Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Dakujem za vstupy. To vidim ze prosto nekupim a vybavene :D

Galaxy bol v hladaciku ale.priznam sa, interier ma nezaujal. Plus tie motory, silno by som chxel bwnzin a tam je tam 2,5 atmo hybrid. No idem si pozriet hned nejaku recku, zlava ktoru spominas by galaxy mohla vratit do hry :)

Ja praveze pozeram mpv ale je ich tak malo ze si chcem aj mensie veci skusit a mozno zistit, ze ci postacia.

V zeate som povodne chcel vyjazdovu alhambru, s malou 1,4 a dsg (mokre spojky davaju do alhambry a nasrat.na vykon) a ten predajca rovno sa vykrucal ze uz to nechcu abi objednavat...

Edit:
Stiv ja rozumiem co pises, ale takto kratkozraky predajca mi pride az hlupy. Ano je malo aut, skladovky rovno idu, ale auta sa budu kupovat aj o rok, o dva, o tri.... a ja ich nebudem kupovat u predajcu co ma moj experience na salame len preto, lebo moze. Nechcu vytvarat vztahy, makat? Ok neni problem.
Blbe postovacky cez ktore uzavries pzp za 150 eur volaju 3x do roka, blahozelaju k narodkam, doslova otravuju a ludia u ktorych chces nechat nasobne viac nic? Logic...

Sajbama diki za vstupy. Mne je jasne ze si idem economy class, ale mam nejake ocakavania...

Hold asi som blby mlady ITckar, zvyknuty na kulturu obchodu a komunikacie zo zahranicia, velmi nevhodny zakaznik do slovenskeho prostredia :)
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

My sme "špecifický trh" ako hovoria mobilní operátori :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja byt na tvojom mieste tak kupim nieco 2rocne, cize ste furt v zaruke, vymalovane a usetril si 20.000 evra. To sa pocita.

Chapem desire na nove auto, ja osobne ale mam trosku viac rokov nez ty, v zivote som nove auto nemal a neposr-kakal som sa z toho. Tu som, zivy, krasny, zdravy, inteligentny a perspektivny. Za usetrene dukaty som kupil dolezitejsie veci.



tento musel byt dobre sepaleny - poprve "utekal" rychlostami asi tak 42km/h, podruhe tie manevre co predviedol ako obchadzal auta v protismere este viac z lavej strany aby tam mal co najmenej miesta nech sa vyje-padne z tej motorky na šalát, aj to ako rozumne zastavil pri obrubniku, aj to ze uz mal zakaz soferovat, no to bude paradne kvítko : https://tv.pravda.sk/relacie/auto/epizo ... ej-motorke
lebo neexistuje ked ma niekto motorku a najazdene viac nez 25 motohodin, ze takto za nim policajti budu na nejakej sluzobnej Kii. V centre mesta. Myknem (miknem ?) tri ulice po chodniku s jednou otockou - dozadu mozu skusit cuvat kolko chcu - a uz mozu len pocuvat z otvoreneho okienka ako zaspievam na rozlucku RPM cez 10.000.


Kolegu takto raz vysetrovali :) sedime v robote, otvoria sa dvercia, traja uniformovaní, ze dobry den pan X - isli na istotu, vedeli koho maju hladat, urcite mali identytykit :) ze motorka tralala dva dni dozadu. Chalan nezavahal, ze ano, ja som to samozrejme nebol, masinu som nasiel vcera ci predvcerom zaparkovanu na inom mieste ako som ju ja pichol, ked vravite vlastne si to teraz uvedomujem. Preco ste nehlasili ze vam ukradli. Nic mi neukradli, ja ju mam. Ale vravite ze bola na inom mieste. No nebol som si isty, najprv som si myslel ze mi ebe ale teraz ked ste tu tak sa volaco stalo - hovorte. Ze ukazte helmu. Ukazal. Ze mate oblek ? Mam, ukazal. Mate aj inu helmu ? Mam doma, zelenu, ale dve helmy nenosim. Ked odisli, vypustil paru ze ty kkt dobre ze som zobral oranzovu helmu a kombinezu namiesto ciernej :)

Islo to do stratena. Kukame na neho ze tebe ebe. Ze sa mu nechcelo zastavit ked zacali blikat, nemal naladu o druhej v noci :) tak tomu poriadne prije-pridal. Tiez v Bubline. Za sedem sekund bolo po nahanacke. Kukame na neho ze ty si fakt ebnuty.

Mmmmm inak aj o tomto viem volaco... https://www.aktuality.sk/clanok/561451/ ... -216-km-h/
tiez kolega - my sme taka vesela kopa :) motorkar ze 216 by daval este na zadnom, ze ci sa Tesla vie postavit na zadne, Igor ze mal som cez dva styri nula ale ked som ich zbadal tak som zabil brzdu... kukame na neho ze naco, aj tak to bolo za osemsto... ziadna zlava. Pokyval hlavickou, ze asi mame pravdu. Ponahlal sa studentky odviezt na intraky, ci bola fajka predtym alebo potom sme sa nedozvedeli - nebolo ho pol dna, hajzla - ale krasne boli, fakt uplne jak obrazky. Chi chi chi, cha cha cha, dakedy by som chcel mat znovu 20.

