Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2765
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

inak mal niekto aj colne konanie? ze musel dokazovat hodnotu? lebo ja odkedy platia tieto nove pravidla, tak som len doplacal ten poplatok ale samotne clo a dhp mi vyrubena nebola (pri normalnom baliku)
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Hej mal. Balík z UK - diely na auto
ITX >>> ATX
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Pepeb007xx napísal: St 17. Nov, 2021, 10:11 inak mal niekto aj colne konanie? ze musel dokazovat hodnotu? lebo ja odkedy platia tieto nove pravidla, tak som len doplacal ten poplatok ale samotne clo a dhp mi vyrubena nebola (pri normalnom baliku)
Inak je to, ale smiešne, ako najprv strašia, že úplne každá zásielka bude musieť prejsť ich colným konaním. A ako sa dalo čakať realita je síce lepšia ako vypĺňať pri každej zásielke, ktorá ide cez taký China Post ich zložité colné konanie, ale aj tak oni si dajú na balík nálepku automatické preclenie a za toto chcú 2€. Reálne pochybujem, že to nejako preclia, sa stavím, že nalepia len nálepku a potom si vypýtajú 2€ a nemáš ani doklad o zaplatení ani nič.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa kllr007 »

Jo presne tak to je. Viem o balikoch ktore dorazili ludom v hodnote 150-200€ a nic len nalepúka a teta pytala 2e.
Proste to funguje presne ako predtym ze obcas zachytia vo vacsine nie, ale dali si automaticky 2e poplatok, bez dokladu bez nicoho, cisty zisk pre postu.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2765
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

eColné konanie – zásielka uložená v sklade dočasnej prekážky – očakáva sa doplnenie dokumentácie
18.11.2021 07:02

a dnes ziadne dorucenie, cize tipujem, ze mi v pondelok pride dopis, sakra

som fakt myslel, ze uz to riesia len doplatkom, ze nebudem musiet este aj dokazovat co je v baliku, nechapem
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Je to niečo normálne z Aliexpressu? Aká doprava?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2765
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

aliexpress, singapure post
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Tak mne už prišlo cez dopravu Aliexpress Standard Shipping cez kuriéra Expres One (na SK cez SPS), našťastie dalo sa to presmerovať rovno k nám do práce do Parcel Shopu, to tiež síce s jedno dňovým oneskorením, to tiež včera skoro ráno mi z podpory odpísali, že to príde buď včera poobede alebo až dnes a ako som aj čakal sklamali a až dnes poobede to prišlo. A dodanie ak nerátam, že to prišlo až dnes, keďže to malo byť doručené mi domov včera tak to išlo len 16 dní. Akože extrémne rýchla doprava podľa mňa.
loleqboleq napísal: Pi 19. Nov, 2021, 18:38 Je to niečo normálne z Aliexpressu? Aká doprava?
Aliexpress Saver Shipping za mňa zatiaľ na 100% cez BE forward a bez doplatku. Cainiao Super Economy Global tiež bez doplatku, obyč. Cainiao Super Economy (BE forward, ale nedá sa sledovať) tiež bez doplatku, ale aktuálne čakám 40 dní a stále nikde... tracking číslo zaseknuté na tom, že to ide lietadlom (čo je zjavne blbosť).
Aliexpress Standard Shipping - dvakrát som zatiaľ po 1.7. mal cez túto dopravu, prvýkrát kombinovaná zásielka cez NL forward v poriadku, bez doplatku, druhýkrát táto kuriérom cez Expres One (cez Maďarsko), tiež bez doplatku. Ale tretíkrát cez túto dopravu ma predajca sklamal a poslal to cez China Post, síce pekné, že to viem sledovať cez stránku našej pošty, ale keďže sledovacie číslo RY a koncovka CN tak bude to za 2€ počítam :D
Čiže za mňa Aliexpress Standard Shipping je tak na 50% a hlavne nechápem teda čo táto doprava znamená ak raz to pošle cez NL forward, BE forward, Expres One, a dokonca aj cez China Post.

https://sale.aliexpress.com/__pc/aliexp ... _intro.htm - tu som našiel čo vlasne sú zač dopravy Aliexpress Shipping, ale tým pádom v mojom prípade keď to poslal cez China Post predajca tak odžubáva, lebo tu jasne napísané, čo ide cez túto dopravu má byť vyriešené aj preclenie, čo pri China Post nie je riešené a musia to "precliť" na SK a vybrať si svoje nezmyselné ziskové výpalné :D
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 767
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Anubis »

Už sa vám to stalo? 4 dni po "odoslaní" mám v trackingu
Unsuccessful parcel pickup attempt. Predajca na správy nereaguje..

