Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Matej.T »

Zaujimave, mne preslo zatial vsetko bez colneho konania (+30 zasielok). Aliexpress + IIOS.
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2764
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

bez doplatku? ..tak, len stastie, ono to pride :D
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

HellAngel napísal: So 27. Nov, 2021, 15:30 A pre koho su to tisice? V celkovom objeme mozno, ale pre jednotlivca su to drobne. Pises ze platis za preclenie, ale ty neplatis preclenie, to uz stalo pri nakupe. Posta si ale ziada poplatok za administrativny ukon, nazvany colny poplatok, ktory nema vobec suvis s nakupom z ciny, ale vseobecne z 3 krajin. EU je tiez po tom houby makove. Posta neporusuje nic, len si vymyslela nejaky poplatok, ku ktoremu nedostaneme ani doklad ani ziadne ine potvrdenie, ale je to len nasa vnutrostatna zalezistost. Ali, Eu s tym nemaju nic. jedine co sa da namietat je, ze k tomu nedostanes doklad o zaplateni, ale uz vidim ze pridu s odvolavkou na nejaky paragraf, ktory im umoznuje pytat peniaze bez dokladu :D

Inac ten china post. Sice som teraz zacvakal 2€, na druhej strane som tu mal balik do 2 tyzdnov. Co nie je zle
Hej, administratívny úkon, ale je to jedno, ako to pomenujeme, hlavné je, že sa chápeme čo som myslel :D horšie je keď niekto to rovno volá, že zaplati CLO.

Tak z vlastnej skúsenosti viem, že aj BE forward vie prísť v pohode do 2 týždňov max. 20 dní, čo je extrémne rýchlo, ale aj opačne, pri China poste minulý rok mi chodil balík cez 3 týždne :D Ako mne je jedno či už zaplatím tie dve eurá, aj tak prvýkrát tak idem platiť, ostatok všetko som si vyberal dopravu cez BE, NL, GE forward všekto bez doplatku. Ale tu mi ide skôr o princíp, čo skúsim fakt dať refund keď to príde, lebo aj v objednávke mám Aliexpress Standard Shipping dopravu, a tu stačí sa pozrieť: https://sale.aliexpress.com/__pc/aliexp ... _intro.htm a jasne píšu pri tom:
Aliexpress Shipping is the one-stop shipping method that officially provided by Aliexpress and Cainiao Network. As an end-to end cross-border logistics service, it contains the first-mile pickup service, consolidation service, international line-haul service, custom clearance service, last-mile delivery service. Moreover, it also includes the global tracking service, customer service and logistics dispute resolution service, and platform guaranteed compensation service.

čiže cez túto dopravu mi garantujú preclenie, čo predajca porušil a poslal to dopravou kde to nepreclia nijak, až v krajine príjemcu.
Matej.T napísal: Ne 28. Nov, 2021, 12:47 Zaujimave, mne preslo zatial vsetko bez colneho konania (+30 zasielok). Aliexpress + IIOS.
Ale určite dopravy cez forwardy, nie je šanca, aby to boli zásielky cez China post.

Inak spýtam sa jednu vec pomimo, ako je to napr. s doručením na Wish? Nevie niekto? Že či tiež to ide China Post-om a platí sa potom dve eurá, alebo to tiež nejako vymysleli?
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Matej.T »

Vacsinou to islo tym oficialnym kanalom a niekolko objednavok od roznych predajcov bolo zabalenych v jednom baleni.
Aktualne mam ± 20 otvorenych objednavok, tak uvidime :P
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

HellAngel napísal: Pi 26. Nov, 2021, 09:50 tak vcera ma v schranke cakal zlty listok na platbu 2€

nakup z ali a dorucenie bolo China Post Registered Air Mail
A aký bol stav pri sledovaní cez stránku pošty?
Ja tam mám teraz toto:
Obrázok
A väčšinou píše ľudom čo platia 2€, niečo s eColným konaním či čo to, že treba niečo doplniť o zásielke, a mne rovno toto napísalo. Ak teda aj toto píše a budú chcieť 2€ tak mohli by si trochu upraviť hlášky na stránke, niečo v zmysle, že to bolo preclené a za koľko, takto sa to tvári, že to vyšlo z colnice bez hocijakého poplatku, a kto nevie tak mu príde s doplatkom 2€ ako darček :D
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1620
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa d3Xter »

mne tam pise

eColné konanie – zásielka uložená v sklade dočasnej prekážky – očakáva sa doplnenie dokumentácie - uvidim ci budu pytat dolatok

ale stale si myslim, ze cely tento problem je na strane cinanov ze vezmu peniaze za dph ale nic nenahraju do systemov tj oj*ebavaju, tym padom to prechadza colnym konanim, neviem cele je to cierna diera
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Hej, to bude za 2€ určite. Je to asi typujem China Post tiež ako v mojom prípade.

No tiež si myslím, že nejako zle proste funguje tá doprava, oproti Aliexpress doprave cez Cainiao kedy to preclia v Holandsku, Beligcku alebo ešte v Georgii. Len tu pri China Post to nechápem prečo nepreclí ten dopravca v Číne, ale bohvie či to nemusí aj ten predajca precliť na čo sa fakt vyserie a tým pádom to príde nepreclené na Slovensko.

