, 50k ludi na stadione a dopad nulovy

vseobecni lekari je samostatna tema, kde sa asi zhodneme, ze nechali ludi doma umierat miesto zakladnej zdravotnej starostlivosti, to ide na vrub samotnym lekarom a statu, tam nie je o com inom diskutovat, doslova sa na nich vykaslali a nechali ich umriet

z epidemilogickeho hladiska, ak je populacia vystavena virusu, nakazi sa a chorobu uspesne prekona, najblizsieho minimalne pol roka je chranena, to je fakt
preco sa to neaplikovalo napriklad i na Slovensku na jar a zaciatku leta 2021, tomu naozaj nerozumiem

Slovensko je v pocte mrtvych na jednotku obyvatelstva v top10, vzajomne sa chvalit ako dobre sme to zvladli je tazky sebaklam, som presvedceny (na zaklade vsetkych tych mojich postov vyssie), ze nerobit nic by nemohlo byt horsie
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa DesRe »

@wingo ma proste odhalil ako moderátor vie skade citujem preložený text vraj je to hoax s facebooku :facepalm: tak to vymazal.
No nie je to hoax z facebuku zdroj tu
a znova o tom istom tu dlhší článok nie len o 3d snímke z dátumom 16.03.21 ale sú aj novšie.
Teraz vieme, že štúdia pracovala so vzorkami, ktoré poskytli pozitívny test PCR. Všetci vieme, že test PCR nemôže poskytnúť detekciu vírusu, o tom si môžete prečítať v jednom z našich mnohých článkov o teste PCR
@Jerry dajte si do poriadku moderátora lebo ten príklad čo som mu poslal som si vraj vymyslel - ale nie nevymyslel iba mi potvrdil ze nemá prehľad v téme a účelovo si vyberá "hrozienka" tak aby ma mohol "šikanovať" za vtipný obrázok ktorý bol reakciou na urážky. vraj radikalizujem a vraj som začal ja ako prví provokovať čo tiež nie je pravda. tiež "klamal" keď písal o doktorovi a jeho žene doktorke mohol to poprieť že to bolo inak...

btw:nemám a nepoužívam facebuk ,mam dlhú radu spravodajských serverov a nie neplatím si za denník N ani nečítam aktuality.sk

Toto je nekonečná hádka flame lavína ale nie so mnou ja mám čo sa týka pandémie veľa otázok a tie najzákladnejšie neboli doteraz zodpovedné a tomu sa čudujem že vás to netrápi rovnako.
1.vakcina - Podrobný obsah zloženie každého komponentu a na co slúži ,účel konkrétneho patentu.

2. zmluvy na vakcini medzi štátmi a farma firmami alebo EÚ a farma...

3. Prečo posúvajú zodpovednosť nižšie na štát a doktora. Prečo neručia za svoj vlastný výrobok.

zodpovedanie otázok je ako informovaný, súhlas...
Zodpovedne sa rozhodovať na aspoň nejakom základe je zodpovedné. mainstream média niako nepomáhajú v tejto kríze (panika/chaos/strach)
Snažte sa to pochopiť
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc

Návrat na "Debata o všetkom"