Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Aha, no co uz, ja som objednaval 30.10. snad pride do Vianoc :D inak som zvedavy kedze mam v plane par veci objednat 11.11. ci to stihne prist do Vianoc.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12933
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

JacobSteven napísal: Ut 09. Nov, 2021, 22:04 @loleqboleq - to isté aktuálne mňa prekvapilo, tiež mi pravdepodobne cez túto dopravu ide cez Maďarsko a potom u nás cez SPS, tiež som čakal, že klasika NL forward. Inak príde aj SMS o tom, že bude doručený balík, či kuriér len zavolal ti? :D

Inak potom je v tom riadny chaos, keď napr. pri tejto doprave to posielajú väčšinou NL forwardom, teraz už aj SPS a po väčšine mne aj cez BE forward.
Príde klasický mail od SPS, že majú zásielku, doručenie na druhý deň a kuriér klasicky volá. Rovnako ako pri hocijakej inej SPS zásielke.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2801
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

tak to je sranda, mne prislo cez sps uz niekolko balickov z ciny ale ani na jeden mi neprisla notifikacia, to som mal aj telefone cislo aj email
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12933
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Mne stále príde, aj dnes prišla ďalšia, znovu šok, lebo teraz mi ide len jedna vec a to nie je ani drahá ani nič.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

loleqboleq napísal: St 10. Nov, 2021, 01:31 Príde klasický mail od SPS, že majú zásielku, doručenie na druhý deň a kuriér klasicky volá. Rovnako ako pri hocijakej inej SPS zásielke.
Aha, zaujímavé, reálne napríklad mne prvýkrát takto kuriériom ide niečo z Aliexpressu. Väčšinou mám skúsenosť, že keď z CZ skladu na Banggoode objednávam to chodí väčšinou GLS-kom.
loleqboleq napísal: St 10. Nov, 2021, 22:18 Mne stále príde, aj dnes prišla ďalšia, znovu šok, lebo teraz mi ide len jedna vec a to nie je ani drahá ani nič.
Napr. ani moja objednávka nie je drahá, cca 11€ z dopravou ma len stála, aj to doprava bola iba euro asi :D to je inak tiež sranda, my tu platíme za dopravu e-shopom bežne cez 3,50€ a oni z Číny to takto vedia poslať, že to príde kuriérom...
Inak mne aj nejako rýchlo sa pohla. Už je to 9 dní od odoslania a včera mi tam skočilo, že to je v Budapešti, a dnes mi tam už píše Import clearance success, čiže to zjavne príde čoskoro :D
super.talent
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Pi 29. Dec, 2017, 20:31
Bydlisko: Zilina

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa super.talent »

Objednával niekto teraz z iherb.com? Zvykol som odtiaľ brat vitamíny D, C a horčík, vždy keď bolo do 20€ to prišlo bez cla, len neviem ako je to teraz, nemáte skúsenosť? Dik
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2801
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

loleqboleq napísal: St 10. Nov, 2021, 01:31
JacobSteven napísal: Ut 09. Nov, 2021, 22:04 @loleqboleq - to isté aktuálne mňa prekvapilo, tiež mi pravdepodobne cez túto dopravu ide cez Maďarsko a potom u nás cez SPS, tiež som čakal, že klasika NL forward. Inak príde aj SMS o tom, že bude doručený balík, či kuriér len zavolal ti? :D

Inak potom je v tom riadny chaos, keď napr. pri tejto doprave to posielajú väčšinou NL forwardom, teraz už aj SPS a po väčšine mne aj cez BE forward.
Príde klasický mail od SPS, že majú zásielku, doručenie na druhý deň a kuriér klasicky volá. Rovnako ako pri hocijakej inej SPS zásielke.
beriem spat, vcera som zazil to iste a v pondelok ma to zase caka, pekne email a nasledne rano volal kurier :O, ziadny doplatok, krasa ;)
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Takze v pripade niektorych predajcov sa nefa spolahnut ani na Aliexpress Standard Shipping… vybral som turo dopravu a predajca to poslal China Postom kde teraz budem platit vypalne… 5€ vec a este 2€… fakt super…

Ale teoreticky ta dohoda s Ali bude kedy platit? Ak bude platit nemalo by toto teda sa zrusit?
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 749
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HaDeS »

no moja radostna skusenost vcera s https://www.expressone.sk dorucovanim. to je cista parodia.

