Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

loleqboleq napísal: Št 31. Mar, 2022, 20:41 Ak myslíš tou "free economi" tie Cainiao, tak tie určite nedávaj. To je proste Čínska pošta a tam to skoro istotne pôjde rovno z Číny na Slovensko a budeš platiť.
Môže... ak to predajca pošle správne pôjde to takisto ako cez Saver Shipping cez BE forward, len to nie je sledovateľné a môže to ísť o niečo dlhšie.

Ale to je tak... predajcovia ako teraz dá mi na výber Cainiao Super Economy aj Cainiao Super Economy Global, vyberiem si bez Global a čo sa nestane? On mi to pošle ako on chce cez Global čo ja som nechcel. Tak som zvedavý ako to príde, dúfam, že nie cez China Post raz sa mi tak stalo..
Nechápem fakt načo dávajú predajcovia na výber dopravu keď aj tak si to pošlú čím chcú oni.
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2864
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

https://www.17track.net/?nums=SF6042313541692

teda toto sa mi este nikdy nestalo, nechapem, typek mi pisal, ze nech zavolam na postu, nech to preveria, ja, ze co maju preverit ked to ani nebolo na slovensku, navyse toto dorucuje posta a ta nevie sledovat tieto cisla z SF, tak mi dal alternativu, no ta je mrtva tiez, super, 150€ v hajzli
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
marek1212
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 246
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa marek1212 »

vsak dispute to vyriesi, ten tvoj tracking pise "returned upon customer request". Customer bude v tomto pripade asi odosielatel , navyseked sa to do SR ani nedostalo...
Mne toto refundli https://tracking-expressone-hu.translat ... r_pto=wapp bez reci. $70

a mimochodom, tie reci nech zavolas na postu, to ani neber vazne. Ja som tuto zasielku mal cez express one kuriera, 3x mu to hovorim a on mi 3x pise nech zavolam do slovenskej posty ;)
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2864
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

hovorim, mal som stovky balickov, dokonca mam aj dve tracking appky, no nikdy, nikdy som nemal takyto problem

za celu "etapu" aliexpress, mi neprisli len dve zasielky, celkovo, v case reklamacii to islo ako po masle, teraz horsie, no stale som rad za alicko :D
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Pridávam novú skúsenosť, možno sa niekto s tým už stretol. Objednával som klasicky cez dopravu Aliexpress Saver Shipping, väčšinou chodí to cez Belgicko a tentoraz to išlo cez Maďarsko. Ale nie kuriérom, normálne Slovenskou poštou to prišlo, samozrejme bez doplatku. Zároveň musím povedať, že celkom rýchlo 16 dní to trvalo.

Asi teda v Maďarsku otvorili nové prekladisko Aliexpress alebo čo, lebo čo som objednával znova neskôr tak znova pri tej istej doprave predtým ako mi to spojilo do kombinovaného balíka tiež cez Maďarsko to malo ísť, ale myslím si, že je to lepšie pre Slovákov keď to pôjde cez Maďarsko ako Belgicko, minimálne hádam by to teoreticky rýchlejšie malo prísť tým pádom.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Áno, potvrdzujem, ja mám práve jednu takú UA**********HU na ceste cez Saver dopravu.

Ja som bol tiež prekvapený, lebo som pri tých posledných výpredajoch nakúpil toho spolu a ako som popisoval aj predtým, tak miešanka Saver a Standard. Ale tu a tam niektoré veci proste neodosielali predajcovia, tak to skončilo tak zvláštne, že Standard mi prišiel najrýchlejšie klasicky cez HU a potom SPS a zvyšok (Saver doprava) osobitne. Mal som 1x YunExpress, to mi prišlo poštovým kuriérom (bez doplatku) a mám na ceste ešte tú spomínanú vyššie.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ale úprimne nechápem moc akým princípom funguje tá kominovaná doprava. Lebo napríklad mal som objednávky od dvoch predajcov - jedna 30. januára, druhá 5. februára a tretia 7. februára a nespojili ich. Síce logicky keďže sú každé z iného dňa a inak odoslané tak ich nemali ako spojiť, ale raz sa mi stalo, že mal som objednané od rôznych predajcov aj rôzne dni po sebe idúce a spojili to.