Sranda je, že kedysi China Post bol "prémiovejší", že rovno po podaní zásielky v Číne sa to dalo sledovať rovno cez stránku Pošty a nechodili až tak pomaly tie zásielky, ale teraz je to presne naopak, každý kto vie sa vyhne tejto doprave aby neplatil 2€ navyše :D Ako aj ja osobne vyberám najradšej dopravu Aliexpress Saver Shipping cez BE forward, prípadne ak je doprava Aliexpress Standard Shipping, ale teraz som vybral správnu dopravu a predajca to poslal sprostosťou a mu píšem, že čo to má znamenať a nič, bez odpovede, som zvedavý čo si vymyslí keď otvorím spor a či Aliexpress bude na mojej strane alebo na predajcovej.
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 767
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Anubis »

Najlepšie je keď si zaplatím inú dopravu a dostanem china post grr
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

:facepalm: biznis
Obrázok

Takže spor založený, som zvedavý akú somarinu si vymyslí predajca, a mám tušáka, že ani Aliexpress mi asi nevyhovie ako to teraz rád robí, tiež si niečo vymyslí... pritom Aliexpress by mal byť na mojej strane keď predsa ponúka službu Aliexpress Standard Shipping s preclením, a predajca to obíde a pošle China Postom kde sa nič nepreclí a nech sa páči plať si výpalné :D
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2764
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

podla mna prehras, proste teraz sa skor stoji na strane predavajuceho, nie kupujuceho
2€ zase nie je taka katastrofa ako zastavenie a dokazovanie, zbytocne zdrzanie etc..

ale aj tak by som rad vedel kde beru tu sumu, kde to vycaruju :furious2: :hysterical:
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Dajú od brucha :D aj to ako bola v "akcii" najprv a aj tak to dopadlo tak, že ostal ten poplatok 2€, lebo dobre vedia, že už 4€ by im nikto nedával ani za toto automatizované prepustenie.

No ako počítam s prehrou, ale tak len tak to skúsim, zo srandy, čo predajca si vymyslí za blbosť :D :D Aj tak dostane feedback určite nižší kvôli tomu, že takto povádza a posiela si to čím chce :D

A nejde tu o 2€ to ma nezruinuje hlavne keď ostatná väčšina čo mi prišla/príde bude bez doplatku, len mi tu ide o princíp, nič viac :D takto ak si predajcovia môžu robiť čo chcú a ešte aj Aliexpress ich podporí v tom, že zamietne refund tak to je trošku smutné :D
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa marfan »

Ja som naposledy objednal na mobil obal, sklo, kábel, a ešte niečo. Došlo mi to za 10dni a UPSkou. Dal som si dopravu s track number. Ale UV lepidlo mi niekde vjezí :D Dneska som ďalšie sklá na telefón objednal uvidím či prídu do vianoc.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

JacobSteven napísal: Ut 30. Nov, 2021, 19:33 :facepalm: biznis
Obrázok

Takže spor založený, som zvedavý akú somarinu si vymyslí predajca, a mám tušáka, že ani Aliexpress mi asi nevyhovie ako to teraz rád robí, tiež si niečo vymyslí... pritom Aliexpress by mal byť na mojej strane keď predsa ponúka službu Aliexpress Standard Shipping s preclením, a predajca to obíde a pošle China Postom kde sa nič nepreclí a nech sa páči plať si výpalné :D
Tak ono toto je správne, akurát samozrejme cez ASS by toto nemalo nikdy byť. Mhm, nepremýšľal si o tom im napísať cez Help, nejako sa prebiť cez toho bota? Mohli by dať za to kupón ako mne vtedy.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

@loleqboleq - ďakujem za radu, skúsil som, ale nejako to nešlo, asi už preto lebo som otvoril spor :D

Aj predajca sa stihol už dnes vyjadriť a jeho vyjadrenie je na smiech :D
Takto sa vyjadril:
Obrázok

Ak do sporu vstúpi Aliexpress tak som zvedavý na výsledok sporu keď predajca si robí dobrý deň a takýto komentár napíše a myslí, si, že je pán :D

Inak mi príde, že tí predajcovia si celkovo o sebe myslia až moc... ak porušia ako v mojom prípade mnou zvolenú dopravu, tak im je jedno, však hlavne, že to prišlo, tak nech to potvrdím a dám pokoj, hádam si ešte myslia, že Aliexpress bude na ich strane :D

Ako aj napriek nízkým cenám na takom Aliexpresse čakať nejakú ochotu a kvalitu služieb od predajcov je síce pravda, že netreba nič extra čakať, ale tak nejaké určené pravidlá Aliexpressom treba dodržiavať si myslím, resp. celkovo dodržiavať nejakú kvalitu a nie len, že to pošlú a ak to príde aj pokazené tak snažia sa vyvliecť z reklamácie len aby nemuseli vracať čo i len 1% z kúpnej ceny :D A to čakajú ešte 5 hviezdiček feedback :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

aby ali za chvilu neskoncil ako gearbest. Ten tiez na konci zivotnosti pokakal cely support
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Debata o všetkom"