Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5275
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

no, to je tiez pravda... bude rozdiel nejake "suv" o velkosti fabie kde nie je rozpocet ani na multilink vzadu, a cely problem s naklananim sa vyriesi tuhsimi pruzinami

alebo ozajstne SUV v plnke kde mas vzduch, 4x4, natacanie zadnej napravy, aktivne stabilizatory a neviem ake este ohybatka na fyziku...
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Najlepsie predavany hnujdai Tucson je tohto krasnym prikladom, vsimol si to aj savagegeese (imho top recenzent spoza mlaky), vsimol si to rodinny prislusnik ktory ma hnujdaje ako firemne (predtym I40, teraz Tucson).

A to ze predna naprava je neskutocne tuha a kazda diera kazda nerovnost ide do kabiny, lebo chceli vyssie auto, SUV ale aby to jazdilo "sportovo" a teda to nie je ani pohodlne, ani sportove.

Inak ta i40 chcela aj ostat v rodine, ale technik v autorizaku pozrel strechu a povedal ze zacina hrdzaviet, bezny problem, na zaruku to este nie je (neopravia) a po zaruke to clovek nechce riesit... takze sla prec, chyba im to auto (Tucson je nizsia trieda vo vsetkom).
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

nizky profil na suv, fejkove vyfuky a ine blbosti len pre efekt.
naplaste pre ego su trendy, dobre sa to predava.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak ale tuareg ked skm dobre videl zacinal na 50k eurace. to mi ale lacne nepride vozitko :D. more v com sa vozite. zle som sa ucil na skole :D . ja som napr videl mega rozdiel uz len vo vybeve napr moj karoq v style ma super sedacky oproti napr kodiaq v ambition, kde nie je ani stehenna podpora ziadna. ze napr vybombovana skoda mi pride lepsi kauf ako holota hoc vw.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1620
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

tuareg zacina na 60 btw
napr taka nabombena octavia 3 v LK mi prisla vo vsetko horsia jak taky passat b6 kde snad rezonovalo vsetko co mohlo dokonca moj stary b7 v socialke bol lepsi
skodu len ako firemku
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Som pocul ze skoda patri do kazdej uspesnej firmy. :D

Aj v novej na nerovnostiach klepkali zadne sedacky alebo co... nejak som na to nedosiel kym som sa s nou hral. Skusal som do vsetkeho buchat, klepat, vyberat a nic len ta lavica resp. operadla boli nejake klopkajuce. :D
.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1620
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

tuto legendarnu vetu som nedavno cital na insta od majitela RR🤣
5te dvere buchali, neviem ci nemenili dorazy potom
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Mozno to boli dvere, to ma nenapadlo. Kazdopadne neposobilo to uplne dobre.

Zadne brdzy slusne piskali po 21.000, to sa rovno mohlo vymenit s olejom co tiez svietil. :D

Vybava z o3 lepsie auto nespravi, len prijemnejsie. Ani o4 nie je lepsia nez sup/passat.
.
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Neni pohodlnejšie... Ani pri nových modeloch.

GLE(ABC) vs E(Airmatic) je pohodlnejšie e... GLE je na cestných R20 - najmenšie v ponuke... GLS vs S to isté.

Tá teória sedí trocha len preto, že väčšina aut sa u nás predáva v "zvláštnej" výbave, rozumej čo ja poznám na okolo a každému hovorím že už 15 rokov chodíme na vzduchu a je to super, tak nie on kúpi malý motor, zvnútra socka, ale zvonku amg paket a 20-21 kolesá aby to vyzeralo... Vzduch nie lebo to sa kazí a tlmič jeden 2000... to je jediný argument čo počujem.

A potom sa sťažuje že je to tvrdé... Typický príklad je napríklad Ečko Taxík na 17 kach, to auto aj bez aktívneho pruženia má pekný jazdný komfort. Jediná výnimka čo som jazdil kde je suv vs sedan lepšie u MB je u AMG - E63(predfacelift), tam sa súdruhom podarilo spraviť skackavejšie a tvrdšie auto ako RS6 :rolleyes:

@stiv GLS, čo ti ja viem, posledných pár rokov naňho pozeráme, ale vždy padne voľba na niečo iné. Vpredu priestorovo rovnaké ako GLE a to čo má navyše zožerie povinná tretia rada sedačiek... Tá mi tam strašne vadí... Ja viem, existuje riešenie - maybach :D Ale to je mimo mňa...
A ešte k tomu čakať na "tuctové" GLS momentálne vyše dva roky, nič moc. X7 má známy rovno dve, mne to nič nehovorí, hlavne nechápem ako do toho mohol presadnúť z Ska.

