Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15044
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa faugusztin »

Tvoja teoria je sice pekna, ale pomaly uz budu poplatky za emisie aj z cestnej dopravy. A to moze byt neprijemna sumicka pri velkosti nasich kurierskych spolocnosti.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa wingo »

Nákladiaky nakupovali rok, to sú verejné obstarávania, všetko trvá nekonečne dlho :D
MP3 lebo pošta má vo vozovom parku iba dodávky. Iba že by nie :D Keď vyjdeš z Bratislavskej bubliny zistíš že majú kopec osobných áut, napr. začali ich dávať aj doručovateľkám na dediny aby doručovali aj zásielky, nielen listy a žlté papieriky, v niektorých lokalitách behá poštový kuriér na malom Vane a nie veľkej dodávke, pravdepodobne tieto autá sa budú meniť. Priamo v rozhovore sa spomínajú aj elektrické skútre pre doručovateľky, vo všeobecnosti rozprával o dvoj-, troj- a štvorkolesových elektrických dopravných prostriedkoch. Však uvidíme keď bude hotové obstarávanie čo presne plánujú nakúpiť, bolo by fajn viacej doručených zásielok a menej žltých lístkov hlavne na tých dedinách kde sú pošty otvorené vtedy keď človek pracuje a keď má šťastie stihne otváracie hodiny jeden deň v týždni lebo sú o 2 hodiny dlhšie :D
Koľko klasických doručovateľov dostane auto?
Do konca roku bude 570 motorizovaných rajónov. Pri každej obci je však iná zastavanosť. Máme tímy, ktoré analyzujú najvhodnejší dopravný prostriedok pre tú-ktorú lokalitu. Je tu otázka trojkoliek, štvorkoliek či elektrických bicyklov. Kým to celé prejdeme, trvá to.
Inak rozhovor pekný, zdá sa že konečne je tam človek s cieľom zmodernizovať poštu. Akurát to bude trvať 5-10x dlhšie ako by to trvalo v súkromnej akciovke, lebo štátna firma, zákony, existujúce zmluvy, verejné obstarávania atď.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cert vie ci by poplatky za emisie vyvazili 4x obstaravaciu cenu... ale to uz budeme musiet nechat na inych panov ktori zoberu uplatky... a najspravodlivejsie rozhodnu v nas prospech.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
oldgrnhrn
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 22. Sep, 2021, 16:05

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa oldgrnhrn »

Info o výpalnom: Doprava Cainiao Super Economy Global išlo cez Yanwen Express UU............CN, výpalne 2€, objednané 18.9.21, došlo 28.10.21.
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa skill3r »

Je to cele o stasti. Podla mna vyber druhu posty nieje uplne ze hra na istotu. Ja som dal cainiao super economy a slo to cez forward cez Georgiu. Minule som priplati za ups postovne a ten cinan to aj tak poslal cinskou postou priamo sem takze doplatok 2€. Ale uz od polky novembra by uz to malo byt jedno ako postou sa to objedna.

https://emefka.sk/slovenska-posta-chyst ... nnost-cla/
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Zaujímavé, mne aktuálne vždy cez Cainiao Super Economy Global prišlo to cez GE forward, aj pred 1.7. a aj teraz asi dve objednávky prišli v pohode bez doplatku, potom predajcovia si robia z tých dopráv dobrý deň, keď jeden pošle tak a druhý tak. Ale zase napríklad mne zatiaľ všetko od 1.7. prišlo bez doplatku, zároveň najviac vyberám dopravu Aliexpress Saver Shipping pri ktorom je tracking končiaci na BE, zatiaľ vždy pri tejto doprave to išlo BE forwardom a nestalo sa tak inak. Napríklad ja som počul o tom, že cez SunYou to chodí Zásielkovňou dokonca, ale či to vždy tak je ťažko povedať.

@skill3r - bodaj by to tak bolo, lenže ma napadajú dve otázky:
1. Ako píšu v tomto článku:
V praxi to bude znamenať, že tovar síce nezlacnie, ale obchod a pošta vopred vybavia všetku administratívu a zákazník si nebude musieť lámať hlavu s formulármi a potvrdeniami.
- čo to znamená? Koniec výpalného? Nemyslím si akosi. Mne príde, že aj tak budú robiť ich automatické colné konanie kde si vypýtajú výpalné, a budú sa tváriť akú majú dohodu s Aliexpressom a Wishom.
2. Ako identifikujú balík, že je z Aliexpressu napríklad? Lebo stále platí aj po 1.7., že na balíku nemožno zistiť, že balík je z Aliexpressu objednaný, ani z balíku čo ide priamo z Číny z koncovkou CN. Čiže nerozumiem tomuto ako to chcú zistiť, že ten balík je z Aliexpressu.

