Čo ste si kúpili?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Čo ste si kúpili?

Príspevok od používateľa kllr007 »

Nad týmto som dlho uvažoval. Ale prost cez deň nepoužiteľné, čierna biedna a pod.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Čo ste si kúpili?

Príspevok od používateľa Marek125 »

Čierna je fajn len to nemôžeš mať v takej bielej miestnosti ako ja a investovať viac do plátna, ja cez deň nepozerám nič iba decká yutabe. Hlavne od kedy to máme tak celá rodina každý večer niečo pozeráme a viac ma baví toto ako daka čierna :D jediné čo mi vadí že je to už malé a viem si predstaviť aj 150 :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Čo ste si kúpili?

Príspevok od používateľa stefan222 »

s jedlom rastie chut a u nas tiez doma skoro neide tv cez den. kupuje niekto sperky online?ako investiciu alebo dar
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Čo ste si kúpili?

Príspevok od používateľa quicky »

16cmfan fakt netusim co by na tom mohlo byt nevhodne, pokial je to legit, alkohol, fajcenie a drogy maju na svedomi daleko viac zivotov a nikto sa nad tym nepozastavuje, v kazdom pripade bezpredmetne. Ak ta to poburuje to ma mrzi, ak to je v rozpore s nejakymi slnieckarskymi podmienkami na fore tak to kludne zmazte :)

Marek super volba kvitujem ! volakedy som si na to spravil izbu, steny isli do matnej ciernej farby, sice mi vysla uhlopriecka len cca 100palcov ale z 3.5metra to bola radost pozerat :) tiez som mal Z906, celkom fajn ozvucenie na domace kino :) ja som to premietal priamo na tu ciernu stenu, skvele to bolo za mna.
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Čo ste si kúpili?

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

16cmfan napísal: St 13. Okt, 2021, 12:35 Zijes v pentagone ci mas obavy o zivot ? Toto kupovat je na hlavu a este vacsia stupidita to davat na docialne siete
Skoro nerád, ale musím s tebou súhlasiť...

Ale zase ešte väčší problém by bol keby sem zavesil kvér za 5k+,to by už mohlo niekoho začať "zaujímať" kde naozaj býva :laugh:

Úplne sa však stotožňujem s tvojím názorom na to, že brokovnica nie je vôbec vhodná na "home defense", ak som ťa teda dobre pochopil ;)

Je to nezodpovedná voľba... 7 rán, je proste málo, štatisticky chodia po dvoch, nechcem si ani predstaviť čo by bolo ak by ich bolo viac...
A potom otázka samotnej kadencie, kedy by samonabíjacia zbraň bola rýchlejšia ako pumpa... A čo ak bude musieť strieľať so zranenou rukou, ako to potom natiahne?

Čo ak tí útočníci budú na rôznych vzdialenostiach? Na blízko bude ten buckshot fajn, ale čo ten útočník 100m+ od teba na konci záhrady? Ja viem, mohol by strielať slugy, ale to je zas nešťastná voľba práve v interiéri, kde to bude veselo cestovať cez steny.
A čo ak budú mať návštevníci balistickú ochranu? Potom je úplne vymaľované...
Čo ak bude nedajbože zranený, a tú zbraň bude musieť použiť jeho žena, alebo nebodaj dieťa? Na to je 12 gauge úplne nevhodná voľba.

Za ďalšie, kde má popruh, aby mohol v prípade potreby prejsť na sekundár bez toho aby to hádzal na zem?
Kde má baterku, aby dokázal spoľahlivo identifikovať protivníka, a neohrozil ostatných v domácnosti? Kto ešte dnes v dobe keď máme aimpoint strieľa cez železá? To sú základné veci... :rofl:

Myslím, že vzhľadom na tieto skutočnosti, keďže je tam moc veľa "what if", je tvoja kritika oprávnená.
JK :hysterical:

@quicky
Dúfam, že si zodpovedný, a na prípady uvedené vyššie a podobné, máš napáskovaného lancera aspoň 60kami :D

Edit: teraz pozerám, že som blb, že máš 2A BLR-16, a nie je Lancer, prepáč, nechcel som ti ju uraziť ;)
Ale bolo to prvé čo mi prišlo na um pri slove karbón a AR15, L15ka...
Naposledy upravil/-a SAJBAMA v So 16. Okt, 2021, 01:03, upravené celkom 2 krát.
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Čo ste si kúpili?