Ale bohvie, možno taká Bentayga je komforntná, a dajú sa do nej aspoň objednať breitlingy za cenu druhého auta :rofl:

Osobne mne sa za tento rok po pár rokoch hľadania a trápenia najlepšie osvedčilo nehľadať kompromis luxusného SUV... Je to proste vždy mačkopes.
Limuzína na každý deň do roboty kvôli komfortu, a SUV čo je naozaj SUV, aj keď nie tak komfortné alebo luxusné ako sedan. Aspoň s ním nezapadnem na cestných 20kach na chate keď trošku zaprší, a potom som za chu... že načo mi je také ozrutné auto keď ani kopček nevíde :D
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4434
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

U mna bolo stale SUV o vyssej svetlej vyske, brodivosti a vacsej ochrane karoserie pri jazde v terene. Nemusi to byt automaticky makke. Zas ked je to tvrde, povie to vela aj o tom ako to bude zvladat ( nezvladat) teren. Je ale ozaj minimum ludi, ktori vezmu nejake SUV za 60k + uz len do blata, nie to do terenu, ktory by nizsia trieda nezvladla.
V zime je aj tak vacsi problem zist z bezpecne z kopca ako sa tam vystverat :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

Podobne, tiez som pozeral hlavne po svetlej vyske, ktora sama o sebe je ochranou podvozku, da sa povedat. Clovek nechyti spodok, lebo auto je vyssie.
Jazdime dost casto na chaty, kde sa ide po polnych cestach/trave/lukach/lesnych cestach.....tak sa to hodi. S beznym autom som tam chytal podvozok, v zime este viac, pretoze kolaje v snehu. Svagor ma Ford C-max 2010 a v dost pripadoch mal problem, casto chytal podbeh ci kryt motora.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Andre »

jak ze tu toto nie je? od 5:20
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

SKiLEX napísal: Ut 07. Dec, 2021, 11:12 no, to je tiez pravda... bude rozdiel nejake "suv" o velkosti fabie kde nie je rozpocet ani na multilink vzadu...
alebo ozajstne SUV v plnke ...
Som to prehliadol, ale ja mám skoro opačný názor ;) Z toho čo sme mali / máme, boli "ozajstné SUV" prakticky len dve - práve tie bez multilinku vzadu, tuhá zadná náprava a auto na ráme :D
scream napísal: St 08. Dec, 2021, 17:15 Je ale ozaj minimum ludi, ktori vezmu nejake SUV za 60k + uz len do blata, nie to do terenu, ktory by nizsia trieda nezvladla.
Ono to je skoro vždy len otázka peňazí, lebo ich hodnota je pre toho či toho jedinca veľmi relatívna.
Ja keby že mám takú 911ku ako kamoš, tak robím do garáže novú podlahu :D On na nej chodí aj v zime lebo však čo je to len auto...
Ja by som tiež rád bol za takého frajera že je to len auto, ale proste na to nemám...

Je to jeden z dôvodov prečo išla krabica rýchlo preč, lebo ja proste nemám gule do toho naložiť pol kubíka dreva do kufra... alebo psa :D
Na poľovačku sa s tým "nedá" ísť rovnako, lebo sa bojím kde chytím konár na príplatkový lak. Celým dôvodom toho je len to, že to pre mňa stálo veľa peňazí a je mi to ľúto ničiť, lebo som sa na to nadrel. A tým pádom nám to auto bolo prakticky k ničomu.
Naproti tomu momentálny "downgrade" je fakt super auto ktoré na účely takéhoto "ničenia" zbožňujem, 6-7 tisíc km odjazdilo v teréne, máme super zážitky a spomienky a vhľadom na nižšiu cenu ani moc neriešim konáre, brodenie ani nič podobné , a hlavne sa to nekazí tak ako mercedes :smutny:
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

ani mercedesy uz nie su co byvali, znamy kupil nove GLE, auto sa normalne kompletne dojeb*lo, ze mu museli dat novy kus, to zevraj neni ojedinely kus. Na druhej strane pri tych technologiach, ktorymi su tie dnesne autaky prepchate sa neni moc comu divit.

Sajbama a co teraz jazdis? mne je luto akekolvek auto nicit, resp. nicit mi nevadi ale potom opravy bolia :D

ja sa uz na lexus tesim, ale uplne som uz na to aj "zabudol", coskoro zacnem riesit predaj jaguaru, nech je do aprila prec. V kazdom pripade ma stale laka kupit nieco s V8, viem,ze je to tuctove, ale aktualne mustangy sa mi velmi pacia a stale som to mal taky "ciel k 35ke", rovnako ma strasne zaujalo Stelvio Veloce TI s 2.0t 280hp...Len ja som evidentne neni schopny emotivnej volby (napriek tomu,ze som mal doma pozehnany akykolvek vyber), iba volby z rozumu. :rolleyes: :laugh:

p.s. v Lexuse mam možnosť kúpiť sadu R20 + zimné pneu za cca 1950e s DPH (reálne pneu z toho cca 880e podľa aktuálnych cien) - celkom rád by som ten set kúpil, akurát dizajn elektrónov v tejto sade je ten istý ako elektrónov, s ktorými auto príde, tj príde mi blbé mať dve výzorovo rovnaké sady. premýšľam, že by som kúpil aftermarket sadu R20, otázka či niekto nemá skúsenosť s kvalitou origo diskov vs kvalita aftermarket (väčšina sa aj tak vyrába volakde v indii/filipínach :D)

Na poslednom merce cls som kupoval Japan Racing a prisli mi ok, cenovo vychádzajú presne ako by ma vysli elektróny v tej sade z lexusu tj cca 1200e, akurát si môžem vybrať dizajn :)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Alebo kup len pneu. Za 70 prehodis pneu, vyvazis a rdy na sezonu. Vyhoda je, ze usetris za druhe disky (aj ked tieto nie su moc drahe) a mozes si vybrat pneu ake chces.
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"