Zaplatil som si za standard shipping a ten chuj mi dal China post. Okamžite ako to príde teda ak vôbec budem reklamovať.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Stalo sa mi niečo podobné, ešte pred 1.7., a aj keď to poslal som založil spor a vrátili mi peniaze, predajca taký, že nech to neruším, že to pošle znova, ale nechcelo sa mi tomu veriť, lebo aj vo feedbacku to viacerí písali, že sa im to stalo, čiže sa zjavne jednalo o scam :D

Vitaj v klube... robia si tí predajcovia čo chcú pošlú to tým čím nemajú a zavádzajú tým. A tu na fóre v inej téme Aliexpress tam sme riešili, že sa Ali zhoršil s riešením sporov, čiže myslím si, že nepochodíš. Hlavne ak to príde a vypýtajú si výpalné tak Aliexpressu to bude určite jedno a nepreplatí ti to nikto. Zároveň ja som napr. aj predajcovi hneď ako to poslal sprostým China Postom písal, že ja si vyberiem dopravu, ktorá je bezpečná a on to pošle tým... a čo sa nestalo? Debilko si to prečítal a už od 15.11. mi neodpísal, má na háku, absolútne mu to je jedno. Ale zase až tak sa mu nedivím, on nemôže teoreticky za to, že tu na Slovensku potom platíme výpalné... ale zase určite má vinu v tom, že to poslal tým čím nemal.
janaf
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: So 28. Aug, 2021, 17:04

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa janaf »

Stale je to 2eura? Nemalo to byt 4eura? Az mam strach nieco objednat, potrebujem par veci o hodnote 1-2eura, a neviem ci tam prirubia 2eur, alebo 4eur...
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

https://www.posta.sk/sluzby/elektronick ... desiat-eur
Adresát nevyjadril nesúhlas s využitím služieb Slovenskej pošty, a.s., a tá vyhotovila colné vyhlásenie, podala ho automatizovaným spôsobom a zásielku prepustila do voľného obehu. Poplatok za podanie elektronického colného vyhlásenia, pri ktorom nebol nutný zásah obsluhy je 2,- € s DPH. Poplatok za podanie elektronického colného vyhlásenia spolu s poplatkom za predĺženie úložnej doby zásielky (ak nastalo) a vymeranú DPH uhradí zákazník pri prevzatí zásielky.

A ešte toto:
Minimálny poplatok 2,- € s DPH sa vzťahuje na zásielku, pri ktorej nebol potrebný zásah obsluhy a colné konanie prebehlo plne automatizovane.
Čiže pri automatizovanom kde ti reálne podľa môjho názoru len fakt nalepia smiešnu nálepku a proste nič nerobia ani do systému nijak nezapisujú nič, reálne ani nepreclievajú ten balík si myslím tak vtedy 2€. Ako pri vyšších sumách je to fakt zanedbateľná čiastka, ale osobne pri balíku za 5€ kedy sa mi to predraží na 7€ to už nie je nič pekné. Zároveň fakt je smiešne jak ešte si vypýtajú 2€ za niečo automatizované a aj v prípade, že niekto chce colné konanie sám vypísať tiež musí zaplatiť, to je na smiech.

Ale stále som zvedavý čo prinesie tá "dohoda" či čo to bude s Aliexpressom... reálne ak sa tým nezruší výpalné tak nechápem význam dohody. Ale akosi pochybujem, keďže sa nedá nijako identifikovať, že zásielky cez China Post idú z Aliexpressu.

Inak kombinovaná doprava funguje zvláštne, ale celkom dobre. Napr. spojilo mi objednávky z 11.11. aj s objednávkou z 17.11., príde mi, ale zvláštne, že ako mohli vôbec spojiť to so zásielkami z 11.11. keď pritom tracking píše, že už dávno odišli z triediaceho centra :D
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2765
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

ja som dnes platil 3,72€
za co? netusim, ako na tu sumu prisli? tiez netusim..je mi to jedno lepsie ako dokazovat a zbytocne cakat navyse..
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLK8-800D4 UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Dosť zaujímavé teda. Riadny guláš v tom potom je... som zvedavý koľko odomňa potom vypýtajú keď to príde. A tiež zbytočne by sa bolo pýtať za čo presne a ako to vyrátali keď pochybujem, že poštárka alebo prípadné panička za okienkom na pošte by niečo vedela. Musím povedať, že toto je amatérizmus a zároveň aj ako okrádanie, že určia si cenu a nie je nikde napísané ani na balíku ani ti nepovedia z čoho to vypočítali.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Papek »

ak vyrubia nejaky poplaok, takby ho hadam mali rozpisat nie? hadam ze by mohla byt prilozena faktura o tom
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2

Návrat na "Debata o všetkom"