Canaio->Expressone hungary -> Espress one Slovensko

Vo stvrtok vola kurier, ze ma balicek, reku moj krasny nikto nie je doma. Tak skusime pondelok. To som uz ostal doma, reku nech sa zas neminieme.

Pondelok -10:22 vola kurier, ze ma balicek na adresu X. Ja mu hovorim ze ano cakam balik ale na adrese Y (adresa X ani nie je v BA, netusim kde to zobrali).
Na to mi typek hovori ze to niekto presmeroval a tam nas prerusilo. Opatovne sa dovolat = mission impossible, alebo nedvihal, alebo ma rusil.
Nasledne kukam tracking - zasielka dorucena.
Dostali stavnaty mail, o par dni este zavolam na zakaznicku linku, dufam ze to nebude ako dovolat sa kurierovi.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Je to hrozné s tými kuriérmi, keby to bolo jedným nepoviem, ale niekedy ani ja nemám dobré skúsenosti s nimi...

Mne už tiež prišiel cez Express One e-mail, že moju zásielku spracovávajú, a neviem akože načo píšu do e-mailu automaticky, že "Zásielky obvykle doručujeme nasledujúci pracovný deň.", čo je riadna blbosť, včera mi poslali ten e-mail a dnes absolútne nič... kuriér nevolal a číslo zásielky ukazuje len, že to je v stredisku v Košiciach a stav "otvorené" a od včera sa to nepohlo nijak.

Najprv som si hovoril, fajn príde do kuriérom aj rýchlejšie a prd z toho... taktiež mne osobne to ani tak nevyhovuje, radšej fakt poštou, väčšinou keď tí kuriéri volajú som v práci a niekedy nie je nikto doma a dohadovať sa s ním nech mi to donesie na opačnú stranu mesta sa mi nechce, určite by ma poslal kade ľahšie... poštou mi to príde ako lepšia varianta, a väčšinou keďže si objednávam fakt maličké prkotiny čo sa zmesia bez problémov do schránky tak je jedno či som doma ak je balík bez výpalného tak si to nájdem pekne v schránke.

Ale toto ma teraz sklamalo ako som vyššie písal, že pri Aliexpress Standard Shipping mi to predajca pošle China Postom... síce už nič nenarodím, ale predajca by mohol uvádzať teda reálnu dopravu, alebo Aliexpress to nejako poriešiť, lebo však predsa väčšina týchto zásielok cez túto dopravu chodí cez NL, BE forward či kuriérom, tak teraz nechápem čo tá doprava znamená, či akože má predajca voľnosť si to poslať čím chce, ale toto by mohol Aliexpress definovať. Lebo reálne pritom existuje voľba dopravy kde je napísané, že dopravu si určí predajca... tak má použiť takú a nie zavádzať a potom keď si myslíme, že Aliexpress Standard Shipping je bez výpalného on si to pošle akurát tou najhoršou možnou dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2801
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

mne sa dnes stalo, ze mi malo nieco prist, vedel som o tom, cakal som a stale nic, az teraz vecer idem von a balik pred dverami, len tak na rohozke, nechapem, keby ho niekto zoberie, tak neviem ako by sa tvaril kurier -.-
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1626
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa d3Xter »