Príspevok od používateľa SKiLEX »

existuje jedine riesenie... potrebuje viacej zbrani
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Čo ste si kúpili?

Príspevok od používateľa stiv »

To nie je nikdy zle riešenie. Nikdy človek nevie aka fetka naňho vybehne + ochrana majetku a veci s tým spojené.
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Čo ste si kúpili?

Príspevok od používateľa SKiLEX »

njn, skoda ze tie zakony na slovensku nie su viac na americky styl... tebe ide o zivot, mas zlomky sekundy na rozhodnutie, a ked sa ti nahodou podari ubranit tak sud so znalcom dlhe mesiace, v pohodli domova skumaju ci obrana bola primerana...

Citujem special strelecke revue "brante se" (odporucam precitat aj ludom co sa o zbrane nezaujimaju... koncentracia informacii tam je extremna, a necudoval by som sa keby niekoho zachranila pred basou aj pri obycajnej potycke v meste :) )
„Policie a státní zástupci mají tendenci se na to dívat způsobem máme mrtvolu, máme střelu, máme zbraň, máme pachatele, máme přiznání – tak to napíšeme na vraždu, uděláme si čárku a nutnou obranu ať si řeší soud.“
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Čo ste si kúpili?

Príspevok od používateľa kllr007 »

Čo mŕtvola, stačí že kksovi zlomia ruku alebo pod a ešte ťa bude ťahať po súdoch. Toto je bohužiaľ úplne nagovno
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1926
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Čo ste si kúpili?

Príspevok od používateľa maniak »

SKiLEX napísal: Pi 15. Okt, 2021, 23:25 njn, skoda ze tie zakony na slovensku nie su viac na americky styl...
Statisticky zomiera v USA extremne vela ludi po utoku strelnou zbranou. V EU sa k nim blizi tusim Svajciarsko (podobna politika, trochu prisnejsia regulacia drzby), ale stale to su vyrazne rozdiely.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Čo ste si kúpili?

Príspevok od používateľa molnart »

viete si spomenut za poslednych 20 rokov na jediny pripad ked na slovensku k niekomu tresspassli nahodne bez toho ze by niekto po nom ciele isiel? teda nie kuciaka alebo valka pripadne nejakeho mafiana. ja v noci ani dvere nezamykam, foter parkuje auto v otvorenej garazi s klucmi na sedadle. a neviem si predstavit ze niekto by mi vosiel do baraku a zacal zo steny odmontovavat 10 rocnu 65" telku aby s nim odisiel
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Čo ste si kúpili?

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

SKiLEX napísal: Pi 15. Okt, 2021, 22:49 existuje jedine riesenie... potrebuje viacej zbrani
No lenže to je taká všeobecná "choroba" ľudí čo majú zbrane. Že potrebujú viacej zbraní :D
maniak napísal: Pi 15. Okt, 2021, 23:38 Statisticky zomiera v USA extremne vela ludi po utoku strelnou zbranou. V EU sa k nim blizi tusim Svajciarsko (podobna politika, trochu prisnejsia regulacia drzby), ale stale to su vyrazne rozdiely.
To je taký jednostranný pohľad. V počte vrážd ako takých, je Švajčiarsko skoro na chvoste rebríčka svetového. EU priemer na 100tisíc obyvateľov, je cca 3, CH má okolo 0.5 / 100k. To je číslo ktoré sa neblíži US ani náhodou.
V počte usmrtení so zbraňou, je na tom vyššie ako EU priemer, ale väčšina z toho sú bohužiaľ samovraždy.Počet vrážd/zločinov spáchaných so strelnou zbraňou je relatívne nízky.
Tá "vhodnosť k samovražde" použitím strelnej zbrane, vychádza z toho, že je tam pomer zbraní k ľudom cca 1:4

Kedysi, keď si určoval podmienky ešte samostatne kantón individuálne, tak to bolo voľnejšie. Dnes už je to tam podobne ako u nás, bezúhonný, spoľahlivý, psychotesty ak ich uznajú za vhodné, žiadna história alkoholizmu ani užívania psychotropných a omamných látok.
Nosenie tak ako u nás, musíš preukázať potrebu nosiť zbraň a strelivo.