S tým neodosielaním zásielok je to tiež zaujímavé. Väčšina mi pošle ešte v ten deň alebo na druhý deň už tracking číslo, hej síce fyzicky to pošle až o ďalší deň neskôr, ale aj tak. Ale teraz objednávka pred 3 dňami stále nič, neodoslaná. Ako možno chápem, oni keďže peniaze ešte nedoslali tak majú čas to poslať, ale ja čo som to zaplatil tak hádam očakávam čo najrýchlejšie odoslanie.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja som mal takto tri objednávky a všetko od jedného predajcu. Kontaktoval som ho (už som odtiaľ dávnejšie objednával) a vraj majú lockdown, čo buď je pravda alebo len to bude teraz moderná výhovorka na to, že to nie je dostupné. Ale tak už som všetko extendol o týždeň, tak dúfam, že to nebudem len extendovať (boli to super ceny, ktoré nechcem stratiť, využil som tam tú pevnú zľavu, že $3 off of $30).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Je to možno pravda, ževraj nejaké lockdowny v niektorých oblastiach Číny sú, som včera napríklad sa zasmial, bolo na Facebooku video ako tam chodí po ulici robotický pes a hlási aby dodržiavali covidové opatrenia :D :D

Ale zase ako som spomínal už dávnejšie v tejto téme, ak majú lockdowny a nemôžu to tým pádom odoslať tak logicky nech odstráni svoje produkty na dobu určitú. Lebo čo je to za spôsob, že nechá v predaji svoje produkty a nie je schopný ich odoslať. A aj tak kto si to kúpi on z toho peniaze aj tak nemá až dokým to dotyčnému nepošle a ten to nepotvrdí. Možno teoreticky im ide o to nestratiť tie feedbacky a celkovo biznis, ale ja si myslím, že viac stratíš zákazníkov keď budeš predávať niečo čo nemôžeš odoslať a budú ti rušiť objednávky a už si od teba neobjednajú.

Podobný prípad som zažil aj na Slovensku, objednám si niečo na e-shope, a po týždni mi to neodoslali, píšem e-mail, neodpisujú. Ešte, že som to dal na doberiku a nezaplatil predom. Zároveň napíšem im teda o zrušenie objednávky keď nie sú schopný mi to poslať a čo sa nestalo? Obratom za pár hodín mi zrušili objednávku... ale na e-mail mi odpísať nevedeli kedy mi to pošlú. A proste nič žiadny oznam o dlhšom odoslaní, ba dokonca píšu: "každá platná objednávka uskutočnená do 16,00h je okamžite expedovaná" a prd z toho, nestalo sa tak a to mnou objednaný tovar bol podľa ich stránky skladom.
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2864
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

inak, mne uz to chodi hala bala, uz nie je spolah na nic ani na sledovacie cisla, uz aj postnl mi priviezol aj kurier, aj posta, aj dpd

uz aj sf, cainiao tiez vsetkymi sluzbami na slovensku, nechapem

proste dolezite je asi kde to po ceste "odboci"

a kombinovana, to je krasa, hlavne ked vam ide vela veci, len by som bol zvedavy na pripadnu stratu jednej objednavky v kombinovanej, ako by isla potom reklamacia..
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Pepeb007xx napísal: So 09. Apr, 2022, 13:07 a kombinovana, to je krasa, hlavne ked vam ide vela veci, len by som bol zvedavy na pripadnu stratu jednej objednavky v kombinovanej, ako by isla potom reklamacia..
Nepochodíš... som na Facebooku v jednej skupine čítal, že dosť často sa stáva, že v kombinovanom balíku sa nájde aj taký čo patrí úplne niekomu inému. Pri refunde potom predajcu ani Aliexpress to ževraj nezaujíma, balík bol doručený a bodka.

Čiže tá kombinovaná doprava má celkom takúto nevýhodu... a hlavne ak by tá vec bola drahšia tak to nepoteší :(
oldgrnhrn
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 22. Sep, 2021, 16:05

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa oldgrnhrn »

Info o výpalnom: Cainiao super economy for special goods išlo cez Uzbekistan, 2,33€.
Sellers shipping method išlo cez Uzbekistan, 2,0€
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Nič prekvapivé, ja by som sa nebabral už s ničím iným ako Aliexpress Saver/Standard dopravou. Niekde som videl aj ich dopravy s pridaným slovom "Selection", ale s tým som zatiaľ nemal skúsenosť, tak dúfam, že by to nebol problém.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
oldgrnhrn
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 22. Sep, 2021, 16:05

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa oldgrnhrn »

Záleží na celkovej cene, niekedy je Aliexpress Saver/Standard shipping napr. o 3 € drahší, takže s výpalným je to lacnejšie (a treba dať aj domácim zarobiť).
V poslednej dobe som si všimol, že niektoré tovary už sú dokonca u nás lacnejšie...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6782
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak mna mega odkurili, Status:
Dispute Finished
Refund US $ 0.00
solution:
Refund US $ 0.00

dal som appeal ale ta kto toto tam vymyslel
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Debata o všetkom"