ako by sa mal? ked ho dorucil za prve vchodove dvere urobil si svoju robotu
ja som mal zas opacny problem, ze mi to kurier z DPD nedorucil ani nezvonil len rovno v trackingu bolo ze nezastihnuty - 2 dni po sebe, tak som im tam narobil bordel
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Pepeb007xx napísal: Ut 16. Nov, 2021, 21:47 mne sa dnes stalo, ze mi malo nieco prist, vedel som o tom, cakal som a stale nic, az teraz vecer idem von a balik pred dverami, len tak na rohozke, nechapem, keby ho niekto zoberie, tak neviem ako by sa tvaril kurier -.-
Tak toto nepochopím... pochopím ako sa stalo mojej známej cez SPS je dávnejšie prišiel balík z Číny a kuriér nevolal ani nič, ani netušila, že je to má prísť kuriérom a hodil to do schránky. Ale toto je už vrchol ak ti to nechá pred dverami na rohožke.
d3Xter napísal: Ut 16. Nov, 2021, 21:53 ako by sa mal? ked ho dorucil za prve vchodove dvere urobil si svoju robotu
ja som mal zas opacny problem, ze mi to kurier z DPD nedorucil ani nezvonil len rovno v trackingu bolo ze nezastihnuty - 2 dni po sebe, tak som im tam narobil bordel
Teoreticky hej, ale tak snáď je povinnosť pri kuriéroch zavolať ti a dať ti osobne zásielku... a je asi jedno či to ide z Číny alebo nie, rovnako za tú zásielku predsa od niekoho dostanú zaplatené.
DPD, to je prípad sám o sebe, mne sa zase stalo, že nedoručili mi zásielku a napísali dôvod, že adresa je zlá, alebo tuším, že adresa nie je v systéme, čo bola riadna blbosť, ešte to išlo od Orange... tak som také poriadky narobil, ale tiež logika ako si to vyriešili, že napísať im len e-mail môžeš, lebo nemajú infolinku a dokonca v SMS ti nepošlú ani číslo na kuriéra a ani keď im e-mail pošleš ti ho nepovedia.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1626
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa d3Xter »

jeho povinnost je ho dorucit za prve dverem bohuzial...za predpokladu ze sa za tie roky nic nezmenilo v podmienkach
uz sa im ani tie baliky nechce nosit, ani zvonit, nic ... volaju dobre ze ne 15min dopredu ze uz su na mieste a nic pravdy
raz som zaplatil rodicom vynesenie velkeho baliku az do bytu tak ho vylozili aj tak len z dodavky
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Chápem, ale aj tak nemôže len tak nechať balík hocikde, to je hlavne neslušné. V meste v paneláku či už aj v dedine to spraviť určite nemôže a v rodinnom dome no... aj tak by to nemal robiť.
Hlavne niektorí volajú dosť skoro ráno, iní zase aj o štvrtej poobede prídu :D :D je to s nimi také všelijaké.

Inak ja som skúsil im napísal e-mail či by to nešlo presmerovať do parcel shopu od SPS (keďže vlastne ak sa nemýlim ten Express One patrí pod SPS a doručovať mi to bude zjavne SPS) len neviem či to pôjde a ako to vlastne funguje s parcel shopmi pri SPS, či sa dá len priamo pri objednávke v nejakom e-shope doručiť na parcel shop alebo takto dodatočne sa dá presmerovať, netuším :D
d3Xter napísal: Ut 16. Nov, 2021, 22:15 raz som zaplatil rodicom vynesenie velkeho baliku az do bytu tak ho vylozili aj tak len z dodavky
veľmi dobre poznám, ale trošku iný prípad, zaplatím si za výnos do bytu a odvoz starého spotrebiča a bolo v informácii o tej službe písané aj o tom, že to rozbalia a zoberú vyhodiť obalový materiál v čom to bolo zabalené, a čo sa nestalo? Donesli to hore v poriadku, zobrali starý spotrebič a odišli... papa odbal si sám a zahoď si obaly sám. Tak ty si zaplatíš za službu a je vykonaná na 50%...

Návrat na "Debata o všetkom"