@molnart
Bohužiaľ áno, a nie len jeden...

Ostatne, vychádzajúc z toho čo tu písal quicky že má, by sa dalo vychádzať že sa pravdepodobne venuje súťažne športovej streľbe, nikto nekupuje JPčko na "domobranu" alebo preto že by chystal "druhú devínsku", na to je to zbytočne drahé, to je železo na súťaže európskej úrovne.
Naposledy upravil/-a SAJBAMA v So 16. Okt, 2021, 00:51, upravené celkom 1 krát.
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Čo ste si kúpili?

Príspevok od používateľa SKiLEX »

maniak napísal: Pi 15. Okt, 2021, 23:38
SKiLEX napísal: Pi 15. Okt, 2021, 23:25 njn, skoda ze tie zakony na slovensku nie su viac na americky styl...
Statisticky zomiera v USA extremne vela ludi po utoku strelnou zbranou. V EU sa k nim blizi tusim Svajciarsko (podobna politika, trochu prisnejsia regulacia drzby), ale stale to su vyrazne rozdiely.
Hovorim o zakone o obrane... Nie o tom aby si mal pravo na zbran skor ako si kupit pivo... alebo o AR15 do kazdej rodiny


Nie je normalne ze niekto ti da bombu do hlavy lebo sa mu nepaci ze si na neho zatrubil... popritom si zlomi prst lebo udrie jak primitiv pastou do tvojho cela, a ty dostanes podmienku za ublizenie...

alebo ze si 4muzi podpriemernej postavy pockaju na ulici na jedneho pasivneho mohutnejsieho cloveka... a dostane podmienku lebo mu v boji 1 vs 4 ostane v ruke nejake to ucho, zuby, nos... proste preto ze sa uspesne ubranil
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Čo ste si kúpili?

Príspevok od používateľa scream »

No pokial viem aj s ackovym zbrojakom zbrane ako brokada a automat ( single shot) nemozes bezne nosit v pouzitelnom stave a aj doma musia byt patricne uskladnene. Na sebaobranu bude asi najvhodnejsie mat niekde po ruke 9mm.
Dalsia vec je, ze keby ste vedeli, kto kazdy ma Acko, tak si ho sami soravite, len tak pre istou, ze susedovi prepne :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Čo ste si kúpili?

Príspevok od používateľa Marek125 »

quicky napísal: St 13. Okt, 2021, 19:39 16cmfan fakt netusim co by na tom mohlo byt nevhodne, pokial je to legit, alkohol, fajcenie a drogy maju na svedomi daleko viac zivotov a nikto sa nad tym nepozastavuje, v kazdom pripade bezpredmetne. Ak ta to poburuje to ma mrzi, ak to je v rozpore s nejakymi slnieckarskymi podmienkami na fore tak to kludne zmazte :)

Marek super volba kvitujem ! volakedy som si na to spravil izbu, steny isli do matnej ciernej farby, sice mi vysla uhlopriecka len cca 100palcov ale z 3.5metra to bola radost pozerat :) tiez som mal Z906, celkom fajn ozvucenie na domace kino :) ja som to premietal priamo na tu ciernu stenu, skvele to bolo za mna.
Díky díky, ja som strašné rozmýšľal či zobrať OLED v 65" namiesto pôvodného LCD 65" ale neprišiel mi to dobrý upgrade hlavne jeden OLED už doma mám tak viem čo od toho čakať a väčšie OLEDY sú už proste mimo môj rozpočet psychycky :D toto sa mi páči viac aj decká to proste baví pekne sedia pozerajú čo predtým mali problém dopozerať jednu rozprávku :D

Návrat na "Debata o všetkom"