Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Tak pridávam moju skúsenosť s Wish-om po 1.7., aj to som po extrémne dlhej dobe tam objednával lebo fakt tam sa poriadne nedá aj tak vybrať keďže tým drahým poštovným sa to oproti Aličku neoplatí.

Objednal som 1.12. a dnes mi to prišlo, keďže podľa trackingu (čo nemusí byť, ale pravda) to poslali až 3.12. čiže to išlo 24 dní. Relatívne rýchlo aj to som fakt nečakal, že to stihne prísť do konca roka skrz sviatky, ale prišlo. Zároveň ono Wish uvádza "predpokladné doručenie" čo bolo v mojom prípade medzi 14.12 - 27.12, čiže plus mínus to vyšlo aj keď to prišlo na posledný deň :D

Prekvapivo to prišlo bez doplatku, pôvodne malo tracking niečo ako: "WI004X10X703X2FPL" a potom mi písalo, že bude mať URXXXXXXDE, logicky by to išlo cez Nemecko, ale neskôr nešlo nič dohľadať cez to tracking číslo, ale nakoniec to reálne prišlo úplne cez inú krajinu :D cez Luxembursko a tracking číslo znova iné, ktoré som nemal ani k dispozícii, čiže je to celé divné s tými tracking číslami :D Dokonca na balíčku je napís IOSS a bez problémov hodené do schránky.

Objednal som ešte niečo iné a tak som tiež zvedavý či to príde rovnako cez Luxembursko alebo ako to funguje vlastne pri Wish, lebo tracking číslo má podobné a zároveň tiež sa to dá sledovať cez ich stránku WishPost. Taktiež tracking +- fungoval, posledný dostupný údaj bol síce, že to prišlo na Slovensko a to dňa 17.12. a odvtedy tracking sa zastavil a až dnes to prišlo :D

@Anubis - pri balíku čo si spomínal, že aj ty si čakal cez tú dopravu Cainiao Super Economy, tak ja už som podal refund, ktorý za jeden deň ak sa neozve predajca (čo sa dúfam neozve) tak mi vrátia peniaze a čo sa nestalo? Tracking sa pohol :D ešte 25.12., že to už je v Belgicku a dokonca dnes znova, že to už prešlo "Import clearance success", čiže zjavne to preclili a ide to na Slovensko. Ak potvrdia refund tak to asi aj tak príde, dopravu predsa nemôžu zastaviť a bude to win :D reálne mi ani nepríde bohužiaľ ľúto predajcu, síce za to nemôže, ale ide to nenormálnych 78 dní a zároveň vypršala protekcia a hádam tá protekcia :D Síce niekto si môže o mne myslieť, že som sviňa a nezruším ten refund keď to zjavne príde, ale zase kde mám istotu, že to príde a potom znova refund asi nezaložím ak to nepríde.
Plus si zoberme, predajca má stále možnosť sa vyjadriť a odmienuť môj refund keďže tracking sa pohol, ale keďže nemá záujem o to a nereaguje tak je aj jeho problém, že zjavne mu tak nezáleží na peniazoch keď si fakt zoberieme, že príde o pár centov hádam. (v mojom prípade keďže sa jednalo o prkotinu síce za 5€, ale výrobná hodnota určite pár centov pri ich výrobe)
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2765
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

Teraz okolo Vianoc toho musia mať veľa lebo mne mešká niekoľko balíkov, všetky by už boli na doručovaní a stále nič 💁🏼‍♂️
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Môže byť, ale dalo sa to čakať, zase ja som aj tak prekvapený pri pár balíkoch objednaných ešte v decembri, že prišli. To vždy keď objednávam niečo už začiatkom decembra, že to asi do konca roka nepríde, ale niekedy ma prekvapí, že to stihne prísť.

Napr. 3.12. som objednal a tuším včera alebo predvčerom mi už prišiel ten balík. Je to, ale všetko o náhode. Jak napr. ten balík, čo som objednával v októbri a dodnes už to je 81 dní, a pohlo sa to cez tracking už keď som mal refund (peniaze mi už dokonca dnes prišli) a aktuálne to je na Slovensku no ešte to neprišlo, snáď niekedy v Januári :D
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Ivko »

Tiež mi niektoré šli venčnosť, tak som sa naučil si priplatiť za poštovné, býva to necelé 2€ a aspon to necestuje mesiac po mori
Najdlhšie som čakal pri balíkoch kde vyšla najlepšia cena, napríklad aj pri blbom sklíčku na mobil.
Potom som si povedal že radšej zaplatím miesto 2,5€ nejaké 4€ a mám ho za chvílu doma. V nejakom mobil shope by som nechal zaň 10€
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

