COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa JacobSteven »

stiv napísal: Pi 29. Okt, 2021, 20:40 Dobra otazka, v greenpasse tomu pise platnost rok.

Tiez ma napadlo ci niekde robia (v ke, alebo ba) test na protilatky (nieco spolahlive co ma ma zaujimat) a s akym odstupom po vakcine by som tam mal ist. D
Zaujímavé to som si ešte v greenpase nevšimol, že to tam je písané. Ale ak je realita, že po roku po dvoch dávkach kto si nedá tretiu čo potom, aký je postup. Aj keď ja som čítal, že čím dlhší rozostup tak tým lepšie, zároveň ak vyprší platnosť tak logicky určite nie je bezpečné znova ísť na ďalšie dve dávky namiesto jednej (tretej). Alebo teda ako som písal, čo ak vyprší platnosť a nebudem chcieť ísť na tretiu vôbec, čo potom.

Ja osobne by som videl to pri tretej dávke tak, že nech si každý dá spraviť test na protilátky a podľa výšky (určili by nejakú minimálnu hodnotu protilátok) buď pôjde alebo nepôjde na tretiu dávku.

A ako to je vlastne s treťou? Po pol roku či 8 mesiasoch, či jak? To som ešte nepostrehol. K tomu je aj otázka, ak to otvárajú zase na vekové skupiny, čo ak by teraz niekedy niekto mal dostať tretiu dávku a nebude mu to umožnené kvôli tomu, že jeho veková skupina nie je ešte na rade? To je tiež situácia, ktorá predsa môže nastať.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1635
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa werwest »

Pocul som po pol roku.
A otvarat to maju pre vsetky skupiny uz coskoro
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Xeigen »

taká appka VZP zas nemá žiadnu "platnosť do" pri tom očkovaní, iba dátum vystavenia preukazu a dátum očkovania :D
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa maniak »

Nam v Burgenlande prislo odporucanie rozdelene do kategorii:
Tusim 50+ uz po 6m od druhej davky.
Mladsi medzi 9. a 12. mesiacom po druhej davke.
Ak sa staras o rizikoveho pacienta alebo pracujes v opatrovatelstve, tak odporucaju medzi 6. a 9. mesiacom tiez.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Miso122 »

JacobSteven napísal: Pi 29. Okt, 2021, 20:22 3-dávka mi príde ako začiatok toho, že však treba tretiu potom štvrtú aj piatu a neskôr aj viacej.
proti chripke sa davas kazdy rok, ale covid kazdy rok je zle?
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stiv »

Ja hlavne dufam, ze nebude zase vsetko zavrete hoci niektori uz mame po 3 davky ale ta sloboda sa nejak nedostavuje.
.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa mirjak »

vsetko nezavru aj keby bolo naozaj treba... uz si spocitali, ze im to berie preferencie
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Miso122 napísal: Pi 29. Okt, 2021, 21:44
JacobSteven napísal: Pi 29. Okt, 2021, 20:22 3-dávka mi príde ako začiatok toho, že však treba tretiu potom štvrtú aj piatu a neskôr aj viacej.
proti chripke sa davas kazdy rok, ale covid kazdy rok je zle?
Myslel som, že niekto toto spomenie... nedávam sa každý rok proti chrípke očkovať a ty hej? Zároveň koľko ľudí myslíš, že to robí? Ja minimálne z môjho okruhu známych/rodiny nepoznám ani jedného.
A je tu veľký rozdiel medzi týmito očkovaniami, hej síce sú obidvoje dobrovoľné, ale tá ďalšia vec, očkovanie proti chrípke neprináša výhody očkovania ako pri očkovaní proti covid, s týmto aj ako očkovaný stále nesúhlasím, takáto diskriminácia aj vznikom OTP.
stiv napísal: Pi 29. Okt, 2021, 21:47 Ja hlavne dufam, ze nebude zase vsetko zavrete hoci niektori uz mame po 3 davky ale ta sloboda sa nejak nedostavuje.
Vyzerá to tak, že čierna farba je teraz o niečo lepšia, ale ten gastro sektor je na tom veľmi zle. A ja fakt netuším či už je nebezpečnejšie prepchaté supermarkety ako to, že niekto sa naje v reštauácii. Ako sa hovorí, hej my vydržíme bez reštaurácii atď, ale oni? Bez nás určite nie. Zároveň to nie je len o gastre, ale aj ich dodávateľoch, gastru sa zníži rapídne počet zákazníkov tak budú menej objednávať surovín/tovaru a tým prídu o prácu aj tí čo im to dodávajú. Ako ja pochopím, že šírenie covidu nie je sranda, ale čo z toho keď ľudia prídu o prácu, ktorú majú radi a z čoho majú žiť? Z ich smiešnych príspevkov pre zamestnávateľov?
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stiv »

Ako keby bol problem si zobrat ludi do bytu a objednat jedlo tam...

To bude v ciernych okresoch celkom realny stav. A ci vydrzime bez restik? Niekto mozno ano a dost ludi nie. Oni bez nas tiez asi tazko.
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5371
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ten zakaz restik je strasne zlo, popritom prinos z pohladu pandemie 0,0,00

Niet nad to ked ja, ockovany, musim sadnut do auta a ist sa najest 40km daleko.Logika 500...

A takto funguje celkom vysoke % ludi.


Uz ma tato hra na pandemiu prestáva bavit, hlavne pravidla ktore sa nedaju obabrat 100%(restiky...)


P.s. nech nam to tu nelocknu :)
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5363
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa kllr007 »

lol pokiaľ máš čas ísť 40km do restiky možno by bolo na čase sa naučiť čo to uvariť :D

Ale ináč súhlasím, pre ockovanych / prekonanych by restiky otvorené byt mali.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Miso122 »

40km nie je tak ďaleko
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5371
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa SKiLEX »

kllr007 napísal: Pi 29. Okt, 2021, 23:54 lol pokiaľ máš čas ísť 40km do restiky možno by bolo na čase sa naučiť čo to uvariť :D

Ale ináč súhlasím, pre ockovanych / prekonanych by restiky otvorené byt mali.
Vole, ale ja som hovoril o situacii ked si niekde na stavbe, na vyjazde atd. :D

Ved domov by si si dal donasku alebo navaril ako vravíš...
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa stiv »

Naco by si si varil ked sa mozes ist najest a vyriesit okolo toho aj pracovne veci.

https://www.thelancet.com/journals/lanm ... 6/fulltext
https://www.fox5atlanta.com/news/unvacc ... y-suggests
.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia2

Príspevok od používateľa Ivko »

JacobSteven napísal:Vyzerá to tak, že čierna farba je teraz o niečo lepšia, ale ten gastro sektor je na tom veľmi zle. A ja fakt netuším či už je nebezpečnejšie prepchaté supermarkety ako to, že niekto sa naje v reštauácii. Ako sa hovorí, hej my vydržíme bez reštaurácii atď, ale oni? Bez nás určite nie. Zároveň to nie je len o gastre, ale aj ich dodávateľoch, gastru sa zníži rapídne počet zákazníkov tak budú menej objednávať surovín/tovaru a tým prídu o prácu aj tí čo im to dodávajú. Ako ja pochopím, že šírenie covidu nie je sranda, ale čo z toho keď ľudia prídu o prácu, ktorú majú radi a z čoho majú žiť? Z ich smiešnych príspevkov pre zamestnávateľov?
V ktorom supermarkete stojíš na jednom mieste 30min v kruhu dalších osôb ktoré sa vzájomne rozprávajú bez akejkolvek ochrany úst?

Návrat na "Debata o všetkom"