Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

a vies o tom, ze keramiku vies dat aj cez foliu? :D
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Na foliu, presnejsie.

Kazdopadne na diery v kapote (a ze ich po jednej alebo dvoch zimach bude) to nepomoze ale ze nijako.

Mam diery v kapote aj na aute co nikdy zimu nevidelo. :D
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

quicky tych 1200€ radsej pukni do auta do vybavy napr vyhrev volantu alebo take co vyuzijes. na foliu by som mega sral. ved si mal viac aut jak polka fora tuna a na kt aute si mal folie?este mozno na konzervaciu veterana by som to mozno zvazoval ale ten elxus u teba bude max 2roky tipujem
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

ITX >>> ATX
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

kiezby som niekedy riesil skrabance na aute a nemal ine starosti. mala mi vzala kamen na dvore a poskrabala cele jedno svetlo akoze v tvare kvetinky. pokial viem quicky ma 2 drobcov. a dom. a plus meni casto auta. podla mna v jeho pripade vyhodene prachy
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

panko to robi ofic na autach aj za 200k a viac...ako sa pisalo robi xpel a lepsie, tj si necha aj zaplatit.

Do vybavy neni moc co, resp. tu mi ide len o zachovanie auta, len ma fajkt zaujimaju kamienky a podobne, lebo ako pisem potom to mozem dat aj prelakovat. turbic nie 2 ale 4 roky sa ohreje, mozno ostane potom zene.

Objednal som v hlbinnej modrej /tmavomodra.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kdeze Turbič, tentokrat Turbič nekvakal nič o tom kolko sa ohreje ani o ničom inom.

a ze preco ? Lebo Turbič ma doma ženu, tak musi držať chráp a krok :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

stefan222 napísal: Po 29. Nov, 2021, 22:17 kiezby som niekedy riesil skrabance na aute a nemal ine starosti.
To že teba škrabance nezaujímajú automaticky znamená že ostatní na to musia kašľať tiež? :D
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Monster »

Miso122 napísal: Po 29. Nov, 2021, 17:10 Co znamena realne skusenosti, ze ich ma par mesiacov na aute a vyzeraju ako nove? :D urcite budu hrube, vidiet presne kde su, na konci krasna hrana, a davat dole ich bude pain. na kvalitne folie je 5r zaruka, na spickove 10r. takze nemusis dufat, ze to o par rokov bude dobre, pretoze bude.
Prosim ta, milujem sposob tychto kometarov. Folia vyzera normalne, neni ju vidno, ani ziadne hrany a ostatne hovadiny. Uviedol som to ako priklad, kolko teraz kamos dal za to, na auto ktore stoji tak ako ten lexus. 1200 je jednoducho prehnana cena a nikto z vas to na aute za tu sumu nema. Treba hladat kvalitu v rozumnej cene mozno do 600eur a tie 4 roky to vydrzi urcite. Pokym nebude jazdit rally na strku.
Asus Zenbook Duo Pro
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Je to tak, vsetci mame folie za 200 eur. Do 600 je taka cena ze si za to mozem dat spravit tmave folie na vsetky skla.

Ake rally na strku? Ved kamienkom sa nevyhnes nech ides hociako a mozes ho dostat aj od auta oproti. Ked si davam polepit auto, tak chcem nech to je co najlepsie, nech mi to nereze na laku (cize presne na auto na plotri), a nech foliu nie je vidno a chrani aj najcitlivejsie miesta (to pri tych lacnych zabudni). Uz som videl vseliake detske prace. :D

Taktiez chcem keramiku na foliu a na zvysnu cast auta tiez. Ono najlepsia je folia na cele auto a nemusis uplne davat pozor na skrabanceky, ale to je cena tak 3500 ked to ma byt tip top.
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5595
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tiez dumem nad dilemou o folii, asi to vyskusam aspon raz v zivote na napr. 5 rokov.

Mna najviac trapi ze ak ta niekto suchne musis zaplatit spoluucast na havarijnej plus dat dorobit foliu na tu cast auta zas. A ze ta niekto suchne :D skor ci neskor.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Niekedy poistky kryjú aj fólie (aspoň u nás som si to už všimol v popise poistky).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5595
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Wooot o tom som nepocul. Idem kuk ci na svk ale nevidel som to nikde...
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

vsetkemu co budes brat na fakturu a posielat poistovni na preplatenie sa vyhni oblukom
bud to spravia vramci udalosti v servise a vsetko cez kryci list (co pochybujem ze v AS robia cize len faktura z ineho miesta) alebo budes len smutne pozerat kolko mas z vlastneho doplatit
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5354
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nam to v autorizaku po nehode bezproblemov spravili cez ten kryci list... sa riesili rozbite parkovacie senzory aj folie na okna ktore boli montovane mimo autorizaku...
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"