@Ivko - no len pochybujem, že máš isté, že ak priplatíš tak to znamená rýchlejšie, plus aká doprava to je? Prípadne si myslíš, že ak pri drahšej doprave je približné doručenie kratšie ako pri tej najlacnejšej prípadne tej zdarma neskorší približný dátum doručenia tak to tak bude? Lebo napríklad ak som teraz pozeral pri jednej veci čo som objednával dávnejšie tak drahšia doprava sa mi ani neoplatí oproti tej free, je o 2 doláre drahšia a je to China Post kedy ešte navyše doplatím pošte 2€ a už sme pomaly na nelelých 4€ navyše a reálne to príde možno o pár dní rýchlejšie.

Zároveň keď sa bavíme o väščinou free doprave čo ja najradšej ju využívam je doprava Aliexpress Saver Shipping, ktorá je skvelá aj v tom, že ide cez Belgicko kde to preclia a príde to na Slovensko bez ďalšieho poplatku rovno do schánky. Doručenie v priemere väčinou pozorujem max. 20 dní, niekedy menej, max. 30 dní. Podľa mňa nič ti ešte rýchlejšie nepríde aj keď si priplatíš, jedine tak z EÚ skladu, z Číny pochybujem, že príde ešte rýchlejšie.

Plus nakoniec celá vec o priplatení ako píšeš je dosť individuálna, lebo stačilo mi teraz sa skúsiť pozrieť pri starších objednávkach možnosti drahšej dopravy a ani pri jednej som nenašiel niečo čo by sa oplatilo priplatiť aby to prišlo rýchlejšie.
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2765
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

kde su casy, ked som objednal z Ciny, doplatil som 25€ za DHL a o dva dni som to mal doma, chybaju mi
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Ivko »

JacobSteven. Mne je fuk odkial to príde na SK, ale aj z číny ti to vedia poslať letecky a či to prejde cez BE je mi fuk, posledne mi prišiel balík cez HU a bolo to za 13 dní. Pošta bola China Post Registered Air Mail a stála 2,35€
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Pepeb007xx napísal: Pi 31. Dec, 2021, 09:49 kde su casy, ked som objednal z Ciny, doplatil som 25€ za DHL a o dva dni som to mal doma, chybaju mi
Čo také asi drahšie by si vedel kúpiť na Aliexpresse? Lebo pri takom doplatku za dopravu (síce rýchlu to hej) mi príde lepšie ak sa to dá na Slovensku kúpiť tak kúpiť tu u nás, jedine ak to ešte drahšie nevyjde. Ale zase v tomto sa nevyznám, keďže hádam môj najväčší nákup na Aliexpresse boli hodinky za 22€ čo sa týka elektroniky. :D
Ivko napísal: Pi 31. Dec, 2021, 10:21 JacobSteven. Mne je fuk odkial to príde na SK, ale aj z číny ti to vedia poslať letecky a či to prejde cez BE je mi fuk, posledne mi prišiel balík cez HU a bolo to za 13 dní. Pošta bola China Post Registered Air Mail a stála 2,35€
Ale ešte aj na Slovensku si doplácal nie? Lebo väčšinou cez China Post to ide priamo z Číny a pošta si vypýta ich výpalné väčšinou 2€ niekedy dokonca viac.

Ale ak ti to prišlo cez HU a nedoplácal si nič tak dosť zaujímavé, lebo fakt cez túto dopravu väčšine ľudí aj mne vždy len s doplatkom. Celé je to fakt začarovaný kruh a nie je pomaly čomu veriť :D
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Ivko »

Prvý krát som to mal zásielku čo šla cez HU, dokonca to doniesol kurier GLS, nedoplácal som nič
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2765
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