My sme taka vesela kopa, uz som vravel ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

z vlastnej skusenosti vidim,ze predajcovia chcu auto predat ale tomu, co nechce alebo s co najmensou zlavou, aby oni zarobili najviac. preto aj sajbe klamali ze nemaju an predajni, bo chceli predat inemu cloveku bez zlavy ako stalemu zakaznikovi ,co by museli daco pomastit na fakturu zlavicku. a za vyzsie predaje ma on bonusy zas. nic sa nezmenilo. len slovak je sebec a ide si svoje. matko inac skus kupit v HU/PL/CZ. tam je iny svet. ale osobne mi najviacc sadlo CZ. mas to za rohom a papierovacky vybavis za den a este aj usetris na dph mam pocit neake percento. lancera som tak kupil v brne. nikto an svk v mitsu mi envedel ani eln taku cenu spravit. a budes mat nove :) ak by som uz ale chcel seat za 42 papierov tak letenka ryanair do barcelony za 20e a zo spanielska by som siel na taracu :)
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

wingo napísal: St 20. Okt, 2021, 08:05 My sme "špecifický trh" ako hovoria mobilní operátori :)
Zasmial so msaveru, tak ako pises. a to primarne fakturujem jednemu z operatorov, hovada su to tie firmy ale interne sa ide klasika, super firma, agile, customer friendly, bla bla a v reale cisty bordel :D

Turbo ja chapemco pises, aj suhlasim, a ako som pisal, asi tak aj dopadnem, prosto nejaka jazdenka, ci uz tu ci z nemecka.

Uvidime, ja som otvoreny, skocim mozno do fordu podiskutujem. neubudne zo mna ani ked si necham 14 rocneho tourana, trochu vrzga skripe ale to bude jazdit este dlho, ten motor je nesmrtelny.

niekto tu ekonomiku ale musi potocit, ja sa vzdy rad obetujem pre spolocnost! :D
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Očividne sa točí až moc, je inflácia, nedostatky, treba práve naopak trochu šetriť nech spľasne bublina a ceny sa znormálnia. Ale to by takto musela rozmýšľať dostatočne veľká skupina nie zopár individualít, takže budeme naďalej čumieť ako ceny raketovo rastú :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Na rastúce ceny je len jeden liek. Zarábať viac.
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

pripadne ich vrazit do niecoho co bude rast tiez... garaz, byt, grafiky... hoc co :D
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

zajtra idem lexus pozriet, dufam,ze sa mi bude na nom dobre jazdit a hlavne bude pohodlne... so spotrebou 7-10l som tak nejak stotozneny.

velmi by som chcel bielu kozu, ale extremne sa obavam praktickej stranke veci, tj ako bude vyzerat po roku dvoch, casto jazdim v rifliach, nerád by som z toho spravil modré sedacky nakoľko som neni zrovna pierko...

racio volbu mam bledu konakovu kozu taka rozumna volba (bezovu, ciernu nechcem, tmavohneda konakova je taka nevyrazna).

zvonka to vidim na hlbinnu modru alebo uvazujem aj na tou novou khaki zelenou, len RXko jak do lesa - s tym trosku bojujem.

premyslam nad panoramatickou strechou +1800e ,ale mozno by sa mi to raz vratilo v ramci predaja, lebo vacsina ludi si to nedava co som videl a celkom sa mi to paci.

poistky pzp+hv vychadzaju cca 2k rocne, zimna sada kolies 2K.

nejak som zmiereny, ze infotainment nie je tak daleko ako pri nemeckej trojke, ale zas co prioritne ocakavam je pohodlie, kvalita materialov, ticho v kabine, dobra hudba, proste pohoda za volantom kde nebudem zbity vystupovat z auta ( aj ked nejazdim 50t rocne). realne po 5 rokoch u mna bude mat tak 70tis km :wallbash:

:) v kazdom pripade som zvedavy.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3303
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

450h?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

Ano
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3303
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

skusaj skusaj, moze to byt zaujimava hracka :)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

uprimne by som najradsej do auta nedal uz ani korunu, fakt, ked si spomeniem na svoj "vyvoj" od 18ky ked by som za auto dal aj posledne a nechal si 20e na natankovanie, tak dneska je to na zozname priorit uplne vzadu... bohuzial kvoli praci sa ocakava nejake repre auto a zas kupovat "stare" do ktoreho budem tlacit peniaze sa mi moc nechce, rovnako to furt riesit, uplne mam nervy,ze budem musiet riesit predaj Jaga.

takze ocakavania su ako som vyssie pisal. Tym, ze to ide na firmu tak realne po 4-5rokoch by som mal byt +- 1:1, tj som sa kvazi vozil "zadarmo". mozno aj preto lexus lebo co som pozeral tak drzia cenu po 911kach asi "najlepsie" (zas som nerobil excel tabulku s 200 vstupmi ale celkovo to vychádzalo dobre...)

uvidime ako mi to sadne raz som uz skoro kupil GS300h fsport a pacilo sa mi to celko, fakt ticho v aute, to odcenim.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Cenu možno držia ale či sa aj predávajú.

No neviem či v očiach bežných ľudí je lexus nejako reprezentatívny (ak ti ide o to). Napr. na Mazdu som počul že je to cigánska značka. :D :hysterical:
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"