Inak tiež by tieto články mohli písať poriadne, píšu tam, že odpadne povinnosť platenia CLA, čo je sprostosť. Tu sa platí výpalné resp. poplatok za colné konanie, a to nie je CLO predsa. A zároveň platí, že ten článok nijak detailne neopisuje reálnu situáciu, výhody tej zmluvy a čo sa reálne zmení.
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa skill3r »

cas ukaze ako to bude fungovat.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Jedine, ale ak sa zachová, čo teoreticky sa musí, že cez tieto forwardy pošta nič nepýta tak mne to osobne stačí. Napr. ja čo potrebujem a hľadám na Aliexpresse vždy nájdem s takou dopravou, že mi to príde bez doplatku.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

objednaval som batery BOX na 4ks bateriek 18650 na bike z polskeho skladu. Objednane 12.10 prisiel dnes. Na nalepke odosielatel my world tech c/o fhb group, svaty jur. Cislo zasielky na nalepke sa zacina na EB, na povodnej je YT. Balicek mi doniesol expres kurier posty a bez dalsieho poplatku postovne som vybral to najlacnejsie za 0,96€
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

dnes cainiao, cez belgicko, super economy, dorucenie postarkou, reklarovana hodnota 8,82€ na baliku, poplatok nikde, krasa ;)

inak rad by som vedel ako sa tieto prebali tvaria na prvotnom sledovacom cisle lebo niekedy sa to nezmeni a balik sa tvari ako keby stal, cize ani predajca dlhsie nevie, ze je davno doruceny..
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12219
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dosli žižinky z ebayu kupene 10.10.2021 : odosielatel Rozsypany Caj, Yangcun Road, Choujiang Yiwu Jinhua Zhejiang, adresat ja.
Na ebayi nejakych 9 eur doprava v tom, u nas som sudruzke postarke zaplatil dve eura.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Pepeb007xx napísal: Pi 05. Nov, 2021, 12:09 dnes cainiao, cez belgicko, super economy, dorucenie postarkou, reklarovana hodnota 8,82€ na baliku, poplatok nikde, krasa ;)

inak rad by som vedel ako sa tieto prebali tvaria na prvotnom sledovacom cisle lebo niekedy sa to nezmeni a balik sa tvari ako keby stal, cize ani predajca dlhsie nevie, ze je davno doruceny..
cainiao zatiaľ mňa tiež osobne nesklamalo, resp. hlavne doprava Aliexpress Saver Shipping, vždy bez poplatku (výpalného).

Záleží asi či je balík sledovateľný napríklad teraz čakám balík cez dopravu Cainiao Super Economy čo ide cez BE forward, ale akosi sa to poriadne nehýbe, už to ide reálne 26 dní a posledný údaj je "Hand over to airline" zo dňa 27.10., pritom cez dopravu Aliexpress Saver Shipping kde to ide rovnako cez BE forward aj sledovacie číslo končí na BE tak vtedy to reálne dokáže prísť za cca 20-25 dní a zároveň sledovacie číslo funguje perfektne. Čiže toto tiež je zaujímavé, že či je vôbec nejaký rozdiel v doprave Cainiao Super Economy a Aliexpress Saver Shipping lebo mne tam rozdiel nepríde :D
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak a teraz pomiešajme túto polievku chaosu - vec za viac ako 170€, doprava Aliexpress Standard Shipping a prišlo mi to (nebolo to spojené s inou zásielkou) normálne cez ExpressOne (vlastne SPS) cez Maďarsko dnes SPS kuriérom bez akéhokoľvek doplatku.

No ale že som bol vystresovaný, keď som to prvýkrát videl, lebo ja som si myslel, že to proste pôjde NL forwardom, tu to príde normálne, zaplatím pošte výpalné, daň a clo a hotovo, a keby to šlo normálne cez "UPS", resp. SPS u nás, tak veď to by bolo to isté ale výpalné 35+€...dodged the bullet. :-D
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

@loleqboleq - to isté aktuálne mňa prekvapilo, tiež mi pravdepodobne cez túto dopravu ide cez Maďarsko a potom u nás cez SPS, tiež som čakal, že klasika NL forward. Inak príde aj SMS o tom, že bude doručený balík, či kuriér len zavolal ti? :D

Inak potom je v tom riadny chaos, keď napr. pri tejto doprave to posielajú väčšinou NL forwardom, teraz už aj SPS a po väčšine mne aj cez BE forward.
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

inak cez to madarsko to nehorazne dlho trva, mam baliky dorucene do dna ale aj take, ktore su este po 2 tyzdnoch neni.. nechapem
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4

Návrat na "Debata o všetkom"