JacobSteven napísal: Ne 02. Jan, 2022, 12:43
Pepeb007xx napísal: Pi 31. Dec, 2021, 09:49 kde su casy, ked som objednal z Ciny, doplatil som 25€ za DHL a o dva dni som to mal doma, chybaju mi
Čo také asi drahšie by si vedel kúpiť na Aliexpresse?
vzdy to boli veci nad 500€, niekolko kusov, velke krabice, cez DHL, bez doplatku, bez dokladovania, do 2dni na Slovensku, to boli casy..
Ivko napísal: Ne 02. Jan, 2022, 13:52 Prvý krát som to mal zásielku čo šla cez HU, dokonca to doniesol kurier GLS, nedoplácal som nič
ce HU je to naj, mne to chodi nasledne cez SPS/UPS aj s notifikaciou a samozrejme bez doplatku, kiezby sa to dalo davat len touto dopravou ;)
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Pepeb007xx napísal: Ne 02. Jan, 2022, 15:25 vzdy to boli veci nad 500€, niekolko kusov, velke krabice, cez DHL, bez doplatku, bez dokladovania, do 2dni na Slovensku, to boli casy..
Aha, no tak to hej, ja som nikdy neuvažoval a nemal potrebu objednávať v takejto sume takže tak :D
Pepeb007xx napísal:ce HU je to naj, mne to chodi nasledne cez SPS/UPS aj s notifikaciou a samozrejme bez doplatku, kiezby sa to dalo davat len touto dopravou ;)
Pravda, osobne by mi to tiež vyhovovalo najviac keďže v práci máme SPS parcel shop a už som si raz takto dal presmerovať zásielku, čiže by to bolo skvvelé a je to fakt rýchle aj dodanie týmto spôsobom. Ale je to akosi o náhode, jedine pri doprave Aliexpress Standard Shipping, alebo ešte keď to ide kombinovanou dopravou. Čo mi išli kombinovanou dopravou balíčky dokopy zatiaľ trikrát dvakrát cez NL forward a len raz kuriérom, čiže fakt nechápem akým spôsobom je to vyberané.
Ešte by inak nebolo zlé ako chodia zásielky z Banggoodu cez jednu dopravu chodia čisto cez Packetu to by tiež nebolo zlé, tam tiež je možnosť si to nechať presmerovať na výdajné miesto.

Inak včera konečne po 87 dňoch mi prišiel ten balík, ktorý som už aj refundoval... furt nechápem ako je možné, že to tak dlho trvalo, cez BE forward to išlo a takto dlho mi fakt nič nešlo max. 50 dní keď tak :D

Taktiež čo som dávnejšie riešil s predajcom, že čo mi poslal pri Aliexpress Standard Shipping doprave cez China Post a refund mi neuznali tak som mu dal feedback s jednou hviezdičkou a teraz som si všimol, že mi odpísal:
This is the tax IOSS collected by the European Union and has nothing to do with the mode of transportation.
Keďže je viac než isté, že cez Aliexpress Standard Shipping to proste ide cez NL forward, BE forward či kuriéra tak si pekne serie do huby a píše, že to nesúvisí s dopravou a pošle si to čím on chce...
lele007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 939
Dátum registrácie: St 28. Jan, 2009, 01:14
Bydlisko: Kosice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa lele007 »

Sorry za mensi off topic, ale ako to vyzera so zasielkami z Turecka.. riesi sa clo/dph, lebo ak si spravne pamatam, tak sme v nejakej colnej unii s nimi?! Dik!
MSI PRO B650M-P | AMD Ryzen 5 7600 | Patriot Viper Venom 32GB KIT DDR5 6000MHz | Endorfy Fera 5 | Montech AIR 1000 SILENT Black | Apacer AS2280Q4U 1 TB | ASUS TUF GAMING 750B
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1620
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa d3Xter »

dnesna skusenost, od 23.12. mi to svietilo na ali ako Clearing Customs-Customs clearance successful s tym ze to bude kombinovana zasielka
vcera mail od kuriéra, ze prebrali zasielku-netusil som ani co v nej bude lebo ich cakam viac :D dnes kurier priniesol jeden balik a vnom dve objednavky, kazda obalka ale prerezana a otvorena, prislo to z madarska

jedna obj. Cainiao Super Economy
druha obj. AliExpress Standard Shipping
Norbi082
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1302
Dátum registrácie: Št 19. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Norbi082 »

Mne tak došlo 13 balíkov v jednej, 14ty sa stratil
5600X | Ninja4 | B450M Pro4 | 16GB DDR4 | Aorus RX6800XT |WD Black NVMe 1TB| Seasonic G12 650 | NZXT S340
Philips 32” 1440p 165Hz | VR: HP Reverb G2 | Edifier MR4 | Topping DX1 | DT 150 | Razer Viper mini | SK64S | T300
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2765
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

Norbi082 napísal: St 12. Jan, 2022, 13:54 Mne tak došlo 13 balíkov v jednej, 14ty sa stratil
a ako sa to potom riesilo ked bolo v kombo baliku tolko a nakoniec tam jeden chybal? lebo to by ma zaujimalo
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4

Návrat na "Debata o všetkom"