Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Sme špecifický, čo ti poviem. Dve eurá vypýtajú a nemáš o tom doklad, nevieš z čoho do vypočítali ak je to viacej, ale buď zaplať alebo balík neprevezmi. Vidieť ako narýchlo celé to spravili aj keď na prípravu mali veeeeeľmi veľa času keď ešte sa o rok toto všetko odložilo.
DanOne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 285
Dátum registrácie: So 09. Máj, 2009, 15:09
Bydlisko: Bratislava/Kosice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa DanOne »

ja som dnes platil 3,72€
Tiez som tak platil este v lete za obalku so sietovou kartou za 11 eur, na obalke bola nalepka s cenou 10$, perom rukou pripisane 3,70e a postarka nastavila ruku, potvrdenie ziadne nedala. To si mozu pisat cisla a strkat do vacku aj postarky takymto systemom. Mafiansky stat, tak aj vyzeraju sluzby.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

teraz si predstav 100 balickov denne, 3.70e na ruku, zrazu silno chcem byt poštárkou :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak vcera ma v schranke cakal zlty listok na platbu 2€

nakup z ali a dorucenie bolo China Post Registered Air Mail
Naposledy upravil/-a HellAngel v Pi 26. Nov, 2021, 10:23, upravené celkom 1 krát.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1083
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Danix64 »

ja som po dlhsom case objednal par veci z Ali a niektore dosli rovno do schranky, a jedna kurierom, zatial som nic navyse neplatil.
Ale ked mi jedno CDcko z eBayu (z Francuzska tusim) prislo, tak postarka chcela 2Eur :(
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (12-15W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<5W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)
hubula
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Pi 10. Okt, 2014, 10:14

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa hubula »

Z Francuzska od teba urcite nik nemohol pytat ziadne clo.
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1083
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Danix64 »

aha sorry, to bolo UK a nie FR
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (12-15W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<5W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Papek napísal: Št 25. Nov, 2021, 18:13 ak vyrubia nejaky poplaok, takby ho hadam mali rozpisat nie? hadam ze by mohla byt prilozena faktura o tom
najma ak ebay hovori ze vsetky nakupy su uz osetrene.
na zaklade coho posta pyta zas ?
ak ebay nezaplatil eu, posta ma dat potvrdenie ze odrbali a ja si to vyreklamujem od ebay.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Obrázok
China Post Registered Air Mail, zatiaľ predložené na colnici, ale vidím to na 2€... akože asi nereálne sa pri tejto doprave vyhnúť výpalnému, teoreticky už to nezmením, aleee nanič je, že kvôli tomu sa budem trepať na poštu lebo ako inak poštárka príde keď nikto nebude doma :D

Jediné pozitívum cez túto dopravu fakt, že sa to dá sledovať cez stránku pošty, a tiež dosť rýchlo to prišlo na SK, len 9 dní, len fakt nechápem prečo to nedokážu v Číne preclit elektronicky alebo proste nejak. Aj to IOSS je proste nanič. Aj ak sa nemýlim celá táto "regulácia" keďže platí v celej EÚ aspoň mohli zjednotiť alebo zabezpečiť aby neboli žiadne poplatky, takto keď dali volnú ruku, že daj si akú cenu chceš tak je to dosť nespravodlivé. V niektorých prípadoch nechápem zmysel EÚ.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Pietro sk napísal: Pi 26. Nov, 2021, 16:24
Papek napísal: Št 25. Nov, 2021, 18:13 ak vyrubia nejaky poplaok, takby ho hadam mali rozpisat nie? hadam ze by mohla byt prilozena faktura o tom
najma ak ebay hovori ze vsetky nakupy su uz osetrene.
na zaklade coho posta pyta zas ?
ak ebay nezaplatil eu, posta ma dat potvrdenie ze odrbali a ja si to vyreklamujem od ebay.
Kde to hovoria? Ja si myslím, že to platí len pre dopravy z ich "eBay Global Shipping Program".
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pietro sk »

https://pages.ebay.com/vat-eu/ myslim ze posta vybera nepravom...
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa faugusztin »

Uz sa to tu x-krat vysvetlovalo. Posta nepyta poplatok za clo/dph, ale za COLNE KONANIE. To, ze colne konanie konci vysledkom "ziadne clo, ziadne DPH" na situacii nic nemeni.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

@JacobSteven IIOS funguje, ale posta nasla dieru a vyuzila ju. Oni nevyberaju clo alebo DPH. Vyberaju colny poplatok, administrativny ukon. Je to mozno na hranici zakona, ale tak kto sa tu ide hnad na sud kvoli par euram.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Pre niekoho je to pár eur, ale pre nich sú to tisíce, a tam už by problém mohli mať. Ako hej neoplatí sa tým na súd ani nijako to riešiť, to je pravda.

Aj tak, ale nerozumiem ako môže po mne pošta chcieť peniaze, ktoré keď im dám nemám ani len doklad o tom za čo som zaplatil. Povedať môžu, že colný poplatok, ale čo to ako má byť? Nalepenie nálepky automatizované colné konanie a to je všetko? Prípadne čo ak by si niekto chcel dať ten poplatok do nákladov vo firme? Ako to spraví bez potvrdenia?

Ako ešte normálne mám teraz chuť keď zaplatím to výpalné s čím počítam, že na Aliexpresse podám refund, že to poslal predajca inou dopravou, ale ako fungujú teraz reklamácie to vidím tak, že ma pošlú do preč a povedia: Balík prišiel? Prišiel. Dovidenia.
Lebo ak predajca predsa dá dopravu Aliexpress Standard Shipping kde je uvádzané, že to príde aj preclené a predajca to pošle China Postom kde to preclené nepríde tak ako ja by som mal mať nárok na vrátenie aspoň tých 2€, lebo predajca patriaci pod Aliexpress proste nedodržal podmienky. Asi to tak skúsim im pekne popísať a odfotiť balík (čo prd pomôže asi keď tá smiešna nálepka je v Slovenčine), ale fakt nevidím šancu, že sa niečo stane :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

A pre koho su to tisice? V celkovom objeme mozno, ale pre jednotlivca su to drobne. Pises ze platis za preclenie, ale ty neplatis preclenie, to uz stalo pri nakupe. Posta si ale ziada poplatok za administrativny ukon, nazvany colny poplatok, ktory nema vobec suvis s nakupom z ciny, ale vseobecne z 3 krajin. EU je tiez po tom houby makove. Posta neporusuje nic, len si vymyslela nejaky poplatok, ku ktoremu nedostaneme ani doklad ani ziadne ine potvrdenie, ale je to len nasa vnutrostatna zalezistost. Ali, Eu s tym nemaju nic. jedine co sa da namietat je, ze k tomu nedostanes doklad o zaplateni, ale uz vidim ze pridu s odvolavkou na nejaky paragraf, ktory im umoznuje pytat peniaze bez dokladu :D

Inac ten china post. Sice som teraz zacvakal 2€, na druhej strane som tu mal balik do 2 tyzdnov. Co nie je zle
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Debata o všetkom"